Ухвала
від 07.02.2011 по справі б-25/54-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Б-25/54-10

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  

УХВАЛА

про припинення провадження у справі про банкрутство

 

07 лютого 2011 р.  Справа № Б-25/54-10   

          

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Валєєвої Т.Е.,

при секретарі судового засідання Андріїв Л.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за заявою ДПІ у Верховинському районі Івано-Франківської області   

до товариства з обмеженою відповідальністю "Прикарпатлісхімпродукт" (смт. Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область)

про банкрутство в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",

за участю представників сторін:

від ініціюючого кредитора: Сумарук Ю.М. - державний податковий інспектор юридичного сектору (довіреність № 2597/9/10-08 від 15.07.2010 р.);

від боржника: не з'явилися,

ВСТАНОВИВ:

 

 

ДПІ у Верховинському районі Івано-Франківської області звернулась до господарського суду Івано-Франківської області з заявою про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Прикарпатлісхімпродукт" за ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі  –Закон про банкрутство).

Заява мотивована тим, що боржник має податковий борг перед бюджетом у розмірі 164 842,36 грн. та постановою ВДВС Верховинського районного управління юстиції від 21.06.2010 р. повернено виконавчий документ без виконання в зв'язку з неможливістю встановлення місцезнаходження боржника.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 10.11.2010 р. порушено провадження у справі про банкрутство.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 24.11.2010 р. відкладено розгляд справи на 07.12.2010 р.

07.12.2010 р. судове засідання не відбулося внаслідок перебування судді Валєєвої Т.Е. на лікарняному.

Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 16.12.2010 р. призначено розгляд справи на 24.12.2010 р.

Ухвалами господарського суду Івано-Франківської області від 24.12.2010 р. та від 17.01.2011 р. розгляд справи відкладено на 17.01.2011 р. та на 07.02.2011 р. відповідно.

Представник ініціюючого кредитора у судовому засіданні вимоги поданої заяви підтримав.

Представники боржника в судове засідання на вимогу суду не з'явилися, боржник вимоги суду не виконав, відзив на заяву та докази, які його підтверджують, суду не подав.

Заслухавши пояснення представника ініціюючого кредитора, дослідивши наявні матеріали справи та встановивши фактичні обставини справи, суд дійшов висновку, що провадження у даній справі підлягає припиненню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, заява про порушення справи про банкрутство боржника - товариства з обмеженою відповідальністю "Прикарпатлісхімпродукт" подана в порядку ст. 52 Закону про банкрутство, яка передбачає особливості банкрутства відсутнього боржника.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону про банкрутство кредитором може бути подана заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника.

Отже, за правилами цієї статті справа про банкрутство відсутнього боржника може бути порушена у разі наявності хоча б однієї з перелічених умов, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, та, як наслідок, відсутність боржника.

Враховуючи встановлені ст. 52 Закону про банкрутство особливості банкрутства відсутнього боржника, в ході розгляду справи суд має перевірити наявність ознак, що свідчать про відсутність боржника.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №7655066 (а.с. №№22-23) станом на 29.11.2010 р. боржник відсутній за місцезнаходженням.

Однак, керівник та засновник (учасник) боржника –Грищенко П.О. був присутній в судовому засіданні як представник боржника, про що свідчить постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.02.2010 р. у справі №2а-3169/09/0970 (а.с. №№8-10).

Згідно зі ст. 93 Цивільного кодексу України, у редакції Закону України від 03.03.2005 р. N 2452-IV, місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, боржник систематично подає податкові декларації, зокрема з податку на прибуток (а.с. №№41-44).

Остання декларація з податку на прибуток подана боржником 10.10.2010 р., тобто менше ніж за місяць до подання заяви про порушення справи про банкрутство боржника (03.11.2010 р.).

Отже, боржник звітується в установленому порядку перед ініціюючим кредитором, що в свою чергу свідчить про те, що він веде підприємницьку діяльність.

Водночас має місце лише факт порушення боржником вимог Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" щодо повідомлення державного реєстратора  про зміну свого місцезнаходження.

При цьому, суд зазначає, що подання декларацій з нульовими показниками ще не свідчить про припинення підприємницької діяльності, а також не може слугувати самостійною підставою для визнання боржника банкрутом в порядку ст. 52 Закону про банкрутство. Відповідної правової позиції дотримується Вищий господарський суд України, зокрема у своїх постановах від 24.09.2008 р. у справі №6/55-08, від 17.12.2008 р. у справах №Б-23/2 та №14/2183, від 14.01.2009 р. у справі №2-17/3735-08.

Присутність представника боржника в судовому засіданні, подання боржником податкових декларацій не дає підстав суду вважати, що боржник є відсутнім в розумінні ст. 52  Закону про банкрутство.

Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України, зокрема у своїй постанові від 10.02.2009 р. у справі №24/12-08-1027.

Крім того, відповідно до ст. 41 Закону про банкрутство відносини, пов'язані з банкрутством певних категорій суб'єктів підприємницької діяльності, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.

Отже, процедура банкрутства відсутнього боржника регулюється загальними нормами Закону про банкрутство з урахуванням особливостей, передбачених ст. 52 цього Закону.

Стаття 7 Закону про банкрутство встановлює загальні вимоги до заяви про порушення справи про банкрутство.

Згідно із приписами ч. 10 цієї статті до заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку.

У зв'язку з чим, при порушенні провадження у справі про банкрутство як за загальною, так і за спрощеною процедурою органи державної податкової служби повинні подати суду докази вжиття заходів з погашення заборгованості боржника зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому законодавством, тобто відповідно до чинного на час подання заяви про порушення справи про банкрутство Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, як того вимагає ч. 10 ст. 7 Закону про банкрутство.

Зокрема, згідно із підп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до довідки ініціюючого кредитора (а.с. №37)  боржник має відкриті рахунки в банківських установах.

Зокрема, на запит суду щодо руху коштів та їх залишок на рахунках боржника (а.с. №63) ПАТ "Кредобанк" в особі Івано-Франківського відділення Центральної філії повідомило суд, що на рахунку боржника знаходиться 11,10 грн. (а.с. №90).

Однак, ініціюючим кредитором не надано суду доказів отримання задоволення частини вимог за рахунок вказаної суми або неможливості отримання.

Таким чином, під час розгляду справи судом не вставлено наявність ознак, з якими Закон про банкрутство передбачає можливість здійснення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника.

На відміну від загальної процедури банкрутства правомірність порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою в порядку ст. 52 Закону про банкрутство перевіряється господарським судом у засіданні суду, в якому виноситься постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до приписів ст. 5 Закону про банкрутство і ст. 41 ГПК України суд у справі про банкрутство застосовує норми ГПК України, які мають універсальний характер.

За таких обставин суд дійшов висновку про відсутність підстав для здійснення провадження у справі про банкрутство за ст. 52 Закону про банкрутство та необхідність припинення провадження у справі на підставі п. 11 ч. 1 ст. 80 ГПК України.

 Враховуючи викладене та керуючись ст. 5, ст. ст. 5, 7, 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 1 ч. 1 ст. 80 , ст. ст. 41, 33, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

припинити провадження у справі № Б-25/54-10 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Прикарпатлісхімпродукт" (вул. Жаб'євська, 1, смт. Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78700; ідентифікаційний код 32284965).

Дану ухвалу направити:

- ініціюючому кредитору (вул. Жаб"євська,57,.Верховина,78700);

- боржнику (Жаб"євська,1,Верховина,Верховинський район, Івано-Франківська область,78700);

- державному реєстратору за місцезнаходженням банкрута (вул. С.Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76000);

- Івано-Франківському обласному відділу з питань банкрутства (вул. С.Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76000).

Виготовлено в КП "Документообіг  госп. судів"


_  

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення07.02.2011
Оприлюднено19.02.2011
Номер документу13833425
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-25/54-10

Ухвала від 10.11.2010

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

Ухвала від 07.02.2011

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

Ухвала від 17.01.2011

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

Ухвала від 24.12.2010

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Валєєва Т. Е.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні