5019/196/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"14" лютого 2011 р. Справа № 5019/196/11
Суддя Войтюк В.Р. розглянувши матеріали справи
за позовом: Закритого акціонерного товариства "Ей-І-Ес Рівнеенерго"
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Балашівський щебеневий завод"
про стягнення 16 359 грн. 55 коп.
Суддя Войтюк В.Р.
Представники:
Від позивача : Мельник О.П.
Від відповідача : не з'явився.
СУТЬ СПОРУ: Закрите акціонерне товариство "Ей-І-Ес Рівнеенерго" звернулось до господарського суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Балашівський щебеневий завод" про стягнення 14988,14 грн. боргу та 1371,41 грн. пені з підстав зазначених у позовній заяві (а/с 2-4).
Представник позивача у судовому засіданні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач відзиву на позов не подав, участі уповноваженого представника в судовому засіданні не забезпечив. Оскільки відповідач був завчасно повідомлений про день та час судового розгляду та мав можливість в розумні терміни довести до відома суду свої доводи та міркування стосовно позовних вимог, однак своїми правами визначеними ст.22 ГПК України не скористався, то суд вважає можливим розгляд справи по суті позовних вимог, без участі представника відповідача за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, вивчивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, господарський суд Рівненської області прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення , з огляду на таке.
23 жовтня 2009 року між ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнгенерго»та Товариства з обмеженою відповідальністю «Балашівський щебеневий завод»укладено договір № 452 про постачання електричної енергії.
Відносини пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, регулюються Законом України «Про електроенергетику». При цьому регулювання відносин в електроенергетиці має особливості, визначені цим законом.
Відповідно до ст.26 Закону України «Про електроенергетику»ст.275 Господарського кодексу України, п.5.1 Правил користування електричною енергією, затверджених Національною комісією з питань регулювання електричною енергією від 31.07.1996 № 28 (надалі Правила), споживаним енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. При цьому встановлено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником, Правил та іншими чинними законодавчими актами України.
Відповідно до п.2.1, п. 2.2.2, п.2.3.3, п.8.1 Договору ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго»зобов'язувалось постачати ТзОВ «Балашівський щебеневий завод»електроенергію відповідно до умов Договору, а останнє - зобов'язувалось своєчасно та в повному обсязі оплачувати використану електроенергію. Взяті на себе зобов'язання згідно з укладеним Договором ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго»виконало в повному обсязі. Однак, Відповідач не оплатив використану електроенергію, внаслідок чого порушив договірні зобов'язання.
Так п.2.3.3. Договору споживач зобов'язаний оплачувати постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатку № 4 «Порядок зняття показів засобів обліку електричної енергії та розрахунків».
У відповідності до п.1.Додатку №4 розрахунковий Період - період часу, який починається в 00-00 год. 21 числа кожного місяця і триває до 00-00 год.21 числа наступного місяця, і за який проводиться розрахунок вартості відпущеної електроенергії.
Відповідно до п.2 Додатку № 4 покази засобів обліку відповідно до Переліку об'єктів і точок комерційного обліку споживача фіксуються споживачем 16 числа кожного місяця та вибірково контролюються постачальником електричної енергії.
Після зняття показів засобів обліку Споживач оформляє Звіт про використану електроенергію, який складається у 2-х примірниках, по одному для кожної сторони та надає Постачальнику нарочним не пізніше наступного робочого дня після зняття показів і одночасно отримує рахунок за фактично спожиту електроенергію. У разі неможливості отримання постачальником електричної енергії даних про використану електричну енергію в зазначений термін (незалежно від причин) визначення обсягу спожитої електричної енергії здійснюється самостійно Постачальником за середньодобовим обсягом споживання за попередній розрахунковий період. У разі наявності зафіксованих Постачальником показників засобів обліку споживачеві виписується рахунок у відповідності до таких показників.
Згідно п. 8.1 Договору оплата електричної енергії та інших платежів здійснюється споживачем самостійно шляхом перерахування коштів на відповідні розрахункові постачальника в терміни визначені додатком № 4 Договору «Порядок зняття показів засобів обліку електричної енергії та розрахунків».
ТзОВ «Балашівський-щебеневий завод»користувалось активною електроенергією протягом травня-червня 2010 року за Договором від 23.10.2009 року № 492, однак оплату електричної енергії не здійснювало, порушуючи умови укладеного договору та ст.173, 193 Господарського кодексу України.
Внаслідок неналежного виконання Відповідачем зобов'язань щодо оплати спожитої електроенергії, не нарахування коштів за використану електроенергію утворилась дебіторська заборгованість Відповідача перед ЗАТ «Ей-І-Ес Рівнеенерго»за період заборгованості за спожиту електроенергію складає -14 988,14 грн.
Відповідно до п. 4.2.1 Договору, за внесення платежів, передбачених пунктами 2.2.3., 2.2.4 Договору, з порушенням термінів, визначених відповідним додатком, споживач сплачу постачальнику пеню в розмірі 0,05% за кожен день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати.
Позивачем за період 05.06.2010 р. по 04.12.2010 р. на суму боргу нарахована пеня в розмірі 0,05%, яка складає -1 371, 41 грн.
У відповідності до ст. 5, 6 Господарсько процесуального кодексу України 01.09.2010 року Позивачем надіслана претензія на адресу Відповідача про погашення заборгованості за електроенергію.
Відповідь на претензію Відповідачем не надано.
Згідно ст.ст.509, 526 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші, тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору.
Судові витрати по справі слід покласти на відповідача згідно ст.49 ГПК України.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Балашівський щебеневий завод" (34640, с.Балашів, вул.Лісна, 48, код 34111813) на користь Закритого акціонерного товариства "Ей-І-Ес Рівнеенерго" (33000, м.Рівне, вул.Кн.Володимира,71, код 05424874) - 14988,14 грн. боргу, 1371,41 грн. пені, 163,60 грн. державного мита та 236 грн.00 коп. витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.
3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Войтюк В.Р.
Повний текст рішення складений: "16" лютого 2011 року.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2011 |
Оприлюднено | 21.02.2011 |
Номер документу | 13834264 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Войтюк В.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні