ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
14.01.11
Справа №2а-11814/10/18/0170
(09:30) м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Лавренчук О.В., при секретарі Асєєвій Л.О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Роздольненському районі АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримський бджолокомплекс»
про стягнення,
за участю:
позивача – не з’явився;
відповідача – не з’явився;
Обставини справи: Управління Пенсійного Фонду України в Роздольненському районі АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримський бджолокомплекс» про стягнення 3984,14грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач не сплатив узгоджену з позивачем у порядку, передбаченому ст. 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» заборгованість.
Позивач у судове засідання не з'явився, але надіслав клопотання про розгляд справи за відсутністю представника (а.с.37).
Відповідач у судове засідання не з'явився, про місце, день та час його проведення повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією на адресу, зазначену в позові, повідомлення повернулось з відміткою про закінчення терміну зберігання (а.с.34), так відповідно до ст. 37 КАС України особа, яка відмовилась одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований як юридична особа Роздольненською районною державною адміністрацією АР Крим, про що свідчить довідка статистики (а.с.11-12), та зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного Фонду України в Роздольненськом районі АР Крим за №23.03.0161, що підтверджується повідомленням про взяття на облік юридичної особи (а.с.9).
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон №1058).
Згідно ст. 1 Закону №1058 страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Ст. 3 Закону №1058 визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону №1058 виключно цім Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Страхувальник зобов’язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 днів із дня закінчення цього періоду. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі оплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом (п. 6 ст. 20 Закону).
Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 Закону №1058, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій (п. 2 ст. 106 Закону).
З наданих до суду розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, за відповідачем склалася заборгованість зі сплати страхових внесків за травень-червень 2010р. – 3984,14 грн. (а.с.5).
Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін у повному обсязі страхові внески.
Пунктом 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Стаття 106 Закону передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Позивачем на адресу відповідача було направлено вимогу про сплату боргу № Ю 177.8 від 03.08.2010 року (а.с.10), яка була отримана відповідачем 16.08.10р., про що свідчить підпис головного бухгалтера на корінці вимоги (а.с.10).
Частиною 3 статті 106 Закону України встановлено, що страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Однак доказів оскарження вимоги Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополь АР Крим відповідачем не надано
З наданих до суду матеріалів вбачається, що заборгованість ТОВ «Кримський бджолокомплекс» перед Управлінням Пенсійного Фонду України в Роздольненському районі АР Крим є узгодженою та становить 3984,14 грн.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним зазначеної заборгованості.
Таким чином, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримський бджолокомплекс» (96200, Роздольненський район, с. Роздольне, вул. Південна, 20; ЄДРПОУ 31421431) на користь Управлінням Пенсійного Фонду України в Роздольненському районі АР Крим заборгованість зі страхових внесків в розмірі 3984,14 грн. на р/р 25603010047201 в КРУ ВАТ "Державний ощадний банк України" МФО 324805, ід. код 22259425.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду в десятиденний строк з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Лавренчук О.В.
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2011 |
Оприлюднено | 03.02.2011 |
Номер документу | 13589708 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Лавренчук О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні