про визнання права влас ності в порядку спадкування Справа № 2-1316/555/11
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" січня 2011 р. Пустомитівсь кий районний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Мусієв ського В. Є.
при секретарі - Пожарському О.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Пусто мити цивільну справу за позо вом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 п ро визнання права власності на будинковолодіння, земельн і ділянки та грошові вклади в порядку спадкування за запо вітом,-
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідачк и в якому просить визнати за н ею право власності на будинк оволодіння АДРЕСА_1, земел ьні ділянки площею 0,6989 га. када стровий номер 4623682800:06:000:0228 та площе ю 1,8628 га. кадастровий номер 4623682800:0 5:000:0055, які знаходяться на терито рії Жирівської сільської рад и Пустомитівського району Ль вівської області, і грошові в клади з компенсаційними випл атами у філіалі №6381/020 рахунок НОМЕР_1 в порядку спадкуван ня за заповітом, які належали ОСОБА_3, яка померла ІНФ ОРМАЦІЯ_1 р.
Свої вимоги мотивує тим, що померла була її рідною сестр ою, а відповідачки матір”ю. У с падщині внаслідок її смерті залишилися зазначені житлов ий будинок, право власності н а який при житті ОСОБА_3 оф ормлено не було, земельні діл янки, які згідно державних ак тів серії ЛВ №033779 та серії ЛВ №004 671 від 31.12.2004 р. належали померлій на праві власності та грошов і вклади з компенсаційними в иплатами у філіалі №6381/020 рахун ок НОМЕР_1. За життя померл а склала заповіт, який посвід чений секретарем Жирівської сільської ради Пустомитівсь кого району Львівської облас ті і зареєстрований за №51, яки м все своє майно, де б воно не з находилось і в чому б воно не з аключалось і взагалі все те, щ о їй буде належати на день сме рті і на що вона по закону буде мати право, заповідає своїй с естрі ОСОБА_1. Заповіт не з мінений і не скасований.
Інших спадкоємців за закон ом і які мають право на обов”я зкову частку на спадкове май но померлої, крім відповідач ки, яка не претендує на таке і подала відповідну заяву посв ідчену 16.07.2008 р. за №1060 Спаською сі льською радою Рожнятівськог о району Івано-Франківської області, не має. Згідно вказан ої заяви відповідачка відмов илась від спадкового майна в користь позивачки.
Крім цього, ОСОБА_3 з 1995 р. і до дня смерті проживала з поз ивачкою, яка доглядала за нею , поховала її, доглядала за буд івлею та обробляла земельні ділянки, а отже вважається та кою, що прийняла спадщину. Нав едене стверджується довідко ю №602 від 03.12.2010 р. виданою Жирівсь кою сільською радою Пустомит івського району Львівської о бласті.
В судовому засіданні позив ачки викладені позовні вимог и підтримала в повному обсяз і та пояснила, що з 1987 р. по даний час вона проживає у будинку АДРЕСА_2 з чоловіком, який по мер в 2010 р., та дітьми. Про укладе ний заповіт їй було відомо у 20 05 р. З 1995 р. її рідна сестра ОСОБ А_3 проживала разом з нею у на лежному їй будинку АДРЕСА_2 , де і померла. Вона доглядал а за нею та займалась її похов анням. В будинку АДРЕСА_1 н іхто не проживав з 1995 р., зазнач ені земельні ділянки не обро блялись. Після смерті ОСОБА _3 в нотаріальну контору з за явою про прийняття спадщини вона не зверталась у зв”язку з юридичною неграмотністю. П росить позов задовольнити.
Відповідачка в судове засі дання не з”явилась, однак від повідно до заяви посвідченої 16.07.2008 р. за №1060 Спаською сільсько ю радою Рожнятівського район у Івано-Франківської області , просить розглянути справи у її відсутність.
Заслухавши пояснення пози вачки, проаналізувавши матер іали справи та докази в їх сук упності, суд прийшов до висно вку, що позовні вимоги підляг ають відмові в їх задоволенн і з наступних підстав.
Відповідно до вимог частин и 1 та 3 ст.1268 ЦК України спадкоєм ець за заповітом чи за законо м має право прийняти спадщин у або не прийняти її. Спадкоєм ець, який постійно проживав р азом із спадкодавцем на час в ідкриття спадщини, вважаєтьс я таким, що прийняв спадщину, я кщо протягом строку, встанов леного ст.1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї .
Згідно ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановл юється строк у шість місяців , який починається з часу відк риття спадщини.
Частинами 1 та 3 ст.1272 ЦК Україн и передбачено, якщо спадкоєм ець протягом строку, встанов леного ст.1270 цього Кодексу, не п одав заяву про прийняття спа дщини, він вважається таким, щ о не прийняв її. За позовом спа дкоємця, який пропустив стро к для прийняття спадщини з по важної причини, суд може визн ачити йому додатковий строк, достатній для подання ним за яви про прийняття спадщини.
Згідно довідки №602 від 03.12.2010 р. в иданої Жирівською сільською радою Пустомитівського райо ну Львівської області за ОС ОБА_3 рахується на праві вла сності житловий будинок АД РЕСА_1 за яким закріплена зе мельна ділянка площею 0,226 га. По стійне місце проживання ОС ОБА_3 до дня смерті с.Милятич і Пустомитівського району Ль вівської області. ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину п ісля смерті сестри ОСОБА_3 , оскільки проживала разом з н ею, доглядала за сестрою, займ алась її похороном і догляда ла за її садибою.
Суд не бере до уваги зазначе ну довідку, оскільки сільськ ий голова Жирівської сільськ ої ради Пустомитівського рай ону Львівської області не вп раві визначати коло осіб які прийняли чи ні спадщину післ я смерті спадкодавця. Крім ць ого зазначена в довідці інфо рмація не відповідає дійснос ті та спростовується матеріа лами справи і поясненнями по зивачки, яка зазначила, що у на лежному покійній житловому б удинку з 1995 р. ніхто не проживав , свідоцтво про право власнос ті на такий відсутнє, земельн і ділянки не оброблялись.
Отже, посилання позивачки н а обставини, що вона фактично прийняла спадщину відповідн о до ст.1268 ЦК України, є безпідс тавними, оскільки згідно заз начених у вказаній статті ви мог, спадкоємцю необхідно по стійно проживати разом зі сп адкодавцем на час відкриття спадщини і тоді він вважаєть ся таким, що прийняв спадщину , а не навпаки, як стверджує по зивачка.
Відповідно до Постанови Пл енуму Верховного Суду Україн и №7 від 30.05.2008 р. особа, яка не прий няла спадщину в установлений законом строк, може звернути сь до суду з позовною заявою п ро визначення додаткового ст року для прийняття спадщини відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК Украї ни. Визначаючи спадкоємцеві додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщин и, суд не повинен вирішувати п итання про визнання за ним пр ава на спадщину. Вирішуючи пи тання про визначення особі д одаткового строку, суд дослі джує поважність причини проп уску строку для прийняття сп адщини. При цьому необхідно в иходити з того, що поважними є причини, пов”язані з об”єкти вними, непереборними, істотн ими труднощами для спадкоємц я на вчинення цих дій. Додатко вий строк, достатній для пода ння заяви про прийняття спад щини, не може перевищувати ше стимісячного строку, встанов леного ст.1270 ЦК України для при йняття спадщини. Відмова від прийняття спадщини на корис ть інших спадкоємців допуска ється лише протягом строку д ля прийняття спадщини.
Судом встановлено, що позив ачка не зверталась в нотаріа льну контору з заявою про при йняття спадщини, строк прийн яття такої нею пропущений, ви моги про визначення додатков ого строку для подання заяви про прийняття спадщини не за являлись, вона не вважається такою, що прийняла спадщину, а отже позовні вимоги підляга ють відмові в їх задоволенні .
Керуючись ст.ст.10,60,209,212-215,218 ЦПК У країни, ст.ст.1268,1270,1272 ЦК України, с уд,-
в и р і ш и в :
В задоволенні позовних ви мог ОСОБА_1 - відмовити.
На рішення суду може бути по дана апеляційна скарга до ап еляційного суду Львівської о бласті через Пустомитівськи й районний суд Львівської об ласті протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя В. Є. Мусієвський
Суд | Пустомитівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.01.2011 |
Оприлюднено | 18.02.2011 |
Номер документу | 13787113 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Пустомитівський районний суд Львівської області
Мусієвський В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні