Б24/339-10
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.02.2011 року Справа № Б24/339-10
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Джихур О.В. (доповідач)
суддів: Виноградник О.М., Лисенко О.М.
при секретарі судового засідання: Ковзикові В.Ю.
за участю представників сторін:
від ініціюючого кредитора: Смолов К.В., довіреність №б/н від 10.01.11, представник;
представники скаржника та боржника у судове засідання не з'явились, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Новомосковськ
на постанову господарського суду Дніпропетровської області від 30 листопада 2010 року у справі № Б24/339-10
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю “Укренержи Трейд”, м. Новомосковськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю “Оптова група “Акрополь”, м. Новомосковськ
про визнання банкрутом,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 30 листопада 2010 року (суддя Калиниченко Л.М.) визнано товариство з обмеженою відповідальністю “Оптова група “Акрополь”, м.Новомосковськ банкрутом.
Відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 1 рік, до 30 листопада 2011 року.
Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю “Оптова група “Акрополь”, м. Новомосковськ призначено ініціюючого кредитора товариство з обмеженою відповідальністю “Укренержи Трейд”, м.Новомосковськ, якого зобов'язано вчинити певні дії пов'язані з ліквідаційною процедурою.
Постанова господарського суду прийнята на підставі ст.ст.22-32, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Не погодившись з вказаною постановою Новомосковська об'єднана державна податкова інспекція у м. Новомосковську оскаржує її на предмет невідповідності нормам матеріального та процесуального права. Стверджує, що відповідно до положень ч.3 ст.6 та ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” грошові вимоги ініціюючого кредитора не мають безспірний характер, оскільки товариством з обмеженою відповідальністю “Укренержи Трейд” не надано суду доказів безспірності грошових вимог до боржника. На думку скаржника господарський суд не довів того, що грошові вимоги у розмірі 15 420 грн. 00 коп. ґрунтуються на несплаті боржником заборгованості перед товариством з обмеженою відповідальністю “Укренержи Трейд”, яка непідтверджена виконавчим документом, згідно з яким здійснюється списання коштів з рахунку боржника.
Скаржник просить скасувати постанову господарського суду від 30 листопада 2010 року та припинити провадження у справі.
В клопотанні від 21 січня 2011 року скаржник просить розглянути справу без участі його представника.
Ініціюючий кредитор доводи апеляційної скарги заперечує, вважає постанову господарського суду законною, просить залишити її без змін, апеляційну скаргу без задоволення.
Перевіривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, заслухавши представника кредитора, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Матеріали справи свідчать, що кредиторські вимоги ініціюючого кредитора ґрунтуються на заборгованості боржника по договору поставки №1204 від 12 квітня 2010 року, яка не оплачена останнім за простим векселем серії АА №2180687 складеним 02 серпня 2010 року, номінальною вартістю 15 420, 00 грн., строком платежу –за пред'явленням.
Оригінал вказаного векселя долучено апеляційною інстанцією до матеріалів справи (а.с.72). Державним нотаріусом Куликовим С.В. 20 жовтня 2010 року вексель АА №2180687 опротестовано, на підставі чого вчинено виконавчий напис за реєстраційним номером №1-6081 від 21 жовтня 2010 року, згідно з яким стягнено з товариства з обмеженою відповідальністю “Оптова група “Акрополь” плату за векселем в розмірі 15 420, 00 грн. (а.с.15-16).
Постановою ВДВС Новомосковського міського управління юстиції від 09 листопада 2010 року відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню вказаного виконавчого напису.
Постановою ВДВС від 17 листопада 2010 року виконавчий напис повернено у зв'язку з відсутністю боржника товариства з обмеженою відповідальністю “Оптова група “Акрополь” та майна, на яке можна звернути стягнення (а.с.19).
Згідно з ст.14 Закону України “Про цінні папери і фондовий ринок” вексель це цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця сплатити після настання строку визначену суму грошей власнику векселя (векселедержателю).
Відповідно до ст.1 Уніфікованого Закону про прості і переказні векселі, переказний вексель –це цінний папір, який містить безумовний наказ сплатити визначену суму грошей. Векселі, опротестовані нотаріусами в установленому законом порядку, входять до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року №1172.
Таким чином, в силу правової природи самого векселя зобов'язання за векселем є безспірними.
Згідно зі ст.88 Закону України “Про нотаріат” нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями - не більше одного року.
Відповідно до п.п.4, 4-1 ч.2 ст.3 Закону України “Про виконавче провадження” виконавчий напис нотаріуса та опротестовані нотаріусом векселі, крім векселів, опротестованих у недатуванні акцепту, є виконавчими документами.
Згідно зі ст.41 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до ст.1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” безспірними вимогами визнаються вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Таким чином, грошові вимоги товариства з обмеженою відповідальністю “Укренержи Трейд” до товариства з обмеженою відповідальністю “Оптова група “Акрополь” є безспірними, ґрунтуються на вимогах закону і підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до ч.1 ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника –юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Відповідно до ст.17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, який набрав чинності з 01 липня 2004 року, в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу, а також відомості про зарезервовані найменування юридичних осіб.
Згідно з ч.1,3 ст.18 зазначеного Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців”, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Витягом з Єдиного державного реєстру підтверджується, що товариство з обмеженою відповідальністю “Оптова група “Акрополь” відсутня за своїм місцезнаходженням (а.с.40-42).
Отже, провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Оптова група “Акрополь” порушено правомірно.
Доводи скаржника матеріалами справи не підтверджуються і спростовуються наведеним.
З огляду на викладене, постанова господарського суду Дніпропетровської області від 30 листопада 2010 року відповідає діючому законодавству, підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст.ст.103-106 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Постанову господарського суду Дніпропетровської області від 30 листопада 2010 року у справі № Б24/339-10 залишити без змін.
Апеляційну скаргу Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Новомосковськ залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку у двадцятиденний строк до Вищого господарського суду України.
Головуючий суддя О.В. Джихур
Суддя О.М. Виноградник
Суддя О.М. Лисенко
(Дата підписання постанови в повному обсязі 17.02.11р.)
(Дата підписання постанови в повному обсязі 18.02.11р.)
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2011 |
Оприлюднено | 21.02.2011 |
Номер документу | 13836349 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Джихур Олена Василівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні