Ухвала
від 12.02.2008 по справі б-39/204-07    
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Б-39/204-07    

Україна

Харківський апеляційний господарський суд

УХВАЛА

про відмову у прийнятті апеляційної скарги

09 лютого  2008  року                                                        Справа № Б-39/204-07

           Колегія суддів  у складі: головуючого судді    Істоміна О.А.

                                                          судді      Лащенко Л.Д.

                                                         судді      Кравець Т.В.

розглянувши апеляційне подання  (вх. 271 Х/2-6 від 08.02.2008 року) Харківського міжрайонного прокурора Харківської області на Ухвалу господарського суду Харківської області від 23.01.2008 року по  справі   № Б-39/204-07

          за заявою  ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТ. ТРЕЙД», смт. Рогань, Харківський район, Харківська область

               про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОПТ. ТРЕЙД», смт. Рогань, Харківський район, Харківська область

                                                                 встановила:           

          Ухвалою господарського суду Харківської області від 23.01.2008 р.  (суддя Міньковський С.В.)  затверджено наданий суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс. Ліквідовано юридичну особу – ТОВ «ОПТ. ТРЕЙД», зареєстровану Харківською районною державною адміністрацією (рішення № 14711020000023814 від 27.11.2006 року, код ЄДРПОУ 34784793, за адресою: смт Рогань, Харківський район, Харківська область, вул. Харківська, 3). Вимоги кредиторів не задоволені за недостатністю майна визнані погашеними. Провадження у справі припинено. Зобов'язано реєструючий орган і інші державні органи, в яких знаходився на обліку банкрут, виключити його з державних реєстрів.

           Харківський міжрайонний прокурор Харківської області  з Ухвалою господарського суду Харківської області від 23.01.2008 р не згодний, надіслав апеляційне подання, в якому просить Ухвалу суду першої інстанції скасувати, справу передати на розгляд до господарського суду Харківської області, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, а саме Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або про визнання його банкрутом», ЦК України, ГК України, ГПК України. Вказує на те, що висновки в Ухвалі суду не відповідають фактичним обставинам справи.

          Відповідно до статті 91 Господарського кодексу України сторони у справі мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор –апеляційне подання на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили.

     На підставі статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або про визнання його банкрутом»сторонами у справі про банкрутство є кредитори та боржник; учасниками провадження у справі про банкрутство є сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна боржника.

                   В силу ст. 121 Конституції України, на прокуратуру України покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

 Так, відповідно до ст.361 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

          В силу ч. І ст.2 ГПК України, господарський суд порушує справи за позовними заявами: прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави. Частина третя вказаної норми також визначає, що прокурор, який звертається до господарського суду в інтересах держави, в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.

            Розглянувши апеляційну скаргу, судова колегія встановила, що заявник апеляційного подання - Харківський міжрайонний прокурор не є стороною або учасником провадження у справі про банкрутство, при зверенні до Харківського апеляційного господарського суду в апеляційному поданні не зазначено інтереси якого органу, уповноваженого державою, представляє орган прокуратури у спірних відносинах.

Згідно ст.. 14 Закону України «Про судоустрій України», звернення до суду громадян та посадових осіб, які відповідно до закону не є учасниками судового процесу, з приводу розгляду конкретних справ судом не розглядаються.

          Керуючись ст. 91  Господарського процесуального кодексу України,

                                                                        ухвалила:

Повернути апеляційну скаргу позивачу.

Після усунення обставин, зазначених у статті 91 ГПК України, що стали причиною повернення справи, сторона у справі має право повторно подати апеляційну скаргу, а прокурор внести апеляційне подання у загальному порядку.

У разі пропуску строку оскарження апеляційне подання має бути подано повторно лише з мотивованим клопотанням про його відновлення.

Повернути матеріали апеляційного подання  на 05  арк. (в тому числі квитанція від 01.02.2008 року, апеляційне подання на 03 арк., копія декларації з податку на прибуток).

                      Судді:                                                  Істоміна О.А.

                             Лащенко Л.Д.

                                                                                                          Кравець Т.В.

 

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення12.02.2008
Оприлюднено20.02.2008
Номер документу1374895
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-39/204-07    

Ухвала від 12.02.2008

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Кравець Т.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні