ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010 р.
Справа № 2-а-10597/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства "Ятрань" про стягнення адміністративно - господарських санкцій,
встановив:
Херсонське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось з адміністративним позовом до фермерського господарства "Ятрань" про стягнення з пені в сумі 328,76 грн. за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем за порушення вимог ч. 1 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" було сплачено адміністративно-господарські санкції в сумі 1812, 50 грн. та пеню в розмірі 31,86 грн. Відповідачем було повністю погашено заборгованість із суми адміністративно-господарських санкцій. У зв'язку з тим, що відповідачем заборгованість з пені була погашена лише на момент звернення до суду, то йому було додатково донараховано пеню в сумі 328, 76 грн. Дану суму відповідачем не сплачено, а тому позивач просить стягнути її в судовому порядку.
Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач явку своїх представників до судового засідання не забезпечив, повідомлений належним чином, причини неявки невідомі.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Статтею 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачена сплата адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог даного Закону.
Частиною 4 ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Частиною 2 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що сплату адміністративно-господарських санкцій і пені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, проводять відповідно до закону за рахунок прибутку, який залишається в їх розпорядженні після сплати всіх податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до вимог пунктів 3.4.-3.6. Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15 травня 2007 року № 223 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 травня 2007 р. за № 552/13819 (далі - Порядок) нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється з наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно (тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу). У випадку, коли строк сплати збігається з вихідним (святковим) днем, то останнім днем граничного строку сплати вважається перший робочий день після вихідного (святкового) дня, а пеня нараховується, починаючи з другого робочого дня після вихідного (святкового) дня. Нарахування пені здійснюється на дату фактичного погашення суми боргу (частини боргу) за кожний календарний день прострочення платежу. При частковому погашенні боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку боргу.
Відповідно до виписки Головного управління Державного казначейства України у Херсонській області від 22.08.2008 р. на користь відділення Фонду відповідачем перераховано заборгованість у сумі 1844,36 грн. Дана сума складається із 1812,50 грн. адміністративно-господарських санкцій та 31,86 грн. пені.
Відповідно до листа Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів від 04.09.08 р. № 03-02/1158 відповідача було повідомлено про донарахування пені в сумі 328,76 грн. Сума заборгованості відповідачем сплачена не була.
Таким чином, приймаючи до уваги вищевикладене, а також те, що заборгованість по сплаті пені, відповідачем не сплачена, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити позовні вимоги Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фермерського господарства "Ятрань" (код ЄДРПОУ 32750500) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (одержувач УДК у м. Херсоні, код 24104230, МФО 852010, р/р 31219230700002, банк ГУДКУ по Херсонській області, в призначенні платежу:*; код ЗКПО підприємства 50070000; 01; платежі до Фонду соціального захисту інвалідів) пеню в сумі 328, 76 грн. (триста двадцять вісім грн. 76 коп.). Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 6.11
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2010 |
Оприлюднено | 27.01.2011 |
Номер документу | 13509724 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Горшков В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні