ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2011 року о 09 год. 55 хв. Справа № 2а-10620/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Стрельнікової Н.В. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя,
м. Запоріжжя
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпром.Проект», м. Запоріжжя
про стягнення податкової заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя звернулася із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпром.Проект» в якому просить суд стягнути з відповідача 4625,59 грн. податкового боргу по податку на додану вартість. В обґрунтування позову посилається на те, що заборгованість у відповідача виникла внаслідок несплати самостійно задекларованих сум податкових зобов’язань з податку на додану вартість та нарахованої податковим органом пені. Зазначає, що податковою інспекцією вживалися заходи щодо примусового стягнення податкової заборгованості, однак наразі борг існує та має бути стягнутий за рішенням суду.
Заявою від 24 січня 2011 р. вх. № 2091 позивач просить розглянути справу за відсутності уповноваженого представника. На позовних вимогах наполягає в повному обсязі.
Відповідач письмового відзиву не надав, представник в судове засідання не з’явився, направлена на адресу відповідача у справі ухвала про відкриття провадження та судові повістки повернулися із відміткою пошти: «За неявкою адресата».
Враховуючи те, що ухвала про відкриття провадження та судові повістки направлялися відповідачу за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, то згідно ч. 4 ст. 33 та ч. 11 ст. 35 КАС України вважається, що відповідач був належним чином повідомлений про порушення щодо нього адміністративної справи та необхідність надання відзиву.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності представників позивача та відповідача, в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Газпром.Проект» зареєстроване виконавчим комітетом Запорізької міської ради 13.03.2007 р. про що внесено запис за № 11031020000018240.
Відповідно до п. п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (надалі за текстом – Закон № 2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г» підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Судом встановлено, що за результатами здійснення товариством фінансово-господарської діяльності у 2008 році до ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя надано декларацію № 141482 від 20.10.2008 р., в якій визначено податкове зобов’язання з податку на додану вартість в сумі 4727,00 грн.
Згідно п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п. 1.3. ст. 1 Закону № 2181, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Згідно п. 5.4.1. ст. 5 зазначеного Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Судом встановлено, що станом на 15.12.2010 р. згідно особових рахунків відповідача, існувала переплата з податку на додану вартість в сумі 17,62 грн., а також товариством самостійно сплачено 100,00 грн. податкового боргу, тому сума боргу наразі становить 4609,38 грн.
Відповідно п. п. 16.1.1. п.16.1 ст. 16 Закону України № 2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 11 червня 2003 року № 290 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 червня 2003 р. за № 522/7843) затверджена Інструкція про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби (далі Інструкція).
Відповідно до ст. 16 Закону України № 2181 та п. п. 3.4. вказаної Інструкції нарахування пені здійснюється на день фактичного погашення податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.
Нарахування пені закінчується у день прийняття банком (органом державного казначейства), який обслуговує платника податків, платіжного документа про сплату суми податкового боргу. У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку (п. п. 3.5. Інструкції).
Відповідно зазначеної Інструкції п. п. 3.7. якщо платник податків не сплачує пеню разом зі сплатою податкового боргу (його частини) або не визначає її окремо у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеної пропорції), то податковий орган у день надходження від органу державного казначейства інформації про зарахування коштів до бюджету, (…) самостійно здійснює розподіл такої сплаченої суми на суму, що спрямовується на погашення такого податкового боргу (його частини), та суму, що спрямовується на погашення пені, нарахованої на суму такого погашеного податкового боргу (його частини). При цьому протягом трьох робочих днів податковий орган складає та надсилає такому платнику податків у порядку, аналогічному Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженому наказом ДПА України від 21 червня 2001 року № 253 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 06.07.2001 за № 567/5758 (із змінами та доповненнями), повідомлення, в якому міститься інформація про суми розподілу сплачених коштів, за відповідною формою.
За несвоєчасну сплату податкових зобов’язань по ПДВ податковою інспекцією нарахована ТОВ «Газпром.Проект» пеня на загальну суму 16,21 грн.
Відповідно до п. п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
На виконання вимог ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивач сформував першу податкову вимогу форми «Ю1» № 1/1785 від 05.11.2008 р. та другу податкову вимогу № 2/2204 від 30.12.2008 р., які були отримані уповноваженою особою платника податків.
Підпунктом 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України № 2181 передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Згідно п. 1.7 ст.1 Закону України 2181 активи платника податків – кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
17.03.2009 р. начальником ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя прийнято рішення № 98 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.
ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, як орган державної влади, що здійснює контроль у сфері податкового законодавства, за змістом п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» може виступати стороною у справах порушених адміністративним судом, про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок майна підприємства.
Враховуючи те, що на час розгляду справи, податковий борг з розмірі 4625,59 грн.(в т.ч. пеня в сумі 16,21 грн.) відповідачем не сплачено, вимоги позивача у справі є законними і обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 159-163 КАС України, суд, –
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпром.Проект» про стягнення податкової заборгованості, - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпром.Проект» (69005, м. Запоріжжя, бул. Шевченка, 25-а, код ЄДРПОУ 34975693) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району (р/р 31118029700007, код платежу: 14010100, банк одержувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код отримувача 34677145) 4625 (чотири тисячі шістсот двадцять п’ять) грн. 59 коп. податкового боргу по податку на додану вартість.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2011 |
Оприлюднено | 07.02.2011 |
Номер документу | 13623909 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Стрельнікова Наталя Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні