Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
10 січня 2011 р. № 2-а- 15920/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бартош Н.С.,
розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова до Приватного вищого навчального закладу «Гуманітарно-технічний інститут»про стягнення штрафних санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся з вказаним позовом до суту та просить стягнути з Приватного вищого навчального закладу «Гуманітарно-технічний інститут» штрафні санкції за порушення законодавства у розмірі 2549,59 грн., обґрунтовуючи позовні вимоги наступним.
Фахівцями Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова проведено невиїзну перевірку з питання несвоєчасного подання податкової звітності з податку на додану вартість за вересень-грудень 2008 р., січень-жовтень 2009 р. та неповернення свідоцтва платника податку на додану вартість.
В ході проведення перевірки з питання своєчасного надання податкової звітності було встановлено порушення п.п. 4.14. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
За результатами перевірки складений акт №1556/15-49/24329377 від 31 травня 2010 р. та прийняте податкове повідомлення-рішення №00001701520/0 від 03 червня 2010 р.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з судовими документами була надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення. 27 грудня 2010 року конверт з кореспонденцією повернутий до суду.
Згідно з п.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідач у десятиденний строк з дня надіслання ухвали про відкриття скороченого провадження та судових документів, заперечень проти позову, та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.
Відповідно до ч. 4 ст. 183 –2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Приватний вищий навчальний заклад «Гуманітарно-технічний інститут» зареєстрований Виконавчим комітетом Харківської міської ради 02 квітня 1996 р., що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, та з 01 січня 2001 р. перебуває на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Харкова, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків №626 від 19 жовтня 2007р.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Харкова 31 травня 2010 р. була проведена невиїзна перевірка дотримання вимог податкового законодавства з питання ненадання податкових декларацій з податку на додану вартість за вересень-грудень 2008 р., січень-жовтень 2009 р. та з питання неповернення свідоцтва платника податку на додану вартість, за результатами якої складено акт №1556/15-49/24329377 від 31 травня 2010 р.
На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Харкова винесено податкове повідомлення-рішення №00001701520/0 від 03 червня 2010 р., за яким до Приватного вищого навчального закладу «Гуманітарно-технічний інститут» застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 2550,00 грн. за неподання податкових декларацій та неповернення свідоцтва платника податку на додану вартість, яке направлене відповідачу, але повернулося без вручення у зв’язку з неможливістю вручення, оскільки за вказаною адресою адресата не знайдено.
У зв’язку з неврученням податкового повідомлення-рішення Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Харкова складено акт про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення №377/15-49/24329377 від 07 червня 2010 р. та у відповідності до п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» дане податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень.
У зв’язку з несплатою визначеної податковим органом суми штрафної (фінансової) санкції Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Харкова винесено першу податкову вимогу про сплату боргу №1/273 від 18 червня 2010 р. та 26 липня 2010 р. винесено другу податкову вимогу № 2/353.
Зазначені податкові вимоги були направлені поштою за адресою, яка міститься у реєстраційних документах відповідача. Відомості про зміну місця перебування Приватного вищого навчального закладу «Гуманітарно-технічний інститут» у позивача відсутні.
Про невручення податкових вимог №1/273 від 18 червня 2010 р. та № 2/353 від 26 липня 2010 р. податковою інспекцією складені акти №121/10/24-020 від 26 червня 2010 р. та №179/10/24-020 від 09 серпня 2010 р.
Все майно та майнові права боржника знаходяться в податковій заставі на підставі пп. 8.2.2 п. 8.2 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що підтверджено витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 27562090, виданого 22 червня 2010 р. Харківською філією державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.
09 вересня 2010 р. начальником Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова прийнято рішення № 111 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Як встановлено з матеріалів справи, у відповідача рахувалася переплата у розмірі 00,41 грн., з урахуванням якої, сума заборгованості за штрафними (фінансовими) санкціями становить 2549,59 грн., що підтверджується копією зворотного боку облікової картки платника податку.
Відповідно до п. п. 1,11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 р. № 1251-ХІІ (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 р. № 2181-ІІІ (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до пп. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до абз. 3 пп. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Відповідно до абз. 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п. п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.
Відповідно до п.п. 6.2.3. п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до абз. 1,2,3 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.
Відповідно до абз. 1 п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Крім того, згідно з п.п. «ґ» п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03 квітня 1997 р. № 168/97-ВР (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.
Судом встановлено, що Приватний вищий навчальний заклад «Гуманітарно-технічний інститут» не повернуло свідоцтво платника податку на додану вартість.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена, є узгодженою та підлягає сплаті.
Таким чином, суд приходить до висновку, що штрафні (фінансові) санкції за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість були застосовані позивачем в порядку та розмірах, визначених діючим законодавством, в межах повноважень контролюючого органу, є узгодженими та підлягають стягненню з відповідача у зв’язку з їх несплатою у встановлений законом строк.
Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 159, 160-164, 167, 183-2, 186 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Харкова до Приватного вищого навчального закладу «Гуманітарно-технічний інститут» про стягнення штрафних санкцій задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного вищого навчального закладу «Гуманітарно-технічний інститут» (61093, м. Харків, вул. Кандаурова,2, код ЄДРПОУ 24329377) штрафні санкції за порушення законодавства у розмірі 2549.59 грн. (дві тисячі п’ятсот сорок дев’ять гривень 59 копійок) шляхом перерахування вказаної суми на розрахунковий рахунок 31115029700006 ВДК у Ленінському районі м. Харкова в установі банку УДК у Харківській області, МФО 851011.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Бартош Н.С.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2011 |
Оприлюднено | 14.01.2011 |
Номер документу | 13424264 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бартош Н.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні