Рішення
від 06.02.2008 по справі 01/63-88
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01/63-88

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

 РІШЕННЯ          

      

від "06" лютого 2008 р.                                                       по справі  № 01/63-88

за позовом державного комунального підприємства «Луцьктепло»

до товариства з обмеженою відповідальністю «Амур», м. Луцьк

про зобов'язання до укладення договору

                                                                      Суддя  Якушева І.О.   

за участю представників:

від позивача: Дуда Л.М. (дов. № 13/15 від 03.01.2008р.)

від відповідача: Заєць Л.Г. (дов. № 06 від 08.01.2008р.)

                    

Суть спору: позивач в позовній заяві на підставі ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.24 Закону України «Про теплопостачання», ст.187  Господарського кодексу України просить зобов'язати ТзОВ «Амур» укласти договір про надання послуг теплопостачання № 2-30 від 24.09.2007р. між ДКП «Луцьктепло» та ТзОВ «Амур» на умовах, запропонованих ДКП «Луцьктепло».

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, уточнивши їх: просить викласти п.5.1. договору № 2-30 від 24.09.2007р. в редакції: "Договір вступає в силу з 16 жовтня 2007р. і діє до 15 жовтня 2008р. По закінченні строку дії договору він вважається щорічно продовженим на наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку дії договору не поступила заява про його перегляд або відмову однієї із сторін".

Відповідач в поясненні, представник відповідача в судовому засіданні позову не визнала, посилаючись на таке:

- 15 жовтня 2002 року між позивачем та відповідачем укладався договір на теплопостачання, згідно якого сторони виконували зобов'язання, визначені ним. На час укладення договору та впродовж інших років відповідач вів активну господарську діяльність, приміщення використовувалося за призначенням, була потреба в користуванні ним, в зв'язку з чим сторонами належним чином виконувалися прийняті на себе обов'язки.

Однак, в зв'язку з важким фінансовим станом товариства та з відсутністю потреби в використанні приміщення, згідно з п. 5.1. укладеного договору відповідачу було надіслано лист-заяву № 4 від 9.08.2007 року про відмову в подальшому продовженні договірних зобов'язань з причин відсутності потреби в використанні приміщення за адресою м. Луцьк вул. Ш. Руставелі, 9.

Згідно із ст. 1 Закону України «Про теплопостачання» споживач теплової енергії - фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору. ТзОВ «Амур» відмовляється від укладення договору в зв'язку з відсутністю в потребі теплопостачання, так як приміщення для господарської діяльності не використовується .

Відповідно до ст. 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним , якщо сторони в належній формі досягли згоди зі всіх істотних умов договору . У разі, якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору такий договір вважається неукладеним (ст. 181 ГК України).

За нормами ст.626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін , спрямована на встановлення , зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Між сторонами, як учасниками даного спору, не може бути досягнуто жодної домовленості в зв'язку з відсутністю необхідності в опалюванні приміщення , яке не використовується відповідачем . Крім зазначеного, взаємовідносини між сторонами не пов'язані з державним замовленням, виконання якого обов'язкове (ст. 179 ГК України), що не дає права позивачу вимагати примусового укладення договору .

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд

в с т а н о в и в:

15.10.2002р. між сторонами у справі було укладено договір №2-30 на надання послуг по теплопостачанню. Згідно з п.5.1.цього договору він вступає в силу з 15.10.2002р. і діє до 15.10.2003р. По закінченні строку дії договору він вважається щорічно продовженим на наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку дії договору не поступила заява про його перегляд або відмову однієї із сторін.

Листом за №04 від 9.08.2007р. ТзОВ "Амур" повідомило ДКП "Луцьктепло" про розірвання договору.

Оскільки в порядку, передбаченому п.5.1. договору №2-30 від 15.10.2002р., ТзОВ "Амур" звернулося із заявою про його припинення, то слід вважати, що на наступний строк, тобто з 15.10.2007р., дія договору не продовжилась, тобто з 15.10.2007р. договір припинив свою дію.

28.09.2007р. державне комунальне підприємство "Луцьктепло" листом за №4365/11 надіслало ТзОВ "Амур" проект договору №2-30 від 24.09.2007р. на надання послуг по теплопостачанню. Факт надіслання проекту договору також підтверджується описом вкладення у цінний лист, фіскальним чеком від 28.09.2007р.

Відповідач проекту договору не розглянув і не повернув, що спричинило звернення позивача з позовом до господарського суду.

Відповідно до ст.649 ЦК України, ст.187 ГК України розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом, вирішуються судом. Спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

У відповідності із ст.24 Закону України "Про теплопостачання" основним обов'язком споживача теплової енергії є, зокрема, своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.

Зважаючи на те, що укладення договору є обов'язковим в силу закону, звернення позивачем з позовом про спонукання до укладення такого договору є обгрунтованим з огляду на положення ст.ст.649 ЦК України, ст.187 ГК України.

Норма ст.1 Закону України "Про теплопостачання" містить визначення споживача та теплопостачальної організації: споживач теплової енергії - фізична або юридична особа, яка використовує енергію на підставі договору; теплопостачальна організація - суб'єкт господарської діяльності з постачання споживачам теплової енергії.

В даному випадку позивач - ДКП "Луцьктепло" є теплопостачальною організацією, що стверджується довідкою про включення до ЄДРПОУ та Статутом (п.2.1), згідно з яким підприємство забезпечує тепловою енергією населення та інших споживачів.

Відповідач згідно нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу від 20.03.1998р. є власником вбудованого нежитлового приміщення площею 113,4 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Ш.Руставелі, 9.

Як пояснила в судовому засіданні представник позивача приміщення ТзОВ "Амур" вбудоване в 9-ти поверховий житловий будинок і забезпечене загальнобудинковою системою теплопостачання. Відповідач факту теплопостачання не заперечує.

Постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005р. було затверджено Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. Згідно з п.1 цих Правил вони регулюють відносини між суб'єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг і фізичною та юридичною особою, яка отримує послуги з централізованого опалення.

Згідно з п.п.24, 25 Правил споживач може відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживача від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22.11.2005р. затверджено Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (надалі – Порядок), який згідно з п.1.1. визначає процедуру відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води.

Як випливає із змісту  п.п.2.1., 2.2., 2.5. цього Порядку для вирішення питання відключення житлового будинку  (будинків) від мереж централізованого опалення його власник  (власники) повинен (повинні) звернутися  до Комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП з письмовою заявою про відключення. Комісія приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації. Відключення приміщень від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП виконується монтажною організацією. По закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП, який подається заявником до комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.

Відповідач не подав суду доказів, які б свідчили про врегулювання ним питання щодо відключень приміщення від централізованої системи опалення в порядку, встановленому законом.

З огляду на викладене, сама по собі та обставина, що заявою від 22.01.2008р. відповідач звернувся до виконкому Луцької міської ради з клопотанням про відключення від централізованої системи опалення, не може бути підставою для відмови в позові про спонукання його до укладення договору.

Отже, при таких обставинах, коли встановлено, що приміщення, належне відповідачу, фактично опалюється, доказів на підтвердження врегулювання питання щодо відключення приміщення від централізованого опалення в порядку, визначеному законодавством, відповідачем не подано, позовна вимога ДКП "Луцьктепло" про зобов'язання ТзОВ "Амур" укласти договір про теплопостачання обгрунтована і підлягає до задоволення.

Зважаючи на зміст ст.187 ГК України, згідно з якою днем укладення  господарського договору є день набрання чинності рішенням суду, п.5.1. договору слід викласти в редакції: " Цей договір укладається на один рік – з 16 жовтня 2007р. до 15 жовтня 2008р. Договір набирає чинності з дня його укладення. По закінченні строку дії договору він вважається щорічно продовженим на наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку дії договору не поступила заява про його перегляд або відмову однієї із сторін".

Оскільки спір до розгляду судом доведено з вини відповідача, з нього на користь позивача слід відшкодувати судові витрати по справі: 85 грн. витрат, пов'язаних з оплатою держмита, 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Керуючись ст.649 Цивільного кодексу України, ст.187 Господарського кодексу України, ст.24 Закону України "Про теплопостачання", Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затв. наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України №4 від 22.11.2005р., ст.ст.44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

в и р і ш и в:

1. Позов задовольнити.

2. Договір №2-30 на надання послуг по теплопостачанню між державним комунальним підприємством "Луцьктепло" і товариством з обмеженою відповідальністю «Амур» вважати укладеним в наступній редакції:

ДОГОВІР №2-30

на надання послуг по теплопостачанню

ДКП „Луцьктепло", далі - Теплопостачальна організація, в особі директора Дячука Р.О., що діє на підставі Статуту підприємства, з однієї сторони,

і ТзОВ „Амур", далі - Споживач, в особі директора Глазиріна О.Б., що діє на підставі Статуту, з другої сторони, уклали цей Договір про наступне:

1 .Предмет Договору.

1.1. Теплопостачальна організація надає Споживачу послуги по теплопостачанню (далі - послуги), а Споживач приймає та оплачує їх на умовах і в терміни, передбачені Договором та додатками до нього.

2.Обов'язки та права сторін.

2.1. Теплопостачальна організація зобов'язується:

2.1.1 .Надавати Споживачу послуги по:

опаленню - впродовж опалювального періоду, початок і закінчення якого визначається розпорядженням виконкому Луцької міської ради;

постачанню гарячої води - щоденно з б00 год по 2400 год ( за винятком періоду проведення планово-попереджувального ремонту котелень та теплових мереж, відсутності енергоресурсів, недостатнього тиску холодної води) або згідно з графіком, затвердженим виконавчим комітетом Луцької міської ради.

2.1.2. Підтримувати середньодобову температуру мережної води до зони розподілу відповідно до встановленого

графіка, не допускаючи її відхилення більш ніж на + З С, при умові, що Споживач підтримує температуру зворотної

води відповідно до графіка.

2.1.3.При технічній можливості (наявності окремого вводу) здійснювати підключення (відключений) систем гарячого

водопостачання та опалення за окрему плату згідно з письмовим зверненням Споживача.

2.2.Споживач зобов'язується :

2.2.1.До 15 вересня кожного року надавати Теплопостачальній організації акт про промивку, гідравлічне випробування і підготовку системи опалення до прийняття теплоносія.

2.2.2.Своєчасно проводити планово-попереджувальний ремонт трубопроводів, запірно- регулюючої арматури, тепловикористовуючого обладнання, приладів обліку теплової енергії та гарячої води.

2.2.3.На вимогу Теплопостачальної організації встановлювати шайби та конуси в елеваторних вузлах, проводити їх перевірку, пломбування та збереження.

2.2.4.При виявленні витікання мережної води негайно повідомити диспетчерську службу Теплопостачальної організації по тел. 2-72-90 та вжити заходів по припиненню витікання води.

2.2.5.Безперешкодно допускати в будь-який час на свої об'єкти представників Теплопостачальної організації для контролю режиму теплоспоживання та роботи приладів обліку теплоенергії.

2.2.6. Не допускати аварійного витікання, забруднення, недозволеного водорозбору мережної води із систем опалення, через водорозбірні крани і інші пристрої, відсутні в проекті.

2.2.7.Утримувати відповідно до правил технічної експлуатації приміщення вузлів управління теплових вводів і технічних підпіль, де проходять трубопроводи Теплопостачальної організації, заборонити складання в них матеріалів, та розміщення організацій, магазинів, офісів, контор.

2.2.8.3абезпечити збереження майна Теплопостачальної організації, що знаходиться на території Споживача.

2.2.9.Своєчасно здійснювати оплату послуг Теплопостачальної організації.

2.2.10.Надавати Теплопостачальній організації достовірні дані про загальний будівельний об'єм , загальну площу, обсяги споживання гарячої води і величину теплового навантаження по видах теплоспоживання. Своєчасно повідомляти про їх зміни та зміну реквізитів.

2.2.11.У випадку передачі об'єктів або їх частини на баланс іншого власника вчасно повідомити

Теплопостачальну організацію та переукласти Договір.

2.3.Теплопостачальна організація має право:

2.3.1.Заздалегідь попередивши Споживача, припинити повністю або частково надання послуг у випадках:

а) несплати послуг Теплопостачальної організації у встановлені Договором строки;

б)самовільного підключення до теплових мереж Теплопостачальної організації додаткового обладнання, субабонентів;

в)порушення розрахункових розмірів шайб та конусів елеваторів;

г) незадовільного стану системи теплоспоживання, що створює загрозу для життя обслуговуючого персоналу та може призвести до аварій;

д)допущення витікання, забруднення чи розбору мережної води;

є) відсутності підготовленого персоналу для обслуговування системи тепло споживання;

ж) відсутності технологічних схем теплоспоживальних установок у експлуатаційного персоналу;

з) недопущення представників Теплопостачальної організації до систем теплоспоживання, або до приладів обліку теплової енергії;

к) утримання приміщення, в яких проходять трубопроводи Теплопостачальної організації, в антисанітарному стані.

3.Порядок розрахунків.

3.1.Споживач оплачує Теплопостачальній організації:

3.1.1.Вартість наданих йому послуг по діючих тарифах:

- згідно з показами приладів обліку;

- при відсутності приладу обліку - на підставі розрахунків відповідно до обсягів загальної площі, норм споживання та витрат гарячої води і теплового навантаження . Розрахунки оформляються додатком № 1 до Договору. Тарифи становлять: 1 Гкал теплової енергії -202,908грн. та ПДВ - 40,582грн.

1м2 загальної опалювальної площі в місяць в опалювальний період -4,633 грн. та ПДВ - 0,927 грн.

1 м3 гарячої води - 11,325грн та ПДВ - 2,265грн.

Тарифи на послуги з теплопостачання встановлюються рішеннями виконавчого комітету Луцької міської ради.

У випадку прийняття нових тарифів вони є обов'язковими для обох Сторін з часу введення їх в дію.

3.1.2.Вартість хімочищеної води (ХОВ), яка витрачена на заповнення його теплових мереж при проведенні ремонтних робіт , та нормативні втрати ХОВ і теплової енергії від зони розподілу тепломереж до місця встановлення приладів обліку , а в разі їх відсутності - до теплових вводів.

3.1.3.Вартість налагоджувальних робіт та робіт по відключенню( підключенню) систем гарячого водопостачання і опалення - по відпускній ціні Теплопостачальної організації на момент розрахунків.

3.2.Споживач зобов'язується проводити передоплату за послуги в розмірі 50% вартості послуг, визначених згідно з додатком № 1 в термін до 01 числа розрахункового місяця, а остаточний розрахунок - до 01 числа місяця наступного за розрахунковим.

3.3. За налагоджувальні роботи та роботи по підключенню ( відключенню) систем гарячого водопостачання і опалення по заявці Споживача , останній проводить передоплату на протязі 5 днів після отримання рахунку Теплопостачальної організації.

3.4. Введення в дію приладів обліку тепло енергії здійснюються на підставі письмової заяви Споживача із складанням двостороннього акту (додатком № 2 до Договору).

3.5. Умови експлуатації приладу обліку теплоенергії регламентуються додатком № 3 до Договору.

3.6. При виході з ладу приладу обліку Споживач оплачує за послуги на підставі розрахунків відповідно до обсягів загальної площі, норм споживання та витрат гарячої води, теплового навантаження (згідно з додатком № 1) .

4.Відповідальність сторін.

4.1.Відповідальність між Теплопостачальною організацією і Споживачем за технічний стан і обслуговування систем теплопостачання встановлюється на межі зони розподілу.

Зона розподілу експлуатаційної відповідальності по теплових мережах встановлюється відповідно до балансової належності теплових мереж (Додаток №          до Договору).

4.2.Теплопостачальна організація несе відповідальність перед Споживачем за подачу теплової енергії згідно з умовами Договору (крім випадків, передбачених "Правилами користування тепловою енергією", в аварійних ситуаціях і при припиненні подачі енергоресурсів, недостатнього тиску води).

4.3. За самовільне підключення додаткових систем до теплових мереж, без погодження з Теплопостачальною організацією Споживач оплачує Теплопостачальній організації п'ятикратну вартість (включаючи тариф) теплової енергії, спожитої цими системами.

Оплата проводиться з моменту перевірки Споживача, яка передувала виявленню порушення. Відмова підписати акт не звільняє його від оплати у встановленому порядку.

4.4 При порушенні строку оплати послуг Теплопостачальної організації Споживач сплачує їй пеню в розмірі 1 % від суми боргу за кожен день прострочки платежу.

5.Строк дії договору.

5.1. Цей договір укладається на один рік – з 16 жовтня 2007р. до 15 жовтня 2008р. Договір набирає чинності з дня його укладення.

По закінченні строку дії Договору він вважається щорічно продовженим на наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку дії Договору не поступила заява про його перегляд або відмову однієї із Сторін.

6.Особливі умови.

6.1. Все інше, не передбачене Договором, регламентується "Правилами користування тепловою енергією" 1982р.;

"Тимчасовими правилами обліку відпуску і споживання теплової енергії" 1996р., "Правилами технічної експлуатації тепловикористовуючих пристроїв і тепломереж", "Правилами техніки безпеки при експлуатації тепловикористовуючих пристроїв і теплових мереж".

6.2. Теплопостачальна організація має статус платника податку на прибуток на загальних умовах, передбачених Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".

6.3. Споживач має статус платника податку на прибуток:


          

Адреси та реквізити Сторін

                                                                             Додаток № 1

до Договору № 2-30

1. Дані споживача

а) опалення

б) гаряча вода : 3 мийки х 220л х 2 год х 30,42 дн = 60,23м.куб.

Розрахунок за гарячу воду проводяться згідно з показниками лічильника

2. Вартість послуг в місяць ( по чинних тарифах на момент укладання Договору)

а) опалення : 129,б м.кв. х 4,633 грн. х 1,2 = 720,53грн.

б) гаряча вода: 60,23 м.куб. х 11,325 грн. х 1,2 = 818,53 грн.

Всього: 1539,06 грн. Одна тисяча п'ятсот тридцять дев'ять грн. 06 коп.

3. Днем укладення договору є день набрання чинності рішенням суду.

4. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Амур» (м. Луцьк, вул. Володимирська, 114/34, код 21738968, р/р 2600122964001 в КБ «Приватбанк») на користь державного комунального підприємства «Луцьктепло» (м. Луцьк, вул.. Г.Артемовького, 20, код 30391925, р/р 260033005465 в КБ «Західінкомбанк», МФО 303484) 85 грн. витрат, пов'язаних з оплатою державного мита, 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Дата виготовлення

повного тексту рішення: 11.02.2008р.

          Суддя                                                            Якушева І. О.

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення06.02.2008
Оприлюднено20.02.2008
Номер документу1370474
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —01/63-88

Рішення від 06.02.2008

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева І.О.

Ухвала від 10.01.2008

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева І.О.

Ухвала від 06.12.2007

Господарське

Господарський суд Волинської області

Якушева І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні