ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а-3832/10/2470
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі
головуючого –судді Ковалюка Я.Ю.,
розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Кельменецькому районі Чернівецької області до державного підприємства "Кельменецьке державне спеціалізоване лісництво агропромислового комплексу" про стягнення заборгованості, суд –
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до державного підприємства «Кельменецьке державне спеціалізоване лісництво агропромислового комплексу» про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач належним чином не виконує вимоги ст. 77 Лісового кодексу України від 21.01.1994 р. № 3852-ХІІ та Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000 року, відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 якого платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для надання податкової декларації. Заборгованість відповідача по збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду склала 4341,84 грн., в тому числі пені 12,17 грн., яка відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 вищезазначеного Закону може бути стягнута за рахунок активів відповідача виключно за рішенням суду.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 183-2 КАС України, на адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.
Розглянувши матеріали справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Статтею 77 Лісового кодексу України встановлено, що спеціальне використання лісових ресурсів, крім розміщення пасік, є платним. Розподіл зборів за використання лісових ресурсів на землях державної та комунальної власності визначається законом. Порядок справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів установлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 2 Інструкції про механізм справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду, затвердженої наказом Державного комітету лісового господарства України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 15 жовтня 1999 року N 91/241/129/236/565 платниками збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду є юридичні і фізичні особи, яким надані в постійне або тимчасове користування земельні ділянки лісового фонду (далі - лісокористувачі). Земельна ділянка лісового фонду може надаватися одному або кільком лісокористувачам для спеціального використання різних видів лісових ресурсів.
Статтею 6 вказаної інструкції визначено, що базовим податковим (звітний) періодом для збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду дорівнює календарному кварталу. Лісокористувачі щокварталу складають розрахунок збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду накопичувальним підсумком з початку року за встановленою формою (додаток 3), що є підставою для взяття їх на облік в органах державної податкової служби та нарахування суми збору в особовому рахунку платника. Розрахунок лісокористувачами подається органам державної податкової служби за місцем адміністративного розташування ділянок лісового фонду протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за винятком громадян, які отримали ордери на дрібний відпуск деревини чи лісові квитки; підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, релігійних організацій, іноземних юридичних і фізичних осіб, якщо сума збору в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян; лісокористувачів з іншої області.
Податкове зобов’язання відповідача в порядку, встановленому пунктом 5.1 статтею 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі – Закон 2181-ІІІ), вважається узгодженим повністю з дня подання податкової декларації.
Відповідно до підпунктів 5.3.1, 5.3.2 пункту 5.3 статті 5 Закону 2181-ІІІ, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, а у випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов’язання платник податків зобов’язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3 статті 3 Закону 2181-ІІІ передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Заборгованість відповідача склала суму 4341,84 грн., в тому числі пеня – 12,17 грн. та на день винесення постанови не погашена.
Повно, всебічно дослідивши докази по справі, суд приходить до висновку - позов задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 77 Лісового кодексу України, статтями 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167, 183-2, 256 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з державного підприємства «Кельменецьке державне спеціалізоване лісництво агропромислового комплексу» (ідн. код 31180863) до бюджету заборгованість у сумі 4341,84 грн.
3. Рішення допустити до негайного виконання.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 183-2, 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку сторонами, а також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Я.Ю. Ковалюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2011 |
Оприлюднено | 26.01.2011 |
Номер документу | 13497111 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ковалюк Ярослав Юрійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Ковалюк Ярослав Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні