Ухвала
від 20.01.2011 по справі 5021/117/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

5021/117/2011

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

20.01.11           Справа №5021/117/2011.

Суддя господарського суду Сумської області Котельницька В.Л., розглянувши матеріали

   за заявою – Товариства з обмеженою відповідальністю  юридичної фірми «Легіс» (61023, м.Харків, вул.Воробйова, 11, оф.4, ід. код 32136129)

   до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут – 1» (41453, Сумська область, Глухівський район, с.Обложки, вул.Коцеби, 63, ід. код 34171673)

  про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

       До господарського суду Сумської області  звернувся кредитор – ТОВ юридична фірма «Легіс»  із заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ «Добробут – 1» відповідно  до ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (надалі Закон), посилаючись на відсутність керівних органів боржника за місцезнаходженням та наявність у боржника заборгованості перед кредитором в сумі 110000 грн.

        Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

         Інше передбачено ч. 1 ст. 52 Закону, яка визначає особливості банкрутства відсутнього боржника. Згідно з вказаною нормою заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру вимог до боржника та строку виконання зобов'язань боржником.

         Отже, за приписами Закону для порушення справи про банкрутство як за загальною, так і за спрощеною процедурою (зокрема, процедурою банкрутства відсутнього боржника) грошові вимоги ініціюючого кредитора повинні мати безспірний характер.

         Положеннями абз. 8 ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено, що безспірними вимогами кредиторів являються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника .

         Саме з цього моменту грошові вимоги переходять в категорію безспірних.

         Виключний перелік виконавчих документів, які підлягають виконанню державною виконавчою службою, передбачено у статті 3 Закону України «Про виконавче провадження».

         Пунктом 27 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009р. №15 “Про судову практику в справах про банкрутство” теж зазначено, що безспірність вимог кредитора (кредиторів) за грошовими зобов'язаннями підтверджуються виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено у статті 3 Закону України «Про виконавче провадження».

          З поданих матеріалів  вбачається, що грошові вимоги у сумі 110000 грн. ґрунтуються на невиконанні боржником договірних зобов'язань перед кредитором.

          Однак, до своєї заяви кредитором не додано доказів, які б підтверджували безспірність його вимог до боржника в розумінні абз. 8 ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

           Згідно частини 1 статті 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

           Відповідно частини 1 статті 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» суддя повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду  з підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

           Відповідно до п. 3 ч. 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної суми.

           Отже, за вказаних обставин кредитор при зверненні до суду має  підтвердити  свої  вимоги до боржника саме як безспірні, тобто  додати до заяви виконавчі документи. Оскільки такі документи серед додатків до заяви відсутні, заява підлягає поверненню.

           На підставі викладеного, керуючись  ст.ст. 1, 5, 6, 9 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 63, 86  Господарського процесуального кодексу України, суд,  -

УХВАЛИВ:

       1.   Заяву з доданими до неї документами повернути без розгляду.

          Додаток: заява з додатком всього на 20-ти аркушах, в т.ч. поштова квитанція    № 5044 від 17.01.2011 р.; квитанція №5392/з40 від 17.01.2011 р. про сплату державного мита в  сумі 85 грн.; квитанція №5392/з41 від 17.01.2011 р. про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн.

Суддя Котельницька Вікторія Леонідівна  

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення20.01.2011
Оприлюднено27.01.2011
Номер документу13506569
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5021/117/2011

Ухвала від 20.01.2011

Господарське

Господарський суд Сумської області

Котельницька Вікторія Леонідівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні