Рішення
від 11.01.2011 по справі 11/2468
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕР КАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2011 року Справа №11/2468

Господарський суд Чер каської області в складі гол овуючого - судді Довганя К.І ., при секретарі Олексенко Т.В. за участю представників сто рін: позивача - Бурлака Ю.М. за дорученням, відповідача - Т арасюк В.В. за дорученням, розг лянувши у судовому засіданні справу за позовом виробничо го кооперативу "Виробнича аг рофірма "Пролісок" до спільн ого українсько-американсько го підприємства "Альтаїр" у фо рмі товариства з обмеженою в ідповідальністю про витреб ування майна з чужого незако нного володіння

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про витреб ування майна з чужого незако нного володіння, а саме: примі щення ангару з обладнанням, і нженерними комунікаціями - о світлення, водопровід, опале ння, внутрішні будівельні ро боти, металоконструкції, скл ад для готової продукції, мли н жерновий РМ-950, „Пневмоприві д” сито PS-700, теліжка ШГВ Л-50, телі жка ТГ-400, шафа - обліку ШУ-3, очищу вач зерна, конвеєр винтовий.

В обґрунтування позовних в имог позивач послався на нас тупні обставини. Спірне майн о було внесено позивачем до с татутного фонду відповідача . У зв' язку із виходом із скла ду засновників позивач зверн увся до відповідача із вимог ою про повернення вказаного майна. Однак відповідач на ча с розгляду справи майно не по вернув.

Відповідач у відзиві на поз ов та його представник у судо вому засіданні проти позову заперечили, пославшись на те , що позивач на час розгляду сп рави є засновником відповіда ча, із заявою про вихід із скла ду засновників не звертався, рішення про його вихід не при ймалось.

Суд, заслухавши представни ків сторін, та дослідивши ная вні у справі докази встанови в наступне.

16 квітня 1999 року кооперативо м Виробнича агрофірма «Пролі сок»(позивач) спільно з грома дянином Бурдою Володимиром О лексійовичем та американськ ою фірмою „Глобаль Маркетинг фірм IHK” було створено спільн е українсько-американське пі дприємство „Альтаїр” товари ства з обмеженою відповідаль ністю, яке зареєстровано в Ум анській районній державній а дміністрації за номером 10/3. Ві дповідно до установчого дого вору від 16 квітня 1999 року створ ено статутний фонд за рахуно к власників вкладів учасникі в.

Відповідно до накладної № 2 від 22 січня 2000 року Кооператив агрофірма „Пролісок” вніс в статутний фонд СП „Альтаїр” приміщення ангару під млин, в артістю 35 755 грн. (тридцять п'ять тисяч сімсот п'ятдесят п'ять г рн.) та обладнання, з інженерни ми комунікаціями: освітлення , водопровід, опалення, внутрі шні будівельні роботи, метал оконструкції, склад для гото вої продукції - відповідно до додатку № 1 до установчого дог овору про створення СП „Альт аїр”.

12 травня 2008 р. позивач звернув ся до відповідача із листом у якому вимагав повернути йом у спірне майно. Однак відпові дач на час розгляду справи ма йно позивачу не повернув.

Відповідно до витягу із Єди ного державного реєстру юрид ичних осіб та фізичних осіб-п ідприємців, станом на 16.12.2010 р. ві дповідач перебуває у цьому р еєстрі і його засновниками є :

- фірма „Глобаль Мер кетінг Фірм ІНЦ” США,

- агрофірма „Пролісок ” код 21352329 (позивач),

- ОСОБА_1.

Ст.ст. 316, 317, 319, 328, 391 ЦК України м істять наступні приписи.

Правом власності є право ос оби на річ (майно), яке вона зді йснює відповідно до закону з а своєю волею, незалежно від в олі інших осіб.

Власникові належать права володіння, користування та р озпоряджання своїм майном.

Власник володіє, користуєт ься, розпоряджається своїм м айном на власний розсуд.

Власник має право вчиняти щ одо свого майна будь-які дії, я кі не суперечать закону.

Діяльність власника може б ути обмежена чи припинена аб о власника може бути зобов'яз ано допустити до користуванн я його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встано влених законом.

Право власності набуваєть ся на підставах, що не заборон ені законом, зокрема із право чинів.

Право власності вважаєтьс я набутим правомірно, якщо ін ше прямо не випливає із закон у або незаконність набуття п рава власності не встановлен а судом.

Власник майна має право вим агати усунення перешкод у зд ійсненні ним права користува ння та розпоряджання своїм м айном.

Ст..ст. 79, 85, 91 Господарського ко дексу України містять наступ ні приписи:

Господарськими товариства ми визнаються підприємства а бо інші суб'єкти господарюва ння, створені юридичними осо бами та/або громадянами шлях ом об'єднання їх майна і участ і в підприємницькій діяльнос ті товариства з метою одержа ння прибутку. У випадках, пере дбачених цим Кодексом, госпо дарське товариство може діят и у складі одного учасника.

Засновниками і учасниками товариства можуть бути суб'є кти господарювання, інші уча сники господарських відноси н, зазначені у статті 2 цього К одексу, а також громадяни, які не є суб'єктами господарюван ня. Обмеження щодо заснуванн я та участі в господарських т овариствах суб'єктів господа рювання або інших осіб встан овлюються цим Кодексом, інши ми законами.

Господарські товариства є юридичними особами.

Господарське товариство є власником:

майна, переданого йому у вла сність засновниками і учасни ками як внески;

продукції, виробленої в рез ультаті господарської діяль ності товариства;

доходів, одержаних від госп одарської діяльності товари ства;

іншого майна, набутого това риством на підставах, не забо ронених законом.

Припинення діяльності гос подарського товариства відб увається шляхом його ліквіда ції або реорганізації відпов ідно до статті 59 цього Кодексу .

Ліквідація господарського товариства провадиться лікв ідаційною комісією, призначе ною його вищим органом, а у раз і припинення діяльності това риства за рішенням суду - лікв ідаційною комісією, сформова ною відповідно до рішення су ду.

З дня утворення ліквідацій ної комісії до неї переходят ь повноваження по управлінню справами господарського тов ариства. Ліквідаційна комісі я у триденний строк з моменту її утворення публікує інфор мацію про ліквідацію господа рського товариства і здійсню є інші дії відповідно до вимо г статей 58 - 61 цього Кодексу та і нших законів.

Розрахунки з кредиторами у разі ліквідації господарськ ого товариства здійснюються відповідно до статті 61 цього Кодексу з урахуванням таких особливостей:

кошти, що належать господар ському товариству, у тому чис лі від продажу його майна у ра зі ліквідації, після розраху нків по оплаті праці осіб, які працюють на умовах найму, вик онання зобов'язань перед бюд жетом, банками, власниками об лігацій, випущених товариств ом, та іншими кредиторами роз поділяються між учасниками т овариства в порядку і на умов ах, передбачених цим Кодексо м, законом про господарські т овариства та установчими док ументами товариства, у шести місячний строк після опублік ування інформації про його л іквідацію;

майно, передане товариству його засновниками або учасн иками у користування, поверт ається у натуральній формі б ез винагороди. У разі виникне ння спорів щодо виплати забо ргованості товариства його к ошти не підлягають розподілу між учасниками товариства д о вирішення цього спору або д о одержання кредиторами відп овідних гарантій погашення з аборгованості.

Ліквідація господарського товариства вважається завер шеною, а товариство таким, що п рипинило свою діяльність, з д ня внесення запису про його л іквідацію до державного реєс тру.

Ст..ст. 12, 13, 21 Закону України „Пр о господарські товариства мі стять наступні приписи.

Товариство є власником :

майна, переданого йому уч асниками у власність як вкла д до статутного (складеного) к апіталу;

продукції, виробленої то вариством в результаті госпо дарської діяльності;

одержаних доходів;

іншого майна, набутого на пі дставах, не заборонених зако ном.

Ризик випадкової загибелі або пошкодження майна, що є вл асністю товариства або перед ане йому в користування, несе товариство, якщо інше не пере дбачено установчими докумен тами

Вкладом до статутного (скла деного) капіталу господарськ ого товариства можуть бути г роші, цінні папери, інші речі а бо майнові чи інші відчужува ні права, що мають грошову оці нку, якщо інше не встановлено законом.

Грошові кошти, що належать т овариству, включаючи виручку від розпродажу його майна пр и ліквідації, після розрахун ків по оплаті праці осіб, які п рацюють на умовах найму, та ви конання зобов'язань перед бю джетом, банками, власниками о блігацій, випущених товарист вом та іншими кредиторами, ро зподіляються між учасниками товариства у порядку і на умо вах, передбачених цим Законо м та установчими документами , у шестимісячний строк після опублікування інформації пр о його ліквідацію.

Майно, передане товариству учасниками у користування, п овертається у натуральній фо рмі без винагороди.

У разі виникнення спорів що до виплати заборгованості то вариства його грошові кошти не підлягають розподілу між учасниками до вирішення цьог о спору або до одержання кред иторами відповідних гаранті й.

Відповідно до ст.. ст.. 33, 34 ГПК України Кожна сторона повин на довести ті обставини, на як і вона посилається як на підс таву своїх вимог і заперечен ь.

Докази подаються сторонам и та іншими учасниками судов ого процесу.

Господарський суд прийма є тільки ті докази, які мають з начення для справи.

Обставини справи, які відпо відно до законодавства повин ні бути підтверджені певними засобами доказування, не мож уть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Суд, оцінивши наявні у справі докази та виходячи з п риписів наведеного ви ще зак онодавства , приходить до нас тупних висновків.

Позивач просить с уд витребувати у відповідача майно, передане ним останньо му до статутного фонду. При ць ому позивач посилається на й ого вихід із складу засновни ків відповідача.

Однак відповідно до в итягу із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фі зичних осіб-підприємців, ста ном на час розгляду справи, по зивач є засновником відповід ача. Посилання позивача на пр отокол №1 від 23.07.2003 р. засідання Р ади засновників СП «Альтаїр »про закриття останнього та лист голови кооперативу «Про лісок»від 23.07.2003 р. про вихід із с кладу засновників та поверне ння майна суд вважає безпідс тавним, виходячи з наступног о.

Протокол від 23.07.2003 р. не м істить відомостей про членів ради, що брали участь у засіда нні, їх повноваження а також н е містить підписів членів ра ди. Також позивачем не подано доказів направлення відпові дачу листа від 23.07.2003 р. на адресу відповідача.

У судовому засіданні представник позивача заявив про відсутність інших доказ ів припинення діяльності від повідача чи його виходу зі ск ладу засновників останнього .

Таким чином на час розгляд у справи відповідач є власни ком спірного майна, а тому поз овні вимоги є не обґрунтован ими і задоволенню не підляга ють.

На підставі викладе ного, керуючись ст.ст. 49,82-84 ГПК У країни суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ві дмовити повністю.

Рішення може бути оскарже не до Київського апеляційног о господарського суду.

Суддя К.І.Довга нь

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення11.01.2011
Оприлюднено27.01.2011
Номер документу13501470
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —11/2468

Рішення від 11.01.2011

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні