ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 січня 2011 року № 2а-6141/10/2370
м. Черкаси
10 год. 15 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Гриньковської Н.Ю.,
при секретарі Ільченко С.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Статік і Ко»про стягнення податкового боргу, -
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Черкаси (далі по тексту –ДПІ у м. Черкаси) звернулася до суду з адміністративним позовом в якому поставлено питання про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Статік і Ко»(далі по тексту –ТОВ «Статік і Ко») податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 2096,68грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідач, в порушення Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (далі по тексту –Закон №2181), невчасно та не в повному обсязі сплачує податки та збори, внаслідок чого виник податковий борг в сумі 2096,68грн., який самостійно платником податків не сплачений, що зумовило звернення до суду за стягненням податкового боргу в судовому порядку.
Від представника ДПІ у м. Черкаси надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю представника позивача а підставі наявних матеріалів справи. Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи у судове засідання свого представника не направив, причини неявки суду не повідомив.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.
Частиною 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Статік і Ко»зареєстроване як юридична особа 21.03.2001р. виконавчим комітетом Черкаської міської ради, за ідентифікаційним кодом –31423774, та відповідно до свідоцтва №32153808 про реєстрацію платника податку на додану вартість є платником податку на додану вартість. (а.с.4, 8 об.)
Як вбачається з матеріалів справи, контролюючим органом було проведено перевірку дотримання граничних строків сплати узгоджених сум податкового зобов’язання, про що складено акт №4319/15-210 від 05.08.2008р. (а.с.11). Зазначеним актом перевірки встановлено, що відповідач порушив термін сплати податкового зобов’язання з податку на додану вартість, передбачений п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181.
На підставі вказаного акту перевірки до відповідача згідно з п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181 застосовано штрафні (фінансові) санкції за податковим повідомленням-рішенням форми «Ш»№0008861502/0 від 01.09.2008р. на суму 1926,68грн., яке не було вручене відповідачу у зв’язку із незнаходженням юридичної особи за місцем реєстрації та розміщене на дошці податкових оголошень згідно акту від 05.09.2008р. №461/15-210(а.с.12).
Крім того, актом перевірки №2421/15-10 від 24.03.2009р. встановлено, що відповідачем не повернуто свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість терміном до 13 січня 2008 року, в зв’язку з анулюванням реєстрації платника податку на додану вартість, чим порушено вимоги п.п. 9.8.13 п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року №168/97-ВР. На підставі даного акту перевірки до відповідача згідно з п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181 прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р»№0005111502/0 від 25.03.2009р. на суму 170 грн., яке не було вручено відповідачу та розміщене на дошці податкових оголошень згідно акту від 13.04.2009р. №240/15-210 (а.с.12).
Спеціальним законом, який на час перевірки (24.03.2009р.) визначав платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку на додану вартість до бюджету є Закон України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. № 168/97-ВР (у подальшому –Закон №168/97).
Платником податку на додану вартість згідно статті 1 Закону №168/97 визначено: особу-суб'єкта підприємницької діяльності, в тому числі підприємство з іноземними інвестиціями, незалежно від форми та часу внесення цих інвестицій, інша юридична особа, що не є суб'єктом підприємницької діяльності, а також фізичну особу (громадянин, іноземний громадянин та особа без громадянства), що здійснює діяльність, віднесену до підприємницької згідно з законодавством, або імпортує товари на митну територію України, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України.
Відповідно до ст. 2 Закон № 168/97 платником податку на додану вартість, зокрема, визначено будь-яку особу, яка здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку.
Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3 статті 5 Закону №168/97 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до статті 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-XII податок на додану вартість віднесений до загальнодержавних податків і зборів.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-III (у подальшому –Закон №2181-III), який був чинний на час виникнення правовідносин, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Статтею 5 Закону №2181-III встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Відповідно до п. 5.2 ст. 5 вказаного вище Закону №2181-III, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, а саме у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Згідно п. п. 6.2.4. Закону №2181-III у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
На підставі п.п. 17.1.7 п 17.1 ст. 17 Закону №2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Таким чином, сума заборгованості відповідача зі сплати ПДВ відповідно до розрахунку складає 2096,68грн. (1926,68 + 170,00 = 2096,68).
Відповідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону №2181-III за рішенням суду активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу.
Активами платника податків згідно з п. 1.7 ст. 1 Закону №2181-III є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності або повного господарського відання.
В ході розгляду справи судом встановлено, що податкові повідомлення-рішення №0008861502/0 від 01.09.2008р. та №0005111502/0 від 23.03.2009р. відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржені, а податковий борг у сумі 2096,68грн. не сплачено.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у м. Черкаси щодо стягнення з ТОВ «Статік і Ко»на підставі рішень №0008861502/0 та №0005111502/0 про стягнення податкового боргу в сумі 2096,68грн. підлягають задоволенню.
Враховуючи, що відсутні відомості про сплату відповідачем зазначеного податкового боргу, позовні вимоги є законними та обґрунтованими і підлягають задоволенню.
За таких обставин, суд вважає вимоги податкового органу правомірними і обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 41, 86, 94, 159, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов державної податкової інспекції у м. Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Статік і Ко»про стягнення податкового боргу за рахунок активів - задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Статік і Ко»(18005, м. Черкаси, вул. Фрунзе, 145, ідентифікаційний код - 31423774) до Державного бюджету України через державну податкову інспекцію у м. Черкаси (18000, м. Черкаси вул. Хрещатик, 235, ідентифікаційний код –34503595) за рахунок активів податковий борг у сумі 2096 (дві тисячі дев’яносто шість) гривень 68 копійок.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Ю. Гриньковська
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2011 |
Оприлюднено | 26.01.2011 |
Номер документу | 13497049 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Н.Ю. Гриньковська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні