Постанова
від 05.01.2011 по справі 2а-6326/10/2370
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 січня 2011 року                                                                       № 2а-6326/10/2370

                                                                                  м. Черкаси  

   09 год. 15 хв.                                                                                                                      

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого – судді Кульчицького С.О., розглянувши в приміщенні суду в скороченому провадженні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до приватного підприємства «Черкасибудпроект»про припинення юридичної особи, що не пов’язане з банкрутством,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Черкаси звернулась до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Черкасибудпроект»про припинення юридичної особи, що не пов’язане з банкрутством.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач  зазначає, що відповідач, в порушення вимог Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991р. № 1251-ХІІ не подавав до державних податкових органів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів). Згідно Закону «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців»це є підставою для припинення підприємницької діяльності юридичної особи.

На підставі вимог ч.4 ст.1832 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку скороченого провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

У строк, наданий судом в ухвалі про відкриття скороченого провадження, відповідач письмових заперечень проти адміністративного позову не подав. Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 1832 КАС України справа розглядається судом не пізніше трьох днів з дня закінчення строку подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову, передбаченого частиною третьою цієї статті.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали,  всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.

Приватне підприємство «Черкасибудпроект»зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Черкаської міської ради 13.09.2000 року. Згідно довідки про взяття на облік платника податків від 28.10.2010 року №1262/29-0121 як платник податків відповідач взятий на облік в органах державної податкової служби 14.09.2000 року за №919.

Згідно копій листів Головного управління статистики у Черкаській області від 10.09.2010 року №05/2-13/8301, Черкаської митниці від 13.09.2010 року, прокуратури м. Черкаси від 15.09.2010 року №122-1831вих.10, управління державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУ МВС України у Черкаській області від 23.09.2010 року №4/60-6558, контрольно-ревізійного управління у Черкаській області від 10.09.2010 року №23-02/54-7355, управління Служби безпеки України в Черкаській області від 15.10.2010 року №14/4549 судом встановлено відсутність інформації щодо проведення господарської діяльності відповідачем в період з 01.09.2007 року по 01.09.2010 року.

Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців станом на 03.11.2010 року 25.08.2010 року до реєстру внесено інформацію щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою.

Статтею 55 Господарського кодексу України визначено, що суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Стаття 19 Господарського кодексу України встановлює обов'язок усіх суб'єктів господарювання здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

Стаття 9 Закону України «Про систему оподаткування»одним з обов'язків платників податків визначає подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Порядок подання податкових декларацій визначений в Законі України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III. Зокрема статтею 4 цього Закону передбачено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Відповідно до ч. 1 ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно зі статтею 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду.

Відповідно до частин 1 та 6 ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.

Спеціальним законом, що регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців є Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15 травня 2003 року № 755-IV (надалі за текстом - «Закон № 755-IV»).

Згідно статті 33 Закону № 755-IV юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, визначені в статті 38 Закону № 755-IV. До таких підстав належить, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Крім того згідно з ч. 2 ст. 38 Закону № 755-IV однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.  

Відповідно до п. 6 ст. 38 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»у разі,  якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або засновника (учасника) юридичної особи, якщо інше не встановлено судовим рішенням.

Відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-XII органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

З урахуванням наведених норм, а також того, що відповідач не подавав до державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності більше одного року та наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність відповідача за вказаним його місцезнаходженням, вказані дії порушують встановлені законодавчими актами правила здійснення господарської діяльності та є підставою для припинення такого суб'єкта господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

  Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

  Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у м. Черкаси підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

    Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 86, 94, ст.ст.159-163, ст. 1832 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

              Адміністративний позов задовольнити повністю.

           Припинити приватне підприємство "Черкасбудпроект" (ідентифікаційний код 31141363).

       Копію цієї постанови направити державному реєстратору виконавчого комітету Черкаської міської ради для виконання обов'язків визначених ст.ст.  38, 40 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

         Постанова підлягає негайному виконанню.

      Постанова прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження, є остаточною.

         Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання  апеляційної скарги в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Строк для подання апеляційної скарги обчислюється з моменту отримання копії постанови.

          

Суддя                                                                                                    С.О.Кульчицький

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.01.2011
Оприлюднено14.01.2011
Номер документу13424338
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6326/10/2370

Постанова від 05.01.2011

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

С.О.Кульчицький

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні