11/28
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"12" вересня 2006 р. Справа № 11/28
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Коваленко Н.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні
при секретарі судового засідання Гринько О.В.
справу № 11/28 від 18.07.2006 року
за позовом: Прокурора Новомиргородського району в інтересах держави, в особі якої виступає Управління Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі, 26000, Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Л. Українки 36/4,
до відповідача: відкритого акціонерного товариства “Новомиргородський цегельний завод”, 26000, Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Леніна, 6,
про стягнення 108 178, 63 грн. заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, -
ПРЕДСТАВНИКИ:
від прокуратури - прокурор відділу представництва прокуратури Кіровоградської області Чорна А.В. посвідчення № 294;
від позивача - юрисконсульт Лисенко Р.В., довіреність № 681/06/37 від 03.03.2006 року;
від відповідача - не з'явився
Час прийняття постанови: 10 год. 20 хв.
Прокурором Новомиргородського району в інтересах держави, в особі якої виступає Управління Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі, подано позов про стягнення з відкритого акціонерного товариства “Новомиргородський цегельний завод” 73865, 40 грн. заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, 1335, 48 грн. пені, 9331, 26 грн. штрафних санкцій, 1802, 52 грн. фінансових санкцій, 21843, 97 грн. по відшкодуванню пільгових пенсій.
Відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, проте не скористався своїм правом брати участь в судовому засіданні та подавати письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року № 8-2, управління Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі є органом Фонду, що разом з іншими управліннями утворюють систему органів Пенсійного Фонду України, яке здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.
Згідно п. п. 6 п. 2.1, зазначеного Положення управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Управління має право вживати в установленому законодавством порядку заходів, спрямованих на стягнення страхових внесків, а також застосовувати фінансові санкції відповідно до законодавства.
ВАТ “Новомиргородський цегельний завод” є платником збору до Пенсійного фонду України.
Позивач просить стягнути з відповідача 73865, 40 грн. заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, 1335, 48 грн. пені, 9331, 26 грн. штрафних санкцій, 1802, 52 грн. фінансових санкцій, 21843, 97 грн. по відшкодуванню пільгових пенсій згідно з Розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-”з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1, яка розроблена відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до пунктів 6-1, 6-7 вказаної Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у розмірі 20 % від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, з наступним збільшенням на 10 % до 100 % розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.
Матеріали справи свідчать, що заборгованість відповідача перед управлінням Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за період з 01.01.2001 року по 01.06.2006 року в сумі 21843, 97 грн.
Наявність зазначеної заборгованості відповідача, станом на 17.07.2006 (на день звернення до суду з позовом), підтверджується обґрунтованим розрахунком позивача.
Управлінням Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі на адресу відповідача були направлені Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-”з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, що підтверджується копіями повідомлень про вручення поштових відправлень, що міститься в матеріалах справи.
Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-ІУ (надалі - Закон-1058) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
Статтею 1 Закону-1058 визначено, що страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, та кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону
На підставі ст. ст. 18, 19, 20, пп. 1 п. 8 Розділу ХУ Закону-1058 страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р., № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за ставкою 32 % від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників та відраховує і перераховує страхові внески від об'єкту оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.
Згідно пунктів 6 та 12 ст. 20 Закону-1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону-1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і сплачуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Заборгованість відкритого акціонерного товариства “Новомиргородський цегельний завод” по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування складає 73865, 40 грн. Недоїмка по страхових внесках в сумі 73865, 40 грн., виникла за період з 01.01.2002 року по 01.06.2006 року та підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які містяться в матеріалах справи.
Фінансові санкції в сумі 1802, 52 грн., штрафні санкції в сумі 9331, 26 грн. та пеня в сумі 1335, 48 грн. грн. нараховані відповідачеві відповідно до ст. 106 Закону-1058 та п. 2.3 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, і районах у містах, відповідно до рішень про застосування штрафних санкцій, донарахованих сум зборів за порушення законодавства про сплату збору, про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків та акту перевірки порядку обчислення і сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, які містяться в матеріалах справи.
Фінансові санкції, які виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників визначені ч. 9 ст. 106 Закону - 1058. Розрахунок цих фінансових санкцій здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.
Загальна заборгованість відкритого акціонерного товариства “Новомиргородський цегельний завод” по сплаті страхових внесків, нарахованих фінансових (штрафних) санкцій та пені складає 108 178, 63 грн.
Частиною другою ст. 124 Конституції України визначено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, які виникають у державі.
Доказів внесення змін в щомісячний розрахунок, чи сплати вказаної заборгованості відповідач суду та позивачу, на вимогу господарського суду, не надали.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 71, 160, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Новомиргородський цегельний завод” (адреса: 26000, Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Леніна, 6; і. код 05402826, р/р 26004301331899 в АК "Промінвестбанк", МФО 323301) на користь управління Пенсійного фонду України в Новомиргородському районі (адреса: 26000, Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Л. Українки, 36/4; і. код 20650119, р/р 256023011221 в ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 323475) 73865, 40 грн. заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, 1335, 48 грн. пені, 9331, 26 грн. штрафних санкцій, 1802, 52 грн. фінансових санкцій, 21843, 97 грн. по відшкодуванню пільгових пенсій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н.М. Коваленко
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 137891 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні