Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 січня 2011 р. Справа № 2а-8840/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шаповала М.М.,
за участю секретаря судового засідання - Сахно М.В.,
представника позивача - Шульги М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Суми до Приватного виробничо-торгівельного підприємства "Писанка" про стягнення податкової заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція в м. Суми (далі по тексту – позивач, ДПІ в м. Суми), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача – приватного виробничо-торгівельного підприємства «Писанка» (далі по тексту – відповідач, ПВТП «Писанка») – податкову заборгованість у розмірі 170,00 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач всупереч вимогам ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII порушив строки сплати комунального податку, у зв’язку з чим за ним утворилася вказана заборгованість.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що відповідачем податкова заборгованість у розмірі 170,00 грн станом на день розгляду справи залишається не сплаченою.
У судове засідання відповідач не прибув, до суду повторно повернувся конверт за неврученням адресату, конверт надсилався відповідачу за останнім відомим місцем реєстрації. Відповідно до ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Тому суд вважає за можливе розглянути справу без участі в судовому засіданні відповідача за наявними в ній доказами.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази по справі суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідач – приватне виробничо-торгівельне підприємство «Писанка» – є юридичною особою, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с. 40).
У судовому засіданні встановлено, що заборгованість у розмірі 170,00 грн виникла внаслідок несплати суми узгодженого податкового зобов’язання по комунальному податку.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до пояснень представника позивача, 17.09.2009 р. посадовою особою ДПІ в м. Суми була проведена невиїзна документальна перевірка ПВТП «Писанка» з питання неподання податкової звітності по комунальному податку. У результаті перевірки встановлено, що ПВТП «Писанка» не подало податкову звітність по комунальному податку за 2 квартал 2008 року. За наслідками проведеної перевірки на підставі Акту про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства від 17 вересня 2009 р. № 6464/152/23292287 (а.с. 14) ДПІ в м. Суми було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 22 жовтня 2009 р. № 0009521502/0/71539, яким відповідачу визначена сума податкового зобов’язання за платежем – комунальний податок – у сумі 170,00 грн (а.с. 11).
Згідно з п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання вказаної норми закону позивачем було надіслано на адресу ПВТП «Писанка» першу податкову вимогу за формою «Ю1» від 10 грудня 2009 року № 1/1861 на суму 170,00 грн, яка не була вручена відповідачу, про що складено Акт № 4-А від 12 січня 2010 року про неможливість вручення податкової вимоги (а.с. 8, 9), та другу податкову вимогу за формою «Ю2» від 12 лютого 2010 року № 2/195 на суму 170,00 грн, яка також не була вручена відповідачу, про що складено Акт № 94 від 24 лютого 2010 року про неможливість вручення податкової вимоги (а.с. 6, 7).
Відповідно до п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Однак сума податкової заборгованості сплачена не була.
У судовому засіданні встановлено, що податкове повідомлення-рішення № 0009521502/0/71539 від 22.10.2009 р., яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з комунального податку, в установленому порядку не оскаржувалося, тому відповідно до п.п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону, згідно з якою узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків, зазначена сума податкового зобов’язання ПВТП «Писанка» набула статусу податкового боргу.
Згідно з п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій декларації.
На підставі п.п. 1, 2, 6 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об’єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених законодавчими актами України за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується довідкою про заборгованість ПВТП «Писанка» (а.с. 4), і складає 170,00 грн.
Таким чином, судом достовірно встановлено, що податкова заборгованість відповідачем станом на день розгляду справи в повному обсязі не сплачена та складає 170,00 грн, що підтверджується матеріалами справи та поясненнями представника позивача, тому суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Суми до Приватного виробничо-торгівельного підприємства "Писанка" про стягнення податкової заборгованості – задовольнити.
Стягнути з Приватного виробничо-торгівельного підприємства "Писанка" (ідентифікаційний код 23292287, м. Суми, вул. Черепіна, будинок № 8, квартира № 15) податковий борг з комунального податку в сумі 170 (сто сімдесят) грн. до місцевого бюджету м. Суми на розрахунковий рахунок 33213828700002 в ГУДК України в Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) М.М. Шаповал
Повний текст постанови виготовлено "28" січня 2011 року.
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2011 |
Оприлюднено | 11.02.2011 |
Номер документу | 13697828 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
М.М. Шаповал
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні