ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 травня 2010 р.
Справа №2а-1949/10/10/0170
14:24 м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М. ,
при секретарі судового засідання - Дєрюшковій І.А.,
за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився;
від відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим
до Садоводчеського товариства "Садовод"
про стягнення податкової заборгованості
ВСТАНОВИВ:
Позивач – Державна податкова інспекція у Бахчисарайському районі АРК – 08 лютого 2010 року звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Садоводчеського товариства "Садовод" про стягнення заборгованості по земельному податку в сумі 5719,05грн., що виникла станом на 20 січня 2010 року. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачена узгоджена податкова заборгованість зі сплати земельного податку у сумі 1536,95грн. по розрахункам за 2009 рік в порядку, встановленому Законом України “Про плату за землю”, заборгованість по штрафним санкціям в сумі 4182,10грн., що застосовані на підставі податкового повідомлення-рішення за несвоєчасну сплату платежів.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином - під розписку (а.с.33), про причини неприбуття не повідомив, надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с.35).
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце його проведення був повідомлений належним чином - оголошенням в газеті "Слава труду" №46 (9066) від 21.04.2010 року (а.с.36), про причини неприбуття не повідомив, заперечення на позов до суду не надав.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.
Садоводчеське товариство "Садовод" (код ЄДРПОУ 25143605, юридична адреса: 98400, АР Крим, Бахчисарайський район, м. Бахчисарай, вул. Промислова, буд.1) зареєстровано Бахчисарайською районною державною адміністрацією АР Крим 08 липня 1994 року, дані внесені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (номер запису 11231200000000990 - а.с.7-8). Згідно з довідкою Відділу статистики в Бахчисарайському районі АР Крим від 25.04.2008 р. №476 (а.с.7) відповідач станом на зазначену дату перебуває на обліку в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України. СТ «Садовод» є платником податків та зборів, взятий на податковий облік в ДПІ у Бахчисарайському районі АР Крим, що підтверджено довідкою позивача від 21.01.2010 р. №78/9/29 (а.с.9).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-ХІІ (із змінами та доповненнями), платниками податків і зборів (обов’язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов’язок сплачувати податки і збори.
Закон України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року №2535-XII зі змінами та доповненнями визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також напрями використання коштів, що надійшли від плати за землю, відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку.
Частиною першою статті 4 зазначеного Закону встановлено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів.
Згідно зі статтею 5 Закону України “Про плату за землю” об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.
Положеннями частини першої статті 14 Закону України “Про плату за землю” визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Стаття 17 Закону України “Про плату за землю” передбачає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Судом встановлено, що відповідач самостійно надав до Державної податкової інспекції у Бахчисарайському районі АР Крим податкові розрахунки земельного податку за земельні ділянки на 2009 рік (№30449 та №30452 - а.с.10-11). Згідно з зазначеними податковими розрахунками по земельному податку відповідачем нараховано податок за 2009 рік: по розрахунку №30449 з січня по листопад 2009 року – 1101,69грн., по розрахунку №30452 з січня по листопад 2009 року – 435,26грн., а взагалі – 1536,95грн.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі –Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Таким чином, податкове зобов’язання позивача по земельному податку за 2009 рік у зазначеній сумі є узгодженим.
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Зазначена сума заборгованості відповідачем станом на 18.05.2010 року не сплачена, що підтверджується даними особових рахунків відповідача (а.с.21-29, 37-38) та розрахунком суми боргу станом на 20.01.2010 року (а.с.5).
Згідно статті 27 Закону України “Про плату за землю”№2535-ХІІ від 03.07.1992 року контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Закон №2181 є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.2 ст.1 даного Закону встановлено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Позивачем 14.12.2009 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати відповідачем земельного податку, в ході якої виявлені порушення пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181, а саме: несвоєчасна сплата узгодженої суми податкових зобов’язань по земельному податку за період з 30.07.2002 року по 10.06.2008 року по розрахункам земельного податку за 2002-2007 роки.
Результати перевірки знайшли відображення в акті №33/15-03/25143605 від 14.12.2009 року (а.с.14).
Згідно з пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0003831503/0 від 14.12.2009 року (а.с.12) про застосування штрафних санкцій по земельному податку в сумі 4182,10грн. (у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу).
Зазначене податкове повідомлення-рішення вручено відповідачу 14 грудня 2009 року, що підтверджено підписом уповноваженої особи відповідача на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.12).
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону №2181 передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
На порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 відповідач визначену йому суму податкового зобов'язання по земельному податку у встановлені ст.17 Закону України “Про плату за землю” терміни і у повному обсязі не сплатив.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених податкового повідомлення-рішення у встановленому діючим законодавством порядку.
Таким чином, станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача по розрахункам за 2009 рік за період з січня по листопад 2009 року та по податковому повідомленню-рішенню становить 5719,05грн.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
У ході судового засідання, яке відбулось 18 травня 2010 року, судом оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 21 травня 2010 року.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Садоводчеського товариства "Садовод" (код ЄДРПОУ 25143605, юридична адреса: 98400, АР Крим, Бахчисарайський район, м. Бахчисарай, вул. Промислова, буд.1) на користь Місцевого бюджету м. Бахчисарай АР Крим (р/р 33219811700049, код платежу 13050100, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34741000) заборгованість з земельного податку в сумі 5719 (п’ять тисяч сімсот дев’ятнадцять) гривень 05 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кудряшова А.М.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2010 |
Оприлюднено | 21.01.2011 |
Номер документу | 13461565 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кудряшова А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні