Постанова
від 27.01.2011 по справі 2а/2570/59/2011
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                                                 Справа № 2а/2570/59/2011

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          24 січня 2011 р.                                                                                м. Чернігів

          Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді                                                                       Добрянського В.В.,

  при секретарі                                                                                Захаренко О.М.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівський області до товариства з обмеженою відповідальністю "Корюківка Агро" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

В С Т А Н О В И В :

 В січні 2011 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Корюківка Агро"  (далі –ТОВ " Корюківка Агро")  про стягнення адміністративно-господарських санкцій в розмірі 16333,34 грн. та пені в розмірі 1264,20 грн.

В судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі, мотивуючи тим, що згідно уточнюючого звіту від 08 грудня 2010 року про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу на підприємстві відповідача в 2009 році становила 24 осіб та відповідно норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 особа. Але 20.01.2011 року при проведені позивачем позапланової перевірки  ТОВ "Корюківка Агро" на підставі направлення № 000001 від 20.01.2011 року, за результатами якої складено акт, яким встановлено, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу на підприємстві відповідача за 2009 рік складає 13 осіб. Згідно наданих 20.01.2011 року відповідачем документів на підприємстві протягом 2009 року працювала 1 особа з обмеженими фізичними можливостями. Таким чином перевіркою встановлено, що надані  відповідачем документи не відповідають вищевказаним критеріям та звітам поданих ТОВ "Корюківка Агро".

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував в повному обсязі та пояснив, що адміністративно – господарська відповідальність, передбачена ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», за своєю правовою природою є господарсько – правовою відповідальністю. А відповідно підставою для застосування такої відповідальності учасника господарських відносин є вчинене роботодавцем правопорушення в сфері господарювання.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 19 Закону України від 21.03.1991 року № 875-XII “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (далі –Закон № 875-XII)  для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця.

Частиною 2 статті 19 Закону № 875-XII встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік визначається відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 року № 1442\11722.

Згідно ст. 20 Закону № 875-XII підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено  нормативом,  передбаченим  статтею  19  цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів    адміністративно-господарські санкції,   сума   яких визначається  в  розмірі  середньої  річної  заробітної  плати  на відповідному підприємстві,  установі, організації, у тому числі підприємстві,   організації   громадських організацій  інвалідів, фізичної  особи,  яка  використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене  для  працевлаштування  інваліда  і  не зайняте інвалідом.

Частинами 9, 10 статті 19 Закону № 875-XII встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів. Керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Згідно підпункту 2.1. пункту 2 Інструкції щодо заповнення форми N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів" затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 лютого 2007 р. № 42 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2007 р. за №117/13384 звіт складається роботодавцями щороку і до 1 березня, наступного після звітного періоду, подається або надсилається рекомендованим листом за місцем їх державної реєстрації відділенню Фонду соціального захисту інвалідів.

Судом встановлено, що згідно уточнюючого звіту від 08 грудня 2010 року про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу на підприємстві відповідача в 2009 році становила 24 осіб та відповідно норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 особа.

20.01.2011 року позивачем було проведено позапланову перевірку ТОВ "Корюківка Агро" на підставі направлення № 000001 від 20.01.2011 року, за результатами якої складено акт, яким встановлено, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу на підприємстві відповідача за 2009 рік складає 13 осіб. Згідно наданих 20.01.2011 року відповідачем документів на підприємстві протягом 2009 року працювала 1 особа з обмеженими фізичними можливостями. Таким чином перевіркою встановлено, що надані  відповідачем документи не відповідають вищевказаним критеріям та звітам поданих ТОВ "Корюківка Агро".

Порядок реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, його відділеннях, строки подання йому звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів, зарахування кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів, контролю за виконанням нормативів робочих місць та перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, щодо їх реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, його відділеннях, подачі щорічного звіту та сплати ними адміністративно-господарських санкцій, а також надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування інвалідів, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Річний фонд оплати праці, зазначений в звіті за 2009 рік на підприємстві складає 423,9 тис. грн., отже середньорічна заробітна плата штатного працівника становить 32607,69 грн.

Зважаючи на те, що відповідачем несвоєчасно сплачено адміністративно-господарські санкції, то згідно ч. 2 ст. 20 Закону № 875-XII порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120% річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Відповідно до пункту 3.7 Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України №223 від 15.05.2007 року у поданій позовній заяві за невиконання нормативу щодо працевлаштування інвалідів до відповідної судової інстанції відділення Фонду розраховує суму пені на дату її подання.

Постановою правління Національного банку України від 09.08.2010 року № 77 встановлена з 10.08.2010 року облікова ставка у розмірі 7,75% річних, а тому розмір пені, розрахованої відділенням Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області, становить 1264,20 грн.

Згідно статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівський області до товариства з обмеженою відповідальністю "Корюківка Агро" є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю, а адміністративно-господарські санкції та пеня стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

 

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Корюківка Агро» (р/р 26004013739000 у ПАТ «Каліон банк України», МФО 300379, код ЄДРПОУ 35789085) в дохід державного бюджету України (отримувач: Державний бюджет, банк отримувача ГУДКУ у Чернігівській області, р/р 31215230700235, МФО 853592, код ЄДРПОУ 22824026)  адміністративно-господарські санкції у сумі 16333,34 грн. та пеню у сумі 1264,20 грн.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду за правилами встановленими ст. 185 - 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                           Добрянський В.В.

СудЧернігівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.01.2011
Оприлюднено10.02.2011
Номер документу13686080
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/2570/59/2011

Ухвала від 11.01.2011

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Добрянський В.В.

Постанова від 27.01.2011

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Добрянський В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні