Постанова
від 07.02.2011 по справі 2а-6903/10/1670
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

      

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2011 року

м. Полтава

Справа № 2а-6903/10/1670

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду  Єресько Л.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Полтавському районі Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрник-LTD" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій та пені, -

В С Т А Н О В И В:

27 грудня 2010 року  Управління Пенсійного фонду України в Полтавському районі Полтавської області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрник-LTD" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за липень-листопад 2010 року, фінансових санкцій та пені на загальну суму 34803,78 грн.

В обґрунтування позовних вимог посилалися на те, що  відповідач  в установлений Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” строк не сплатив страхові внески до Пенсійного фонду України, у зв’язку із чим виникла заборгованість, яка підлягає стягненню.

Конверт із копією ухвали про відкриття скороченого провадження, направлений відповідачу за адресою мвсцезнаходження відповідача: Полтавська область, вул. Заводська, 3, с. Божківське, повернувся до суду 24.01.2011 року із відміткою “за адресою організація не знаходиться”. З огляду на положення абзацу 2 ч. 3 ст. 167 КАС України копія ухвали про відкриття скороченого провадження вважається врученою відповідачу. У строк, встановлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.

Суд,  вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 3 ст. 18 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (в редакції, яка діяла на момент виникнення правовідносин) страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який  справляється  на   всій   території   України   в порядку, встановленому цим Законом.

Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків передбачено ст.ст. 19, 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663.

          Відповідно до ч. 6 ст. 19 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

          Розмір страхових внесків встановлений Законом України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р. № 400, а  саме, 33,2% від фонду оплати праці та 2 %, що утримуються із заробітної плати працюючих.

Згідно з  п. 11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунки суми страхових  внесків  на  загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають  самостійно  обчислені  суми страхових внесків.

          Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Частиною 1 ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка).

Згідно ч. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка).

Територіальні органи Пенсійного фонду відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.  У разі, якщо страхувальник який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби, а також має право звернутися до суду про стягнення недоїмки.

З огляду на викладене, а також те, що відповідач має непогашену заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за липень-листопад 2010 року, фінансових санкцій та пеня в загальному розмірі 34803 грн. 78 коп., що підтверджується наявними в матеріалах справи розрахунками відповідача суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та витягом з картки особового рахунку відповідача, а також беручи до уваги той факт, що позивачем відповідачу щомісячно надсилалися вимоги про сплату наявної недоїмки, Які отримані відповідачем, що підтверджується підписами на повідрмленнях про вручення рекомендованого поштового відправлення, проте, не оскаржені у встановлений законом строк,  суд приходить до висновку, що позовні вимоги  є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.  

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14,15, 18-20, ч 1, 2, 9 ст.106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, ст.ст. 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -  

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов  Управління Пенсійного фонду України в Полтавському районі Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрник-LTD" про  стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, фінансових санкцій та пені задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Аграрник-LTD" ( ідентифікаційний код 31389299, Полтавська область, с. Божківське, вул. Заводська, 3) на користь  Управління Пенсійного фонду в Полтавському районі на р/р 25601312295 в ОПЕРВ "Ощадбанку", МФО 331467, код ЄДРПОУ 22532772 борг по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за липень-листопад 2010 року, фінансових санкцій та пені на загальну суму 34803,78 грн (тридцять чотири тисячі вісімсот три гривні сімдесят вісім копійок).

Постанова підлягає негайному виконанню.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням  її копії до суду апеляційної інстанції.

   

          Суддя                                                                                Л.О. Єресько

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.02.2011
Оприлюднено09.02.2011
Номер документу13668681
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6903/10/1670

Постанова від 07.02.2011

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Л.О. Єресько

Ухвала від 12.01.2011

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Єресько Л.О.

Ухвала від 27.12.2010

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Єресько Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні