Рішення
від 09.02.2011 по справі 9/274-10-5268
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

9/274-10-5268

          

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"09" лютого 2011 р.Справа  № 9/274-10-5268

За позовом:  дочірнього підприємства "Комфорт" Одеської обласної спілки споживчих товариств "Облспоживспілка"         

До відповідача:  споживчого товариства "СТУДІЯ ДАНІЛОФФ"        

про стягнення 17348,28грн.

Суддя Меденцев П.А.

Представники:

Від позивача: Коток М.Ю.(за довіреністю);

Від відповідача: не з'явився;

       СУТЬ СПОРУ: 09.12.2010 року за вх. № 10323 Дочірне підприємство "Комфорт" Одеської обласної спілки споживчих товариств "Облспоживспілка" (далі - Позивач) звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з Споживчого товариства "СТУДІЯ ДАНІЛОФФ"  (далі –Відповідач) в сумі  17348,28 грн.

          Позивач на позовних вимогах наполягає.

          Відповідач у судових засіданнях не з'являвся, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання був належним чином повідомлений. Відповідач відзив на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто за наявними в ній матеріалами, у відповідності до ст.75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне:

Між Позивачем та Відповідачем 01 січня 2009 року було укладено договір суборенди об'єкту нерухомості, а саме підвальні приміщення, загальною площею 140 кв.м., розташовані за адресою: м. Одеса вул. Фонтанська дорога, 11, згідно якого Споживче Товариство "СТУДІЯ ДАНІЛОФФ"  є Суборендарем.

Відповідно до п. 5.1. договору сторони домовились про те, що плата за користування одним квадратним метром об'єкта суборенди становить 15 грн. за місяць, без ПДВ. Загальний розмір орендної плати за користування об'єктом суборенди становить 2100,00 грн.

Згідно з п. 4.1. Договір діє з 1 січня 2009 року до 31 грудня 2011 року, також враховуючи п. 5.2. того ж договору - орендна плата сплачується Суборендарем на рахунок Орендаря до 10-го числа кожного місяця, в якому здійснюється користування об'єктом суборенди.

Пункт 5.3. Договору передбачає, що крім орендної плати, Суборендар на підставі показників лічильників та після отримання рахунків Орендаря відшкодовує вартість:

а)комунальних послуг (водопостачання, енергопостачання, теплопостачання, телефонний зв'язок тощо), які споживаються Суборендарем;

б)експлуатаційних послуг та витрат.

Оплата рахунків Орендаря, виставлених Суборендареві відповідно до п.5.3. Договору цього пункту, здійснюється не пізніше 3-х днів після отримання рахунку Суборендарем від Орендаря.

Однак, у порушення умов договору Споживче Товариство "СТУДІЯ ДАНІЛОФФ" - Суборендар за Договором суборенди об'єкта нерухомості, не сплачував орендної плати та оплати комунальних послуг з травня 2010 року до часу подання позовної заяви включно.

Згідно пункту 8.1. договору суборенди від 01.01.2009 року, за невиконання або неналежне виконання зобов'язань за Договором, сторони несуть відповідальність передбачену законодавством України і цим договором.

Пункт 8.2. Договору передбачає, що за порушення терміну перерахування коштів, Суборендар сплачує на користь Орендаря пеню в розмірі подвійної ставки НБУ від суми.

Враховуючи вищезазначене, позивач просить суд стягнути на його користь заборгованість по орендній платі, відповідно до договору суборенди об'єкта нерухомості від 01.01.2009 року в розмірі 17348,28 грн., з яких 16567,74 грн. основного боргу та 780,54 грн. - сума нарахованої пені.

08.02.2011 року Позивач надав клопотання про уточнення позовних вимог, у якому пояснює що у результаті перерахування пені він зменшує суму позову до 17336,30 грн.,     а саме сума основного боргу залишається не змінною (16567,74 грн.) а сума пені         (780,54 грн.) що зазначена у позовній заяві, зменшується до 168,56 грн.

Разом з вище вказаним клопотанням Позивач надав лист у якому просить змінити таблицю розрахунків у позові, а саме графу „Комунальні послуги” замінити на „Індексація”, у зв'язку з тим що в даній таблиці була допущена орфографічна помилка.

Досліджуючи матеріали справи, аналізуючи  норми чинного законодавства, що       стосується суті спору, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст.509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язаний вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

У п.1 ч.2 ст.11 ЦК України встановлено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов'язків є договір, який в силу вимог ч.1 ст.629 ЦК України є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно з вимогами ч.1 ст.759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк, а відповідно до вимог ч.1 ст.762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлений договором найму.

У відповідності до вимог ст. 773 ч.3 та ст. 774 ЦК України наймач має право змінювати стан речі, переданої йому у найм, лише за згодою наймодавця. Передання наймачем peчі у користування іншій oco6i (піднайм) можливе лише за згодою наймодавця, якщо інше не встановлено договором або законом. Строк договору піднайму не може перевищувати строку договору найму. До договору піднайму застосовуються положення про договір найму.

Як вище встановлено господарським судом між сторонами у справі укладений договір суборенди (піднайм), згідно з яким позивач (Орендар) зобов'язався передати відповідачу (Суборендар) з 1 січня 2009 року до 31 грудня 2011 року, в оренду підвальні приміщення, загальною площею 140 кв. м., що знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 11, а відповідач зобов'язався сплачувати позивачу оренду плату в сумі 2 100 грн. щомісячно до 10 числа звітного місяця.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного Законодавства. Згідно ст. 525 ЦК України одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається.

Відповідно до ч.1 ст. 527 Цивільного кодексу України - боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор —прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

          У відповідності до вимог ст. 530 ЦК України, якщо у  зобов'язанні  встановлений  строк  (термін)  його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Позивач належним чином слідував виконанню умов договору, та передав відповідачу об'єкт нерухомості (предмет договору) 01.01.2009р., що підтверджується Актом приймання-передчі, який підписаний обома сторонами та скріплений печатками.

Між тим, із вищевстановлених обставин справи випливає, що відповідач неналежним чином виконав свої договірні зобов'язання щодо розрахунку з позивачем за користування об'єктом нерухомості, внаслідок чого у відповідача утворилася заборгованість в сумі 16 567,74 грн., згідно уточнень позивача про зменшення позовних вимог. При цьому жодних заперечень щодо наявності цього боргу, а тим більш доказів, які спростовують наявність цього боргу відповідач до суду не надав.

Статтею 610 ЦК України, передбачено, що порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). У випадку порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.       

Положеннями ст.611 ЦК України встановлено, що  у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Поряд з цим судом встановлено, що відповідно до п.8.1. договору суборенди об'єкта нерухомості №8, за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань за цим договором Сторони несуть відповідальність, передбачену нормами чинного законодавства України і цим Договором, а також п.8.2. цього ж договору зазначає  що у випадку несвоєчасної сплати орендних платежів (Суборендар) сплачує на користь (Орендаря) пеню в розмірі подвійної ставки НБУ від суми відповідно до ст. 625 ЦК України.   

Відповідно до ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Частина 6 ст.231 Господарського кодексу України визначає, що штрафні  санкції   за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

           Розрахунок пені, який здійснений позивачем у позовній заяві, та згідно з яким, розмір пені, що нарахований відповідачу на період з 23.05.2010р. по 18.11.2010р., становить 768,56 грн., перевірений господарським судом та встановлено його відповідність нормам чинного законодавства.          

Відповідно до ч. 1 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь–які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна  довести  ті  обставини,  на  які  вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Враховуючи вищевикладене, оцінюючи докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, як обґрунтовані, підтверджені належними доказами та наявними матеріалами справи.

              На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд,  -

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Споживчого товариства "СТУДІЯ ДАНІЛОФФ" (65039, м. Одеса, вул. Транспортна, буд. 7, код ЄДРПОУ 33568934, р/р 26001054501005, в Юж. ГРУ „Приватбанк” м. Одеса, МФО 328704) на користь дочірнього підприємства "Комфорт" Одеської обласної спілки споживчих товариств "Облспоживспілка" (65009, м. Одеса, Приморський район, вул. Фонтанська дорога, 11, код ЄДРПОУ 26344990, р/р 2600201638481 в ФВАТ „Укрексімбанку”, МФО 328618) суму основного боргу –16567,74 грн., пеня –768,56 грн., 173,50 грн. держмита та 461.00 грн. витрат на ІТЗ судового процесу.

Рішення суду набуває законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Суддя                                                                                                        Меденцев П.А.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення09.02.2011
Оприлюднено18.02.2011
Номер документу13799316
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —9/274-10-5268

Рішення від 09.02.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Меденцев П.А.

Ухвала від 26.01.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Меденцев П.А.

Ухвала від 12.01.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Меденцев П.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні