Постанова
від 05.02.2008 по справі 4/255-07-6515
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

4/255-07-6515

           

 ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


П О С Т А Н О В АІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"05" лютого 2008 р. Справа № 4/255-07-6515

Одеський апеляційний господарський суд у складі:  

Головуючого судді  Ліпчанської Н.В.             

Суддів: Андрєєвої Е.І., Мацюри П.Ф.,

При секретарі  Юзьковій І.В.

За участю представників сторін

від  позивача -  Петренко С.В. по дов. б/н від 10.04.07р.

від відповідача -  не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.                                         

розглянувши апеляційну скаргу Об'єднання власників багатоквартирного жилого будинку “Мрія”   

на рішення  господарського суду Одеської області від 18.12.2007р.

по справі № 4/255-07-6515

за позовом Товариства сприяння обороні України Одеська обласна організація

до Об'єднання власників багатоквартирного жилого будинку “Мрія”    

про зобов'язання до вчинення певних дій    

Встановив:

В липні 2007р. Одеська обласна організація Товариство сприяння Оборони України (далі - Товариство) звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Мрія" (далі - Об'єднання) про зобов'язання укласти договір та усунення перешкод у користуванні та розпорядженні майном.

Обґрунтовуючи позовні вимоги Товариство посилається на ч.1ст.13 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" від 29.11.2001р. №2866-111 (з подальшими змінами) згідно якого, відносини власників приміщень і управителя регулюються договором між ними, який укладається на основі типового договору, форму якого затверджує спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань містобудування та житлової політики.

Право власності Товариства підтверджується договором купівлі-продажу підвального приміщення №3 розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Педагогічна, 27 та було зареєстровано в КП "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості", що підтверджено витягом із Державного реєстру прав власності на нерухоме майно №12660319 від 27.11.2006р.

В процесі розгляду справи, заявою від 18.12.2007р. позивач уточнив позовні вимоги, просить суд зобов'язати Об'єднання надати письмову згоду на підключення до мереж водопостачання, водовідведення, енергопостачання та укладання договорів про надання послуг з водопостачання, водовідведення та енергопостачання (а.с.83).

Відповідач не визнає позовні вимоги, вважаючи, що вони заявлені передчасно. Об'єднання посилається на ст.11 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" згідно якої житловий комплекс може бути прийнятий на баланс, або за договором з попереднім власником залишити його балансоутримувачем усього житлового комплексу або його частини. Оскільки Об'єднання не приймало на баланс даний будинок, то воно не має права на укладання договорів.  

Рішенням господарського суду Одеської області від 18 грудня 2007р., ухваленим суддею Літвіновим С.В. позовні вимоги задоволені повністю.

Суд зобов'язав Об'єднання надати письмову згоду Товариству на підключення до мереж водопостачання, водовідведення, енергопостачання та укладання договорів про надання послуг з водопостачання, водовідведення та енергопостачання.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, відповідач звернувся із апеляційною скаргою в якій просить рішення скасувати, а в позові відмовити, вважаючи що дане рішення не відповідає фактичним обставинам справи та суперечить нормам матеріального права.

У відзиві на апеляційну скаргу, позивач вважає рішення суду законним та обґрунтованим, яке прийнято з дослідженням всіх обставин справи у відповідності до вимог матеріального та процесуального права.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального і процесуального права, судова колегія вважає, що рішення суду слід залишити без змін, а скаргу без задоволення, виходячи з наступних підстав.

Як свідчать матеріали справи, позивач є власником 186/1000 частин підвального приміщення №3, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Педагогічна, 27 що підтверджено договором купівлі-продажу від 09 листопада 2006р. та Витягом із Державного реєстру прав власності на нерухоме майно від 27.11.2006р. за №12660319 (а.с.10-11).

Згідно статуту Об'єднання власників багатоквартирного жилого будинку "Мрія" №27 по вул. Педагогічній який зареєстровано Виконавчим комітетом Одеської міської ради 05.06.1999р. за реєстраційним №437, Об'єднання є юридичною особою, має рахунки в установах банків, печатку з власним найменуванням, штампи та інші необхідні реквізити. Об'єднання набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації (а.с.21-27).

Органами управління Об'єднання є: загальні збори членів Об'єднання, Правління Об'єднання.

Керівництво поточною діяльністю Об'єднання здійснює Правління, яке має право приймати рішення з усіх питань діяльності Об'єднання за виключенням тих, які віднесені до виключної компетенції загальних зборів. Правління є виконавчим органом Об'єднання і підзвітне загальним зборам.

Розпорядженням Виконавчого комітету Приморської районної адміністрації №1130 від 09.09.1998р. був затверджений акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництва трьохсекційного 80-ти квартирного 12-ти поверхового жилого будинку по вул. Педагогічна, 27 (а.с.50).

Із наявних в матеріалах справи численних листів вбачається, що Товариство неодноразово зверталось до Об'єднання з пропозиціями щодо укладання договору та надання згоди на підключення до мереж електропостачання, водовідведення та енергопостачання (а.с.12;17-20).

Однак, дані звернення залишились без задоволення. А листом за №6 зареєстрованим 05.03.2007р. вх.№2839 направленого на ім'я начальника Управління по контролю за водокористуванням філії "Інфоксводоканал", Об'єднання "Мрія" просить відключити Товариство від мереж водопостачання (а.с.16).

Вирішуючи даний спір між сторонами, господарський суд першої інстанції зазначив, що відмовою відповідача надати позивачу згоду на підключення до мереж водопостачання, водовідведення, енергопостачання та укладання відповідних договорів, порушено права Товариства, як власника, зокрема, права користування належним йому приміщенням.

Згідно ч.2ст.48 Закону України "Про власність" власник може вимагати усунення будь-яких порушень, його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння.

Засади захисту прав власності забезпечується державою визначається статтею 386 Цивільного Кодексу України статтею 13 Конституції України та статтями 2; 48 Закону України "Про власність".

Наявність у власника права вимагати усунення будь-яких порушень його права, вимагати усунення будь-яких перешкод з боку інших осіб, пов'язаних із здійсненням ним володіння, користування або розпорядження належним йому майном, включаючи право на звернення до суду у випадках, коли власник має підстави передбачити можливість порушення свого права власності іншою особою, з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити право власності, або з вимогою про вчинення дій для запобігання такому порушенню.

Захист цивільних прав та інтересів забезпечується застосуванням передбачених цивільним законодавством заходів захисту. Під останніми слід розуміти, встановлені законом матеріально-правові примусові заходи, завдяки яким здійснюється захист відновлення або визнання порушених або оспорюваних прав та інтересів.

Відповідно до ч.1ст.13 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", відносини власників приміщень і управителя регулюються договором між ними, який укладається на основі типового договору, форму якого затверджує спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань містобудування та житлової політики.

Укладання договору між власником окремого приміщення у житловому комплексі та управителем є обов'язковим і не залежить від членства в об'єднанні, за винятком випадку, коли власник і управитель є однією особою.

Судовою колегією не беруться до уваги посилання скаржника на нез`ясування місцевим господарським судом правової природи спірних правовідносин.

Приймаючи рішення по даній справі, суд правомірно застосував до правовідносин між сторонами положення норм Цивільного Кодексу України, Закону України "Про власність" та Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

Згідно статті 11 зазначеного Закону, Об'єднання співвласників, після набуття статусу юридичної особи може прийняти на власний баланс весь житловий комплекс, за договором з попереднім власником залишити його балансоутримувачем усього житлового комплексу або його частини, укласти договір з будь-якою юридичною особою, статут якої передбачає можливість здійснення такої діяльності, про передачу їй на баланс усього житлового комплексу, або його частини.

Рішення про прийняття на баланс основних фондів приймається відповідно до цього Закону, інших нормативно-правових актів та статуту Об'єднання. Балансоутримувач забезпечує управління житловим комплексом.

У разі якщо у новоствореному будинку власники квартир, приміщень протягом двох місяців після підписання акта державної приймальної комісії не створюють об'єднання і не приймають на баланс основні фонди, сільська, селищна, міська рада може своїм рішенням призначити балансоутримувача.

Як зазначено було раніше, Об'єднання співвласників багатоквартирного  будинку "Мрія" було створено та зареєстровано 05.06.1999р. та набуло статусу юридичної особи з дня його реєстрації.

Відповідно до ч.3ст.12 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" управління неподільним та загальним майном жилого будинку можливо здійснювати через статутні органи Об'єднання, передачі всіх або частини функцій по управлінню неподільним та загальним майном житлового комплексу юридичній особі за договором, делегування визначених статутом повноважень по управлінню неподільним та загальним майном житлового комплексу - асоціації:

Форма управління неподільним майном та загальним майном житлового комплексу може бути змінена у будь-який час у встановленому цим Законом порядку.

Таким чином, висновок господарського суду щодо фактичного виконання Об'єднанням своїх повноважень як управителя, згідно статуту та Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" відповідає обставинам справи та є правомірним.                      

З огляду на вищезазначене, апеляційна інстанція вважає, що рішення місцевого господарського суду  прийнято з дотриманням норм матеріального та процесуального права, при повному та всебічному з'ясуванні всіх обставин справи, а тому підстав для його скасування або зміни не вбачається.

Керуючись  ст.ст.  99, 101, 103-105 Господарського процесуального Кодексу України,  суд -

П о с т а н о в и в:

Апеляційну скаргу Об'єднання власників багатоквартирного жилого           будинку "Мрія" -  залишити  без задоволення.

Рішення  господарського суду Одеської області від 18.12.2007р. у справі

№ 4/255-07-6515  –залишити без змін.

          Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом одного місяця.

Головуючий                                                                      Н.В.Ліпчанська

Судді:                                                                                Е.І.Андрєєва

                                                                                           П.Ф.Мацюра        

                          

  

                      

СудОдеський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення05.02.2008
Оприлюднено20.02.2008
Номер документу1373200
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —4/255-07-6515

Постанова від 24.06.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Самусенко C.C.

Ухвала від 19.05.2008

Господарське

Вищий господарський суд України

Самусенко C.C.

Постанова від 05.02.2008

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Ліпчанська Н.В.

Рішення від 18.12.2007

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні