5005/954/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
10.02.11р.
Справа № 5005/954/2011
За позовом Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" (м. Дніпропетровськ) в особі Криворізьких міських електричних мереж (м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області)
до Приватного підприємства Приватної фірми "Ашвіні" (м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області)
про стягнення заборгованості за договором № 778 на постачання електричної енергії від 12.01.2000р. у загальному розмірі 11 169,03 грн.
Суддя Дубінін І.Ю.
Представники:
Від позивача: Лелеко В.В. - юрисконсульт (дов. № 232 від 05.05.10р.)
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Криворізьких міських електричних мереж (далі-позивач) звернулося до господарського суду із позовом до Приватного підприємства Приватної фірми "Ашвіні" (далі-відповідач) про стягнення заборгованості за договором № 778 на постачання електричної енергії від 12.01.2000р. у загальному розмірі 11 169,03 грн.
Сума позову складається з суми основного боргу.
Позовні вимоги мотивовані невиконанням відповідачем зобов'язань за укладеним між позивачем та відповідачем договором № 778 на постачання електричної енергії від 12.01.2000р. щодо оплати спожитої активної електроенергії у встановлений договором строк.
Відповідач у судове засідання не з'явився, відзиву на позов не надав, але був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання, що підтверджується направленням ухвал суду на юридичну адресу відповідача, яка підтверджена довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 14.01.2011р.
За таких обставин, господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.
Статтею 22 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
При цьому, суд вважає достатніми матеріали справи для слухання справи у відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши доводи представника позивача, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
12.01.2000р. між Відкритим акціонерним товариством "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Криворізьких міських електричних мереж, як постачальником, та Приватним підприємством Приватною фірмою "Ашвіні", як абонентом, укладено договір № 778 на постачання електричної енергії (електропостачання) (далі - Договір), відповідно до умов якого постачальник здійснює постачання електричної енергії абоненту та його субабонентам через приєднану до них електричну мережу постачальника. Транзит електроенергії оформляється у встановленому порядку. Договір укладено на термін з 12.01.2000р. по 12.01.2005р., договір автоматично пролонговується на рік на цих же умовах, якщо сторони за місяць до його закінчення, не повідомили одне одного про його зміни або розторгнення. Тарифи на споживчу електроенергію, приєднаної потужності, транзит електроенергії і інші послуги встановлюються державними компетентними органами, а при відсутності державних тарифів - згодою сторін (п.п. 1.1., 1.2., 9.1. Договору).
Доказів припинення договірних відносин між позивачем та відповідачем матеріали справи не містять.
На виконання умов договору, позивачем у період з 01.03.2001р. по 01.05.2002р. було відпущено відповідачу електричну енергію на загальну суму 12 442,91 грн.
Відповідач зобов'язався своєчасно робити сплату за використану електричну енергію і виконувати умови, вказані у Договорі (п. 2.1. Договору).
Відповідно до п. 3.3. Договору, сплата платіжних документів проводиться абонентом самостійно в 5-ти денний термін після числа, вказаного у платіжному документі.
Вищевказане зобов'язання було відповідачем порушене, поставлена електрична енергія ним була оплачений лише частково, внаслідок чого у нього утворилась заборгованість перед позивачем у розмірі 11 169,03 грн.
Доказів виконання зобов'язання по оплаті спожитої електричної енергії у сумі 11 169,03 грн. на момент розгляду спору відповідач не надав.
При викладених обставинах вимогу позивача щодо стягнення суми основного боргу у розмірі 11 169,03 грн. слід визнати обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.
Приймаючи рішення господарський суд виходив із наступного.
Згідно ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Господарське зобов'язання виникає, зокрема із господарського договору (ст. 174 Господарського кодексу України).
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст. 629 Цивільного кодексу України).
Крім того, згідно ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Згідно п. 2 ст. 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання.
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 Цивільного кодексу України).
Згідно ст. 599 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
З огляду на умови Договору щодо строку оплати вартості спожитої електричної енергії, строк оплати вартості електричної енергії, спожитої у період з 01.03.2001р. по 01.05.2002р., на час звернення позивача з позовом до суду є таким, що настав.
Доказів оплати спірної суми за спірний період відповідач не надав, доводи позивача щодо наявності боргу у сумі 11 169,03 грн. не спростував.
За наведеного вище, заявлені позивачем позовні вимоги щодо стягнення з відповідача на користь позивача основного боргу у сумі 11 169,03 грн. є обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 509, 525, 526, 530, 599, 610, 612, 629 Цивільного кодексу України, ст.ст. 173, 174, 193, 218 Господарського кодексу України, ст.ст. 49, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства Приватної фірми "Ашвіні" (50007, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Дзержинського, 4; код ЄДРПОУ 19435025) на користь Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Криворізьких міських електричних мереж (50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр-т Карла Маркса, 41; р/р 260325003663 у філії Дзержинського відділення № 7806 ВАТ "Ощадбанк", МФО 306072; ідентифікаційний код 00130843) - 11 169 грн. 03 коп. основного боргу, 111 грн. 69 коп. витрат по сплаті державного мита, 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Суддя
І.Ю. Дубінін
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2011 |
Оприлюднено | 17.02.2011 |
Номер документу | 13792547 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дубінін Ігор Юрійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дубінін Ігор Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні