32/17-2011-68
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення провадження
у справі про банкрутство
"26" січня 2011 р. № 32/17-2011-68
Суддя Грабован Л.І., розглянувши матеріали заяви боржника Комунального підприємства „Болградська районна друкарня”(68702, Одеська область, м. Болград, пр. Леніна, 149. код ЄДРПОУ 02467943) про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Голова ліквідаційної комісії КП „Болградська районна друкарня” звернувся до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство КП „Болградська районна друкарня” за положеннями ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Згідно ч.1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 6 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, яка регулює загальні, основні підстави для порушення справи про банкрутство, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора ( кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Стаття 51 „Особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником” Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” передбачає вказані „інші випадки” та особливості порушення справи про банкрутство, про які ідеться в ч. 3 ст. 6 Закону.
Відповідно до ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутись до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. За результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора.
З метою відтворення реального фінансово-економічного стану товариства (співвідношення його активу та пасиву), який господарському суду необхідний для дослідження та оцінки при розгляді питання щодо наявності або відсутності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство у порядку ст. 51 “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заявник зобов'язаний вжити заходи, передбачені положення Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, Цивільного та Господарського кодексів України, що регулюють етапи проведення досудової процедури ліквідації товариства у загальному порядку.
Так, комісією з припинення юридичної особи, призначеною у зв'язку з прийняттям товариством рішення про ліквідацію, повинні бути проведені слідуючі заходи:
- опублікування в друкованих засобах масової інформації в порядку ст. 105 Цивільного кодексу України повідомлення про припинення товариства з метою виявлення його кредиторів;
- повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства з метою проведення податковим органом позапланової перевірки товариства, передбаченої податковим законодавством;
- отримання заяв кредиторів та прийняття рішення щодо їх обґрунтованості (необґрунтованості);
- оцінка вартості наявного у товариства рухомого та нерухомого майна, а також інших майнових активів, в порядку ст.60 Господарського кодексу України;
- складання проміжного ліквідаційного балансу відповідно до ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами, який повинен містити відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду;
- проведення аналізу виявлених активів та пасивів товариства, з якого вбачається неможливість задоволення виявлених вимог кредиторів через недостатність вартості майна товариства та прийняття у зв'язку з вказаними обставинами рішення щодо звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.
Як вбачається із заяви Комунального підприємства „Болградська районна друкарня” та доданих до неї документів, ліквідаційною комісією було подано оголошення до місцевої газети „Дружба”. Однак, вказана публікація має бути здійснена у Бюлетені державної реєстрації.
Крім того, боржником не надано доказів складання проміжного ліквідаційного балансу КП „Болградська районна друкарня” відповідно до ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України, хоча саме на підставі показників проміжного ліквідаційного балансу можна зробити висновок щодо можливості (наявності або відсутності майнових активів) для задоволення виявленого пасиву боржника.
Таким чином, заявником не проведено усіх заходів, передбачених законодавством, які є обов'язковою передумовою для звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство у порядку ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, не додано доказів, що підтверджують викладені у заяві обставини.
Згідно п.5 ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення провадження у справі про банкрутство з додані до неї документи без розгляду з підстав, передбачених ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього закону.
Враховуючи вищевикладене, заява Комунального підприємства „Болградська районна друкарня” про порушення справи про банкрутство у порядку ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” підлягає поверненню заявнику без розгляду на підставі п.3 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.
Керуючись п. 5 ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.3 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Заяву Комунального підприємства „Болградська районна друкарня” про порушення справи про банкрутство у порядку ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” повернути заявнику без розгляду.
Додаток: заява про порушення справи про банкрутство на 3-х арк. з додатком на 37-ми арк.
Суддя Грабован Л.І.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2011 |
Оприлюднено | 08.02.2011 |
Номер документу | 13658362 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Грабован Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні