9/268-10-5125
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"26" січня 2011 р.Справа № 9/268-10-5125
До відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "АДЕН ЕКСПОРТ ІМПОРТ-УКРАЇНА";
про стягнення 1881,04грн.
Суддя Меденцев П.А.
Представники:
Від позивача: Коршун З.С. (за довіреністю);
Від відповідача: не з'явився;
СУТЬ СПОРУ: 30.11.2010р. за вх. №10136 Приватне акціонерне товариство "МТС УКРАЇНА"; в особі, якою є Одеська філія Приватного акціонерного товариства "МТС УКРАЇНА" (далі - Позивач) звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "АДЕН ЕКСПОРТ ІМПОРТ-УКРАЇНА" (далі –Відповідач) в сумі 1 881,04 грн.
Позивач на позовних вимогах наполягає.
Відповідач у судових засіданнях не з'являвся, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання був належним чином повідомлений. Відповідач відзив на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто за наявними в ній матеріалами, у відповідності до ст.75 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне:
Між Закритим акціонерним товариством „УМЗ” (на теперішній час Приватне акціонерне товариство "МТС УКРАЇНА" відповідно до вимог ЗУ "Про акціонерні товариства"), та Товариством з обмеженою відповідальністю "АДЕН ЕКСПОРТ ІМПОРТ-УКРАЇНА" були укладені два письмових договори про надання послуг мобільного зв'язку МТС (надалі основні договори) та додаткові угоди до них: договір № 4642923 від 11.03.2009р., та додаткова угода до нього № 4262438 від 11.03.2009р., строком на 730 днів;
договір № 4642926 від 11.03.2009р., та додаткова угода до нього № 4262440 від 11.03.2009р., строком на 730 днів.
Згідно умов даних договорів, Позивач зобов'язався надавати послуги, а відповідач зобов'язався протягом встановленого договорами строку користуватися послугами МТС, своєчасно сплачувати рахунки, авансові внески та плату за утримання (збереження) номеру в мережі мобільного зв'язку МТС за всіма телефонами, що зареєстровані на особовому рахунку абонента, у випадку, коли надання послуг призупинено (блокування номеру) за несплату попередніх рахунків чи за заявою абонента.
Позивач свої зобов'язання за договорами виконував та надав абонентові послуги зв'язку. Відповідач, в порушення вимог чинного законодавства та основних положень договорів, рахунки на сплату наданих послуг мобільного зв'язку з 01.03.2010р. по 01.06.2010р. не сплатив
Таким чином, заборгованість за надання послуг зв'язку складає 444,88 грн.
У результаті несплати рахунків за надані послуги мобільного зв'язку за раніше вказаний строк, дію договорів було припинено, при цьому, за невиконання своїх договірних зобов'язань відповідач повинен сплатити договірні санкції у розмірі 1,36 грн. за кожен день, що залишився до закінчення терміну дії кожного договору. При цьому, згідно п. 1.1 додаткових угод у випадку тимчасового обмеження надання послуг за ініціативою Приватного акціонерного товариства "МТС УКРАЇНА" за несплату попередніх рахунків або за заявою абонента в період дії угод, вказаний строк продовжується на весь період, протягом якого надання послуг було обмежене (блокування номеру).
Таким чином договірні санкції складають: 1,36 грн. х 528 днів х два договори = 1 436,16 грн. - за договорами № 4642923, № 4642926 (період дії додаткових угод 473 дні, період тимчасового обмеження послуги 271 день, період користування зв'язком 202 дні).
На заявлені позивачем претензії відповіді не надходило, борг сплачено не було.
Досліджуючи матеріали справи, аналізуючи норми чинного законодавства, що стосується суті спору, суд дійшов наступних висновків.
У відповідності до ст.11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини. Правочин, різновидом якого є договори-основний вид правомірних дій –це волевиявлення осіб, безпосередньо спрямовані на виникнення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків.
Згідно з ст.174 ГК України, господарські зобов'язання виникають із господарських договорів.
Відповідно до ст. 179 Господарського кодексу України майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання і негосподарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями, господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.
Згідно із ч.1 ст.901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно із ч.1 ст.903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Як вище встановлено господарським судом, між сторонами у справі укладені договори про надання мобільного зв'язку, згідно з якими, позивач –Оператор надає відповідачу –Абоненту послуги мобільного зв'язку в мережах України.
Згідно п. 1.2 договорів, загальні умови укладання цих договорів та надання послуг мобільного зв'язку в повному обсязі визначаються Умовами (Правилами) користування мережами мобільного зв'язку Оператора, які є невід'ємною частиною цього договору.
11.03.2009р. між сторонами було укладено додаткові угоди №№ 4262438, 4262440 до договорів про надання безпровідного доступу до мережі Інтернет.
Відповідно до вимог ч.1 ст.526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. В силу вимог ч.1 ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічні вимоги щодо виконання зобов'язань містяться і у ч.ч.1,7 ст.193 ГК України.
Як вище встановлено господарським судом, позивач надає до письмових пояснень позовної заяви рахунки, на основі яких вчинено розрахунок сум що стягуються.
Поряд з цим судом встановлено, що позивач направляв відповідачу претензію № 05-5/1.12073652 від 26.09.2010р. про сплату заборгованості у розмірі 1 881,04 грн.
Таким чином на момент розгляду справи заборгованість відповідача за послуги, що надані позивачем на підставі укладених між сторонами договорів становить 444,88 грн.
Водночас відповідно до вимог ч.1 ст.230 Господарського кодексу України штрафними санкціями в цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання зобов'язання. Вимогами п.3 ч.1 ст.611 ЦК України також передбачено, що одним із наслідків порушення зобов'язання є сплата неустойки (пені), а відповідно до вимог ч.2 ст.551 ЦК України, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюються договором або актом цивільного законодавства.
Як вище встановлено господарським судом, умовами укладених між сторонами договорами та додатковими угодами до них передбачено, що у випадку порушення строків розрахунку відповідач сплачує позивачу договірні санкції в розмірі 1,36 грн. за кожен день, що залишився до закінчення строку встановленого п. 1.1 додаткових угод.
Розрахунок договірних санкцій, який здійснений позивачем у заяві про додаткові пояснення до позовних вимог, перевірений господарським судом та встановлено його відповідність обставинам справи щодо прострочення відповідача та вимогам чинного законодавства щодо строків і порядку нарахування санкцій.
Відповідно до ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 32 Господарського процесуального кодексу України визначено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Таким чином позовні вимоги Приватного акціонерного товариства "МТС УКРАЇНА"; в особі, якою є Одеська філія Приватного акціонерного товариства "МТС УКРАЇНА" є обґрунтованими та правомірними, такими, що підтверджуються наявними у справи доказами та жодним чином не спростовані відповідачем, а тому задоволені господарським судом.
Враховуючи вищевикладене, оцінюючи докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, як обґрунтовані, підтверджені належними доказами та наявними матеріалами справи.
Витрати по сплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу віднести за рахунок Відповідача пропорційно задоволених вимог, згідно ст. ст. 44, 49 ГПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АДЕН ЕКСПОРТ ІМПОРТ-УКРАЇНА" (65007, Одеська область, м. Одеса, Приморський район, провулок Вознесенський, буд. 2 А, код ЄДРПОУ 36044461, р/р 26001040385001 в ВАТ „АБ ”Бізнес Стандарт”, МФО 339500) на користь Приватного акціонерного товариства "МТС УКРАЇНА"; в особі, якою є Одеська філія Приватного акціонерного товариства "МТС УКРАЇНА" (01601, м. Київ, вул. Лейпцизька, буд. 15; - 65014, м. Одеса, вул. Базарна, буд. 3а, код ЄДРПОУ 14333937, р/р 26008526 в ПАТ „Райффайзен Банк Аваль”, МФО 300335) суму боргу у розмірі 444,88 грн., договірні санкції в розмірі 1 436,16 грн., 102 грн. держмита та 236,00 грн. витрат на ІТЗ судового процесу.
Рішення суду набуває законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Меденцев П.А.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2011 |
Оприлюднено | 08.02.2011 |
Номер документу | 13646991 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Меденцев П.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні