Ухвала
від 25.01.2011 по справі 2а-12086/10/2670
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: №   2а-12086/10/2670                            Головуючий у 1-й інстанції:   Клименчук Н.М.,  

Суддя-доповідач:  Бабенко К.А

У Х В А Л А

Іменем України

"25" січня 2011 р.                                                                                                        м. Київ

    Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Глущенко Я.Б., Федотова І.В., при секретарі Сабадін О.М., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «АПК ГМБХ»на Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 листопада 2010 року за адміністративним позовом Заступника прокурора Солом’янського району м. Києва в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м Києва до Товариства з обмеженою відповідальністю «АПК ГМБХ»про скасування постанови про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В :

В зв’язку з неприбуттям жодного з представників осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, відповідно до п. 2 частини першої ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.  

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 листопада 2010 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати рішення суду першої інстанції та направити справу до суду першої інстанції для розгляду її по суті.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції – без змін, з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи Відповідач є юридичною особою, включений до ЄДРПОУ та зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м Києва.

Як встановлено судом першої інстанції, Відповідачем порушено вимоги Закону України «Про збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР ( далі –Закон № 400/97-ВР), в зв’язку з чим за Відповідачем обліковується заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове пенсійне страхування у сумі 50 207, 82 коп.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року № 1058-ІV (далі –Закон № 1058-ІV), страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно із частинами другою, шостою та дванадцятою ст. 20 Закону № 1058-ІV, обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески; страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є - календарний місяць; страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом (частина десята ст. 20).

Відповідно до частини чотирнадцятої ст. 106 Закону № 1058-ІV, суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків. Суми пені та штрафів можуть бути включені до вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування цих фінансових санкцій пов‘язано з виникненням та сплатою недоїмки.  

Згідно з п.п. 8.2, 8.3 п. 8 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року № 64/8663 (далі –Інструкція), органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадках: б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків; в) страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені. У випадку якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків вимога надсилається щомісяця протягом 5-ти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу; вимога формується на підставі актів документальних перевірок та облікових даних з карток особових рахунків страхувальників.

Позивачем надіслано Відповідачу вимоги від 1 квітня 2010 року № Ю-404, від 5 травня 2010 року № Ю-404, від 1 червня 2010 року № Ю-404, від 1 липня 2010 року №-404, від 2 серпня 2010 року № Ю-404, які ним отримано, що підтверджується підписом уповноваженої особи на корінцях вимог та повідомленнях про вручення рекомендованих поштових відправлень, копії яких наявні в матеріалах справи (а.с. 8-12). Вищезазначені вимоги Відповідачем оскаржено не було.

Що стосується неодержання Відповідачем копії адміністративного позову, слід зазначити наступне.

Відповідно до частини третьої ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України,  до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно із Правилами надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР і підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку, тому виданий відділенням поштового зв’язку та наявний в матеріалах справи касовий чек від 16 серпня 2010 року є належним доказом відправлення Відповідачу копії адміністративного позову, що збігається з позицією Вищого адміністративного суду України та Верховного Суду України, викладеною в їх рішеннях.

Крім того, в матеріалах справи наявне повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с.19), що свідчить про вручення копії адміністративного позову Відповідачу.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

В зв’язку з вищевикладеним, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції –без змін.

Керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «АПК ГМБХ»залишити без задоволення, а Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 листопада 2010 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили.

Головуючий суддя                                                                                                  Бабенко К.А.

         

Судді:                                                                                                                      Глущенко Я.Б.                                                                                                                                

                                                                                                                    

                                                                                                                            Федотов І.В.

СудКиївський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.01.2011
Оприлюднено01.02.2011
Номер документу13569755
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-12086/10/2670

Ухвала від 18.08.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Клименчук Н.М.

Ухвала від 21.09.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Клименчук Н.М.

Ухвала від 25.01.2011

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Бабенко К.А

Постанова від 02.11.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Клименчук Н.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні