11/71/08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.01.08 Справа № 11/71/08
25.01.2008 р.
Господарський суд Запорізької області у складі:
головуючий –суддя Гончаренко С.А.,
при секретарі судового засідання –Радченко А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “Гідропромсистема” (71100, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Черняховського, 3-А)
до відповідача: Бердянська міська рада Запорізької області (71112, Запорізька обл., м. Бердянськ, пл. І Бердянської ради, 2)
Представники:
від позивача: Ляховецька І.А. –дов. б/н від 28.12.2007р.
від відповідача: не з'явився
про: визнання права власності
До господарського суду надійшла позовна заява ТОВ “Гідропромсистема” до Бердянської міської ради про визнання права власності на основну будівлю цеху безалкогольних напоїв “А” з прибудовою “а”, ресиверну “Б”, компресорну “В”, паркан № 1.
16.01.2008р. порушено провадження по справі, призначений судовий розгляд.
В судовому засіданні представник позивача надав відзив Бердянської міської ради, в якому відповідач проти позову заперечує, вважає що для набуття права власності необхідно здійснити ввід до експлуатації. Судове засідання просить провести за відсутністю його представника.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд встановив:
Позивач, ТОВ “Азовський проспект” в силу договору оренди землі від 10.09.2007р. є користувачем земельної ділянки площею 0,0953 га в м. Бердянськ Запорізької області по вул. Кірова (в районі котельні № 5). Договір оренди землі укладений строком до 01.08.2012р.
Позивачем на зазначеній земельній ділянці по вул. Кірова у 2007р. побудовано основну будівлю цеху безалкогольних напоїв “А” з прибудовою “а”, ресиверну “Б”, компресорну “В”, паркан № 1. Цей факт зафіксовано комунальним підприємством з технічної інвентаризації шляхом складення технічного паспорту.
Відповідно до пункту ґ) ч. 1 ст. 95 Земельного кодексу України землекористувачі, якщо інше не передбачено законом або договором, мають право споруджувати жилі будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.
Статтями 316, 317, 319 Цивільного кодексу України передбачено, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Згідно зі ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Частиною 2 ст. 331 ЦК України передбачено, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Частиною 5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Із матеріалів справи вбачається, що при будівництві спірного нерухомого майна: основної будівлі цеху безалкогольних напоїв “А” з прибудовою “а”, ресиверної “Б”, компресорної “В” та паркану № 1, не було порушено будівельних, санітарних та протипожежних правил, конструкції забезпечують подальшу безпечну експлуатацію споруд. Даний факт підтверджено, зокрема, технічним висновком від 05.01.2008р. № 01 товариства з обмеженою відповідальністю Архбудпроект”, що має право виконання технічного обстеження, видачі технічних висновків для оформлення документів про визнання права власності існуючих забудов.
На момент розгляду справи право власності на спірне майно не за ким не зареєстроване.
Враховуючи вищевикладені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання права власності за ТОВ “Гідропромсистема” є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача судом до уваги не приймаються, виходячи з того, що вони не підтверджені документально, не надано жодного доказу в порушення порядку прийняття вводу до експлуатації зазначених будівель.
Керуючись ст. ст. 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю “Гідропромсистема” (71100, Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Черняхівського, 3-А, код ЄДРПОУ 34667320) право власності на основну будівлю цеху безалкогольних напоїв “А” з прибудовою “а”, ресиверну “Б”, компресорну “В”, паркан № 1, розташованих у м. Бердянськ Запорізької області по вул. Кірова (в районі котельні № 5).
Суддя С.А. Гончаренко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2008 |
Оприлюднено | 20.02.2008 |
Номер документу | 1373497 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Гончаренко С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні