5023/505/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"09" лютого 2011 р. Справа № 5023/505/11
вх. № 505/11
Суддя господарського суду Чистякова І.О.
при секретарі судового засідання Одарюк М.П
За участю представника ініціюючого кредитора - Безпалого О.І., довіреність №11/10/24-022 від 04.01.2011р. (Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова)
Розглянувши справу
за заявою Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова, м.Харків
до Приватного підприємства "Дельта - М45", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Кредитор - Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про визнання відсутнього боржника - Приватне підприємство "Дельта - М45" банкрутом на підставі ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", посилаючись зокрема на те, що боржник є неплатоспроможним - має безспірну податкову заборгованість в сумі 2036,89 грн., яка не погашена та податкову звітність до органів державної податкової інспекції не подає більше року.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 27 січня 2011 року прийнято заяву кредитора до розгляду, порушено провадження у справі і призначено проведення засідання суду на "09" лютого 2011 р. о 10:00 год., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, яким заборонено стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства; не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів). В ухвалі зазначено, що дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на виплату заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди.
Представник ініціюючого кредитора надав супровідним листом 10 лютого 2011 року лист №1895/10/24-022 від 09.02.2011р., витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій на відповідача, копію декларації з податку на прибуток підприємства за 3 квартали 2009 року та копію довіреності №11/10/24-022 від 04.01.2011р. Надані документи суд долучає до матеріалів справи.
В судовому засіданні 09 лютого 2011 року представник ініціюючого кредитора підтримав заявлені вимоги та пояснив, що боржник має перед кредитором безспірну заборгованість в розмірі 2036,89 грн., яка до цього часу не погашена. Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Харкова були вжиті всі необхідні заходи для примусового стягнення заборгованості. Так до боржника були направлені податкові вимоги, всі його активи були взяті у податкову заставу. Крім того, пояснив, що останню податкову декларацію боржник надав за 3 квартал 2009 року (декларація з податку на прибуток підприємства).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника ініціюючого кредитора, суд встановив наступне.
Боржник - Приватне підприємство "Дельта - М45" зареєстровано як юридична особа 01 листопада 2006 року Виконавчим комітетом Харківської міської ради згідно свідоцтва серії А01 № 086576, місцезнаходженням боржника є: 61002, м.Харків, вул. Іванова, 11/13, ідентифікаційний код 34632664, що підтверджується витягом з ЄДРПОУ, довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 086576.
Згідно довідки Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова від 17.06.2008 р. за № 571 про взяття на облік платника податків боржник узятий на облік в органах державної податкової служби 01.11.2006 р. за № 286.
Відповідно до ч.1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Згідно п.1.11 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (який діяв на момент наявності зобов`язань щодо подачі податкових декларацій) податкова декларація, розрахунок - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу);
У пункті 2.1.4. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зазначається, що до сукупності поняття контрольних органів згідно цього закону входять й податкові органи - стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах 2.1.1 - 2.1.3 цього пункту.
Як вбачається з матеріалів справи ініціюючий кредитор в якості підтвердження наявності підстав для визнання боржника банкрутом зазначив, що боржник подав останню податкову декларацію з податку на прибуток за 09 місяців 2009 року 19 жовтня 2009 року.
Відповідно до п.1.29 ст. 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" податок, оподаткування, платник податку - відповідно податок на прибуток підприємств, оподаткування прибутку підприємств, платник податку на прибуток підприємств. Визначені у цьому Законі: податки, визначені статтею 13 цього Закону, а також податок на виплату виграшів, доходи від страхової діяльності, інші податки, які утримуються при виплаті доходів (прибутків), є видами податку на прибуток і не вважаються нововведеними податками.
Згідно п. 16.1 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.
Відповідно до п.16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон N 334/94-ВР) податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Згідно п.1.5. Порядку складання декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 29 березня 2003 року за № 143, податок на прибуток за квартал, півріччя, три квартали та рік розраховується за правилами, установленими п. 11.1 ст. 11 і п. 16.4 ст. 16 Закону N 334/94-ВР, наростаючим підсумком з початку звітного календарного року.
Згідно п.п. б) п.п. 4.1.4. п.4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
Отже суд приходить до висновку, що граничний строк подання боржником декларації з податку на прибуток підприємств за 2009 рік - 09 лютого 2010 року.
Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Харкова було подано заяву про порушення справи про визнання відсутнього боржника банкрутом - Приватне підприємство "Дельта - М45" 24 січня 2011 року, отже станом на день подачі заяви не сплив річний строк неподання до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкової декларації щодо податку на прибуток за 2009 рік.
Зазначені обставини свідчать про те, що ініціюючим кредитором на час звернення до суду не надано належних доказів, про наявність ознак "відсутнього боржника", передбачених ч.1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
У відповідності до ч. 1 ст.5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ч. 2 ст. 4-1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст. 22 Господарського процесуального кодексу України, сторони користуються рівними процесуальними правами. Сторони мають право, в тому числі, подавати докази.
В силу ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до вимог ст. 32 Господарського процесуального кодексу України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Зазначені обставини свідчать про те, що ініціюючим кредитором на час звернення до суду не надано належних доказів, про наявність ознак "відсутнього боржника", передбачених ч.1 ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", тому суд вважає, що провадження у справі слід припинити відповідно до п.1-1 ч.1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, оскільки на момент порушення господарським судом справи про банкрутство відсутнього боржника за спрощеною процедурою були відсутні обставини, які є підставою для порушення провадження у справі про банкрутство та відповідно відсутні підстави для визнання боржника банкрутом в порядку ст.52 Закону.
Керуючись ст. ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", пп. 1.11, 2.1.4., 4.1.4. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п. 1.29 ст. 1, п. 16.1., 16.4. ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", п.1-1 ч.1 ст.80, ст.86 ГПК України,
УХВАЛИВ:
Припинити провадження у справі про банкрутство Приватного підприємства "Дельта - М45", м. Харків (ідентифікаційний код 34632664).
Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою господарського суду Харківської області від 27.01.2011 р.
Дану ухвалу направити кредитору, боржнику, ДВС в Київському районі м. Харкова, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору.
Суддя Чистякова І.О.
справа №5023/505/11
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2011 |
Оприлюднено | 21.02.2011 |
Номер документу | 13836176 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Чистякова І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні