Ухвала
від 07.02.2011 по справі 1/17-2011-110
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

1/17-2011-110

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"07" лютого 2011 р. № 1/17-2011-110

Суддя Найфлейш В.Д., розглянувши заяву Дочірнього підприємства „Житлово-експлуатаційного комбінату” Відкритого акціонерного товариства „Нептун”, м. Одеса

про порушення справи про банкрутство Дочірнього підприємства „Житлово-експлуатаційного комбінату” Відкритого акціонерного товариства „Нептун” (65005, м. Одеса, вул. Прохоровська, 3, код ЄДРПОУ 25419881),

  

                                                       ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство „Житлово-експлуатаційного комбінату” Відкритого акціонерного товариства „Нептун” звернулось до господарського суду Одеської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства „Житлово-експлуатаційного комбінату” Відкритого акціонерного товариства „Нептун” в порядку ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на те, що ухвалою господарського суду Одеської області від 22.12.2009р. затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Відкритого акціонерного товариства „Нептун”, припинено юридичну особу з виключенням з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, у зв'язку з чим повноваження юридичної особи Дочірнього підприємства „Житлово-експлуатаційного комбінату” Відкритого акціонерного товариства „Нептун” відсутні та подальше існування є неможливим.

Згідно ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. У разі виявлення обставин, зазначених у абзаці першому цієї частини, після прийняття рішення про ліквідацію до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора) заява про порушення справи про банкрутство подається власником майна боржника (уповноваженою ним особою).

Відповідно до ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на  загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності; боржник - суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.

Згідно до ч. 2 ст. 6  Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі, підписується керівником боржника чи кредитора (іншою особою, повноваження якої визначені законодавством або установчими документами), громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності (його представником) і повинна містити виклад обставин, які підтверджують неплатоспроможність боржника, з зазначенням суми боргових вимог кредиторів, а також строку їх виконання, розміру неустойки (штрафів, пені), реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспондентського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.

Крім того, згідно ч. 2 ст. 7 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява боржника повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості: суму вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями у розмірі, який не оспорюється боржником; розмір заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, по податках і зборах (обов'язкових платежах); розмір заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам боржника, виплаті авторської винагороди; відомості про наявність у боржника майна, у тому числі грошових сум і дебіторської заборгованості; найменування банків, що здійснюють розрахунково-касове і кредитне обслуговування боржника.

Відповідно до ч. 3 ст. 6  Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Частиною 2 статті 4-1 ГПК України передбачено, що провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим Кодексом з врахуванням вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Згідно ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення провадження у справі про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, зокрема, з підстав передбачених статтею ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, про що виносить ухвалу, та також якщо у заяві не вказано повне найменування сторін, їх поштову адресу та інші відомості, перелічені в ст. 7 цього Закону.

Приймаючи до уваги, що заявником не подано доказів неплатоспроможності боржника, доказів прийняття рішення про ліквідацію до створення ліквідаційної комісії (призначення ліквідатора), суми вимог кредиторів за грошовими зобов'язаннями у розмірі, який не оспорюється боржником, розміру заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, по податках і зборах (обов'язкових платежах), розміру заборгованості по відшкодуванню шкоди, заподіяної життю та здоров'ю, виплаті заробітної плати та вихідної допомоги працівникам боржника, виплаті авторської винагороди, відомостей про наявність у боржника майна, у тому числі грошових сум і дебіторської заборгованості та найменування банків, що здійснюють розрахунково-касове і кредитне обслуговування боржника, суд повертає заяву Дочірнього підприємства „Житлово-експлуатаційного комбінату” Відкритого акціонерного товариства „Нептун” про порушення провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства „Житлово-експлуатаційного комбінату” Відкритого акціонерного товариства „Нептун” в порядку ст. 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.

Керуючись п. 5 ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.3 ч.1 ст.63 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1.          Заяву Дочірнього підприємства „Житлово-експлуатаційного комбінату” Відкритого акціонерного товариства „Нептун” про порушення провадження у справі про банкрутство повернути заявнику без розгляду.

2.          Видати довідку на повернення державного мита.

У відповідності з п. 2 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 21.10.93 р. № 7-93 державне мито у сумі 2500 грн., перераховане платіжним дорученням № 62 від 29.03.2010 р., підлягає поверненню.

Додаток: заява про порушення справи про банкрутство з додатком на 34-ти арк., довідка на повернення державного мита та витрат.

Суддя                                                                                 Найфлейш В.Д.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення07.02.2011
Оприлюднено12.02.2011
Номер документу13713535
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —1/17-2011-110

Ухвала від 07.02.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Найфлейш В.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні