15/5025/93/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"26" січня 2011 р.Справа № 15/5025/93/11
За позовом Управління Державної служби охорони при УМВС України в Хмельницькій області м. Хмельницький
до товариства з обмеженою відповідальністю "Анатол-Тур" м.Кам'янець-Подільський, Хмельницька область
про стягнення 413,30 грн. заборгованості
Суддя Муха М.Є.
Представники сторін:
позивача: Присяжний О.В. за довіреністю від 27.08.2009р.
відповідача: не з"явився
В судовому засіданні відповідно до ч.2 ст.ст.85 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Суть спору
Позивач у позовній заяві та його представник в судовому засіданні просять суд стягнути з відповідача 413грн. 30коп. заборгованості за надані послуги з централізованого спостереження за станом систем тривожної сигналізації та реагування ГЗ ПЦО на відповідні сигнали відповідно до договорів №Км-0238т та №0238 від 11.01.2010р.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, письмової позиції з приводу заявлених позовних вимог суду не надав.
Оскільки ухвала про порушення провадження у справі надіслана на адресу відповідача зазначену в свідоцтві про державну реєстрацію, відповідно останнього належним чином повідомлено про час та місце судового розгляду справи, суд вважає за можливе, відповідно до ст.75 ГПК України розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
Між Відділом Державної служби охорони при УМВС України в Хмельницькій області (Охорона) та товариством з обмеженою відповідальністю "Анатол - Тур" (замовник) 11.01.2010р. укладено договори №Км-0238т та №Км-0238 централізованого спостереження за станом систем сигналізації та реагування ГЗ ПЦО на відповідні сигнали.
За даними договорами Замовник передає, а Охорона приймає під спостереження систему сигналізації (сигналізацію) встановлену на об"єкті замовника, зазначену у дислокації - розрахунку, що є наві"ємною частиною договору та негайно направляє наряд міліції охорони на об"єкт у разі її спрацювання. Спостереження сигналізації встановленої на об"єкті, здійснюється у дні і години, вказані у дислокації-розрахунку. Особливими умовами цього договору можуть бути передбачені обставини або умови, за яких період спостереження вважається припиненим (п.п.2.1 та 2.2 договору).
Згідно п.3 договорів сума оплати за одну годину охорони визначається на підставі узгодженої протоколом Сторін ціни охорони. Розмір ціни на охорону об'єктів, що підлягають обов'язковій охороні підрозділами ДСО Украйни, визначається згідно з Методикою, спільно затвердженою УМВС України та Мінекономіки за погодженням з Антимонопольним комітетом. У разі зміни норм витрат "Охорони", у тому числі при проведенні державою індексації доходів населення, інших заходів, що викликають зміну суми витрат на утримання охорони, сума Договору змінюється на основі наданого "Охороною" подання "Замовнику" без переоформлення. договору. Письмова згода замовника про оплату послуг за новими тарифами є достатньою для залишення договору в силі. Перерахунок вартості оплати за послуги охорони проводиться з дня її введення. Відмова від надання письмової згоди на протязі 30 днів з дати її надання є достатньою підставою для розірвання охороною договору в односторонньому порядку. Оплата спостереження за станом систем сигналізації об'єктів, відповідно до визначених тарифів та кількості здійснюється щомісячно платіжним дорученням замовника, що здаються в установу банку не пізніше 10 днів до початку наступного місяця. Акт виконаних робіт підписується сторонами в кінці кожного календарного місяця, а також по закінченні терміну дії договору. Оплата за виконання згідно з цим договором заходів спостереження за станом систем сигналізації об'єктів здійснюється в національній валюті України. Оплата спостереження за станом систем сигналізації об'єктів, за угодами з нерезидентами може здійснюватись в іноземній валюті за курсом Національного банку України на день розрахунку, або цінними паперами за їх вартістю, погодженою сторонами, про що складається протокол. Спостереження за станом систем сигналізації, встановленої на об'єкті, у позадоговірний час оплачується замовником у подвійному розмірі.
Пунктом 4.1.6. договорів на замовника покладено обов'язок своєчасно здійснювати оплату по договорам та відшкодовувати витрати Охорони по ремонту сигналізації.
У відповідності до умов договорів №Км-0238т та №Км-0238 від 11.01.2010р. позивачем надано відповідачу послуг з централізованого спостереження за станом систем сигналізації та реагування ГЗ ПЦО на відповідні сигнали на суму 2432грн. 90коп. за період з січня по травень 2010 року.
Відповідач частково сплатив надані послуги, в результаті чого в нього станом на 21.10.2010р. виникла заборгованість в сумі 413грн. 30коп., що підтверджується поданим розрахунком.
Відповідно до наказу начальника УДСО при УМВС України в Хмельницькій області №1291 від 05.07.2010р. розірвано договора №0238 та 0238т від 11.01.2010р. та припинено утримання плати за охорону ТОВ "Анатол - Тур" з 01.07.2010р.
Оскільки відповідач в добровільному порядку не сплатив суму заборгованості, позивач звернувся до суду про стягнення з відповідача 413грн. 30коп.
Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом приймається до уваги наступне:
Згідно ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Як вбачається з матеріалів справи між сторонами укладено договори №Км-0238т та №0238 від 11.01.2010р. на здійснення послуг з централізованого спостереження за станом систем тривожної сигналізації та реагування ГЗ ПЦО на відповідні сигнали.
Правовідносини, які виникли між сторонами за своїм характером являються господарськими, виходячи зі змісту ст.ст. 173, 174 ГК України, як такі, що виникли з господарського договору, і відповідно до ст. 1 Господарського кодексу України є предметом його регулювання.
З положень ст.509 ЦК України та ст.173 ГК України вбачається, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України та ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання – відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язань або їх зміна не допускається.
Невиконання зобов'язання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання) стаття 610 ЦК України визначає як порушення зобов'язання.
У відповідності до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до п.1, 2 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач взяті на себе зобов'язання по оплаті наданих послуг по охороні об'єктів в повному обсязі не виконав, в результаті чого у нього виникла заборгованість в сумі 413грн. 30коп. Доказів, які б спростовували дане, суду не подано.
З огляду на викладене, та враховуючи приписи ст. 33 ГПК України в силу якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню.
У відповідності до ст.49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача у зв'язку із задоволенням позову.
Керуючись ст. ст. 1. 12, 33, 44, 49, 82, 84, 85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов Управління Державної служби охорони при УМВС України в Хмельницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Анатол - Тур" про стягнення 413грн. 30коп. задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Анатол - Тур" (м. Кам"янець - Пдільський вул. Зарванська, 18 код 36588267) на користь Управління Державної служби охорони при УМВС України в Хмельницькій області (м. Хмельницький вул.Тернопільська,6/1 код 08597049) - 413грн. 30коп.(чотириста тринадцять гривень 30коп.) заборгованості, 102 грн. (сто дві гривні) держмита та 236 грн. (двісті тридцять шість гривень) відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
Суддя М.Є. Муха
Повний текст рішення виготовлено та підписано 28.01.2011р.
віддруковано 3 примірники: 1 - до справи, 2 - позивачу, 3 - відповідачу.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2011 |
Оприлюднено | 02.02.2011 |
Номер документу | 13576676 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Муха М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні