Постанова
від 23.06.2010 по справі 2а-10979/10/0570
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



  

Україна  

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

   

 23 червня 2010 р.                                                                       справа № 2а-10979/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:   

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді  Зеленова А. С.

при секретарі                                                  Беспалько Г.Г.

 за участю представника позивача         ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оріс» про стягнення заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Макіївська об’єднана державна податкова інспекція у Донецькій області,  звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оріс» про стягнення заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

В обґрунтування позову посилається на те, що за відповідачем числиться заборгованість перед бюджетом по орендній платі, яка складає 34136,47 грн., у тому числі основний платіж 34136,47 грн., пеня 27,83 грн. Заборгованість перед бюджетом виникла внаслідок несплати податкових зобов’язань згідно податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності з 2009 рік та за 2010 рік. Для забезпечення надходження податкового зобов’язання та у зв’язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов’язання в установлений строк відповідачу відправлені перша та друга податкова вимоги. У зв’язку з несплатою податкового боргу протягом дії другої податкової вимоги, інспекцією винесено рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Прийняті заходи не привели до погашення податкового боргу.

Просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Оріс» (86114, Донецька область, м. Макіївка, вул. Бестужева, 1, ЄДРПОУ 32598884) на користь місцевого бюджету м. Макіївки податковий борг по орендній платі на землю (код платежу 13050200) на загальну суму 34164,30 грн. на р/р №33211811700069 в банку ГУ ДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34686736, МФО 834016.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Оріс» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Макіївської міської ради Донецької області, ідентифікаційний код юридичної особи – 32598884.

27.01.2009 року відповідачем до податкового органу подана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, якою нарахував орендної плати на 2009 рік згідно з договором на загальну суму 58326,51 грн., у тому числі щомісячно починаючи з січня по листопад по 4860,54 грн., грудень 4860,57 грн.

Також 21.01.2010 року відповідачем до податкового органу подана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, якою нарахував орендної плати на 2010 рік згідно з договором на загальну суму 59678,82 грн., у тому числі щомісячно  починаючи з січня по листопад по 4973,23 грн., грудень 4973,29 грн.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про плату за землю», податок – обов’язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.

Платниками земельного податку згідно ст. 2 цього Закону є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів – учасників угоди про розподіл продукції.

Статтею 14 цього Закону передбачено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій.

У відповідності до п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок на землю є загальнодержавним податком.

Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків у строки, визначені законом, повинні подавати до податкового органу декларації, бухгалтерську звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, розрахунку, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 зазначеного Закону встановлює, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до абзацу «а» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені статтею 5 даного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Судом встановлено, що відповідачем не сплачена сума податкового зобов’язання 34164,30 грн.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 ст. 5 зазначеного Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно структури податкового боргу ТОВ «Оріс» станом на 01.04.2010 року у відповідача є податковий у сумі 34164,30 грн., який виник у зв’язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов’язання за декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2009 рік (несплата відповідачем податку за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2009 року), та за декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на 2010 рік (несплата відповідачем податку за лютий 2010 року), також відповідачу нарахована пеня у сумі 27,83 грн.

З метою погашення податкового боргу відповідачу була відправлена перша податкова вимога від 23 лютого 2009 року №2/73 та друга податкова вимога від 09 січня 2009 року №2/11.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що свідчать матеріли справи.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.    

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Макіївської об’єднаної державної податкової інспекції у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Оріс» про стягнення заборгованості з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності – задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Оріс» (86114, Донецька область, м. Макіївка, вул. Бестужева, 1, ЄДРПОУ 32598884) на користь місцевого бюджету м. Макіївки податковий борг по орендній платі на землю (код платежу 13050200) на загальну суму 34164,30 грн. на р/р №33211811700069 в банку ГУ ДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34686736, МФО 834016.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну  частину 23 червня 2010 року в присутності представників позивача.

Постанову у повному обсязі  складено 29 червня 2010 року.

    

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі  - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо   постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                      Зеленов А. С.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.06.2010
Оприлюднено07.02.2011
Номер документу13609324
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-10979/10/0570

Постанова від 23.06.2010

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зеленов А. С.

Ухвала від 05.05.2010

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зеленов А. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні