Постанова
від 14.02.2008 по справі 13/48-ап-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

13/48-АП-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

"14" лютого 2008 р.                                                           Справа № 13/48-АП-08

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Закуріна М. К. при секретарі Фінаровій О.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Херсоні справу              

за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до Малого  приватного  підприємства "Аграрій"  

за участю представників:

позивача –Осипової Л.І.  (представника за дорученням),   

відповідача –не з'явився,

про стягнення з відповідача штрафних санкцій в розмірі 1864,36 грн за не створення робочих місць  для інвалідів,

                                        в с т а н о в и в:

Відповідно до позовної заяви вимоги ґрунтуються на факті незабезпечення створення робочих місць для інвалідів в кількості 1 особи протягом 2006 року, у зв'язку з чим на підставі положень статті 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” позивачем нараховані штрафні санкції в розмірі 1725 грн та пеня в розмірі 139,36 грн.

Відповідачем заперечення на позов не надані, а тому його відношення до суті вимог суду не відоме. Проте, судом здійсненні належні заходи для повідомлення відповідача про час та місце судового розгляду справи, доказом чого є повідомлення про вручення поштового відправлення № 2434541, відповідно до якого копія ухвали суду про порушення провадження у справі та повістка про виклик вручені представнику відповідача 15 січня 2008 року, а тому розгляд справи проведено без участі представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши представника позивача суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до положень статті 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, –у кількості одного робочого місця.

Підприємства самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Ці підприємства самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону. Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

Порядок реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, його відділеннях, строки подання йому звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів, зарахування кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів, контролю за виконанням нормативів робочих місць та перевірки підприємств щодо їх реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, його відділеннях, подачі щорічного звіту та сплати ними адміністративно-господарських санкцій, а також надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування інвалідів, визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відділення Фонду соціального захисту інвалідів з метою контролю за виконанням нормативу робочих місць, передбаченого частиною першою цієї статті, мають право в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України, здійснювати перевірки підприємств щодо реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів, подачі ними звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів, виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, у тому числі шляхом зарахування, та сплати ними адміністративно-господарських санкцій.

Підприємства, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Згідно до інформації Генічеського районного центру зайнятості відповідач не надавав у 2006 році Звіт про наявність вільних місць та потребу в працівниках-інвалідах.

Поряд з цим, за результатами проведеної позивачем перевірки відповідача встановлено, що відповідач не виконав нормативу працевлаштування інвалідів, а саме 1 особи.

Оскільки результатом працевлаштування є укладення трудового договору з працівником, що встановлено статтею 21 Кодексу законів про працю України, то безпосереднє працевлаштування інвалідів здійснює власник або уповноважений ним орган підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та господарювання.

У зв'язку з невиконання встановленого статтею 19 вказаного вище Закону нормативу в силу положень статті 20 цього ж Закону, а також пункту 3.4. Порядку сплати підприємствами, установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою КМУ від 28 грудня 2001 року № 1776, відповідач зобов'язаний був не пізніше 15 квітня 2007 року самостійно сплатити  штрафні санкції, сума яких визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на підприємстві і складає 1725 грн.

Не дивлячись на наявність обов'язку по сплаті штрафних санкцій відповідач зазначену суму не сплатив, у зв'язку з чим позивачем на підставі частини 2 названої статті 20 Закону, а також Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 12.05.2007 р. № 223, за якими у випадку порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій застосовується пеня в розмірі 120 відсотків річної облікової ставки НБУ за кожний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, нарахована пеня в розмірі 139,36 грн.

На підставі  зазначених правових норм і керуючись статтями 158-163, пунктом 3 Прикінцевих та Перехідних положень КАС України,

                                                              п о с т а н о в и в :                                                                                                                               

1.Позовні вимоги  задовольнити.

2.Стягнути з малого приватного підприємства „Аграрій” (розташованого за адресою: Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Паризької Комуни, 1; розрахунковий рахунок 26009530 в „Райффайзен банк „Аваль”, МФО 352093 код 22729351) на користь  Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (розташованого за адресою: м. Херсон, проспект 40 років Жовтня, 5-А; банківські реквізити: одержувач: ВДК по м. Херсону, код 24104230; банк: ГУДКУ по Херсонській області, МФО 852010, розрахунковий рахунок 31219230700002, платежі до Фонду соціального захисту інвалідів) –1725 грн штрафних санкцій та 139,36 грн пені.

3.Роз'яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили  після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі  подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.          

              

                                               Дата підпису постанови –19 лютого 2008 року

                            Суддя                                                                  М.К. Закурін

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення14.02.2008
Оприлюднено28.02.2008
Номер документу1390997
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —13/48-ап-08

Постанова від 14.02.2008

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Закурін М.К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні