40/516-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" лютого 2008 р. Справа № 40/516-07
вх. № 12673/4-40
Суддя господарського суду Білоусова Я.О.
при секретарі судового засідання
за участю представників сторін:
позивача - не з"явився; відповідача - не з"явився;
розглянувши справу за позовом Кегичівської районної державної адміністрації, смт. Кегичівка
до ПП агрофірми "Надежда", смт. Кегичівка
про стягнення 8916,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Кегичівська районна державна адміністрація (позивач) звернулася до господарського суду з позовною заявою про стягнення з відповідача - ПП агрофірми "Надежда" заборгованості в розмірі 8916,00 грн., що утворилася на підставі договорів оренди земельних ділянок від 19 листопада 2001 року та від 20 листопада 2001 року.
Прокурор, відповідач в судове засідання своїх повноважних представників не направили, витребуваних судом документів не надали, про причини неявки суд не повідомили. Про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Ухвалою від 14.01.2008 року суд попередив сторони про те, що у разі неявки сторони в судове засідання суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, обов'язок доказування та надання доказів покладений на сторони, тому суд, відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України, розглядає справу за наявними в ній матеріалами.
Суд, розглянувши матеріали справи в їх сукупності, встановив наступне.
19 листопада 2001 року та 20 листопада 2001 року на підставі рішення № 24 скликання від 19.10.2001р. між Мажарською сільскою радою та ПП АФ "Надєжда" були укладені договори оренди земельних ділянок, відповідно до умов яких сільска рада надала в оренду відповідачу земельні ділянки площею 70,3 га (ріллі - 70,3 га) та 34,9 га (ріллі - 34,9 га) відповідно в територіальних межах Мажарської сільскої ради.
Договори були укладені строком на 5 років.
Відповідно до п. 2.3. договорів відповідач повинен був здійснювати розрахунок за орендну плату в такі періоди: не пізніше 30 березня - 10% від загальної суми оренди; 30 червня - 20 % від загальної суми оренди; 30 вересня - 20 %; 30 жовтня - 50%.
Позивач в позовній заяві посилається, що станом на 01.12.2007р. у відповідача утворилась заборгованість в сумі 8916,00 грн.
Суд розглянув вимоги заявленого позову та вважає його таким, що не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
У відповідності до статті 1 Господарського процесуального кодексу України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
У відповідності до статті 21 Господарського процесуального кодексу України, позивачами є підприємства та організації, що подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. В той час як відповідачами визначено підприємства та організації, яким пред”явлено позовну вимогу.
Заявник в позовній заяві визначає позивачем, інтереси якого порушені, Кегичівську райдержадміністрацію, в той час як договори оренди земельних ділянок були укладені між Мажарською сільскою радою Кегичівського району Харківської області та ПП АФ "Надєжда".
За таких підстав, спірні правовідносини, що випливають із договорів оренди від 19 листопада 2001 року та від 20 листопада 2001 року утворилися між Мажарською сільскою радою Кегичівського району Харківської області та ПП АФ "Надєжда", а не Кегичівською райдержадміністрацією і зазначеною агрофірмою.
Зважаючи на наведене суд вважає вимоги заявленого позову необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.
Керуючись статтями 6,8,19,124,129 Конституції України, статтями 1,2,4,12,21,33,43,44,49,82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Суддя Білоусова Я.О.
Справа № 40/516-07
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2008 |
Оприлюднено | 20.02.2008 |
Номер документу | 1372131 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Білоусова Я.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні