Постанова
від 20.12.2007 по справі 8/7831-а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

8/7831-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

          


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"20" грудня 2007 р.                                                            Справа №8/7831-А

За позовом  прокурора Ізяславського району  в інтересах держави в особі Ізяславського  районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, м. Ізяслав   

до Сільськогосподарського кооперативу „Нива”, с. Михнів Ізяславського району

про стягнення 20816,64 грн.  

Суддя  Степанюк А.Г.                                                       Секретар судового засідання Світко С.В.

Представники сторін:

Від позивача –Словацький І.В. –представник за довіреністю.

Від відповідача –не з'явився

Від прокуратури області - Шкадько В.В.- прокурор відділу прокуратури області

Суть спору: Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з  позовною заявою в якій просить суд, у відповідності до вимог Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, стягнути з відповідача на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заборгованість по страхових внесках в розмірі 20816,64грн. недоїмки  по сплаті страхових внесків, та 2528,61 грн. пені.   При цьому позивач зазначає, що згідно ст. 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 р. № 1533-III (із змінами і доповненнями) відповідач є платником страхових внесків по державному соціальному страхуванню на випадок безробіття і зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.

Повноважний представник позивача в судовому засіданні подав заяву про зменшення позовних вимог, у зв'язку з частковою сплатою відповідачем заборгованості, відповідно до якої  просить стягнути з відповідача 1234,85 грн. заборгованості по внесках, зазначаючи, що ці вимоги підтверджені матеріалами справи та відповідають вимогам чинного законодавства.                      

Зазначена заява відповідає вимогам ст. ст. 49, 51 КАС України, не порушує будь чиї права та охоронювані законом інтереси, а тому приймається судом.

Відповідач, повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, заперечення проти позову не надав, повноважного представника для участі в судовому засіданні не направив, причини неявки суду не повідомив, доказів погашення заявленої до стягнення заборгованості в добровільному порядку не надав. У зв'язку з викладеним, суд вважає можливим розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Розглядом наявних матеріалів справи встановлено  наступне:

Сільськогосподарський  кооператив „Нива” зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності –юридична особа, зареєстроване в Ізяславському центрі зайнятості як  платник страхових внесків.

Відповідно до акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне  соціальне страхування на випадок безробіття до фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття №31 від 07.09.2007 р.  за період з 01.10.2005 р. по 30.06.2007р. у відповідача  виникла прострочена заборгованість в сумі 18288,03 грн. по сплаті страхових внесків, що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків за 2-й квартал 2007 р. Вказану заборгованість відповідач зобов'язаний був сплатити в десятиденний.  

У зв'язку з несвоєчасною сплатою страхових внесків до фонду позивачем прийнято рішення №2 від 05.09.2007 р.  про стягнення донараховних сум страхових внесків та застосування фінансових санкцій пеню , відповідно до якого відповідачу нараховано пеню в розмірі 2528,61 грн.  

Відповідач в добровільному порядку заборгованість не сплатив.

За таких обставин, прокурор в інтересах позивача звернувся до суду, з урахуванням уточнення про стягнення з відповідача 1234,85 грн. заборгованості по внесках.

  

Досліджуючи  надані  докази,  оцінюючи  їх  в  сукупності, судом приймається до уваги  наступне.

Відповідно  до Закону України “Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування“ від 14.01.98р. та п.1 ст.1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 11.01.01р. загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття –це  система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від них обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Згідно ст.12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного  соціального  страхування  на випадок безробіття є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Виконавча дирекція Фонду та її poбoчi органи ведуть реєстр платників страхових внесків, проводять збір страхових  внесків, контролюють  правильність  нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат  за страхування   на  випадок безробіття, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються, зокрема на міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Як встановлено абз. 11 ч. 2 ст. 19 Закону України „Про зайнятість населення”, державна служба зайнятості має право стягувати з  підприємств, установ i організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.

Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України „Про загальнообов'язкове державне  соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.           

У разі нестачі у роботодавців коштів на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі нарахування їх на заробітну плату і перерахування страхових внесків до Фонду провадиться у пропорційних сумах. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції. Зокрема, п. 1 ст. 38 Закону України „Про загальнообов'язкове державне  соціальне страхування на випадок безробіття” передбачено, що роботодавець   несе   відповідальність  за  несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати     страхових      внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Судом враховується, що відповідач, як роботодавець, є платником внесків до Фонду загальнообов'язкового Державного соціального страхування України на випадок безробіття, а згідно п.2 ст. 35 цього Закону, роботодавець, як страхувальник, зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески.

Ч.2 ст.38 цього Закону визначено, що  несплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду  із страхувальника у безспірному порядку.  Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується. заявленої до стягнення заборгованості ( розрахункова

З огляду на викладене, позовні вимоги, з урахуванням уточнення про стягнення 1234,85 грн., заявлені правомірно, відповідають чинному законодавству та фактичним обставинам справи, підтверджені належними доказами та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 4, 14, 69-71, 86,  104,  158-163, 167, 254-259, п.п.3,6,7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД-

                                                  

П О С Т А Н О В И В :

 

Позов прокурора Ізяславського району  в інтересах держави в особі Ізяславського  районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, м. Ізяслав до Сільськогосподарського кооперативу „Нива”, с. Михнів Ізяславського району про стягнення 20816,64 грн. задовольнити .

Стягнути з Сільськогосподарського кооперативу „Нива”, (с. Михнів Ізяславського району, код ЄДРПОУ 30868790) на користь Ізяславського районного центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (м. Ізяслав, вул. Жовтнева, 16 А,  код ЄДРПОУ 21327351) 1234,85 грн. (одна тисяча двісті тридцять чотири  гривні 85 коп.) заборгованості по внесках

Згідно    ст.ст. 185-186 КАСУ  сторони та   інші     особи, які   беруть участь у  справі  мають право    оскаржити  в    апеляційному  порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне    оскарження   подається протягом  10 днів дня проголошення,  апеляційна    скарга  подається протягом  20 днів після подання   заяви про апеляційне оскарження. Подаються    до    апеляційного       суду     через  суд  першої інстанції.

Згідно ст.  254 КАСУ  Постанова , якщо інше не встановлено КАСУ  набирає законної сили  після   закінчення    строку  подання   заяви  про апеляційне   оскарження , якщо таку    заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                      

Віддрук.  прим. :

 - до справи,

 - позивачу,

 - відповідачу.

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення20.12.2007
Оприлюднено11.02.2008
Номер документу1342806
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —8/7831-а

Постанова від 20.12.2007

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Степанюк А.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні