КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙН ИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
01025, м.Київ, пров. Рильський, 8 т. (044) 278-46-14
УХВАЛА
09.02.2011 № 15/369-б
Київський апеляційний гос подарський суд у складі коле гії суддів:
головуючого: Мартюк А.І.
суддів: Зубець Л.П.
Нові ков М.М.
при секретарі:
За участю представників:
від ДПА - не з' явились
ліквідатор: Славко О.М., ліце нзія НОМЕР_1 від 27.05.2009р.
розглянувши у відкрито му судовому засіданні апеляц ійну скаргу Державна податко ва адміністрація у м. Києві
на постанову Господарс ького суду м.Києва від 14.12.2010
у справі № 15/369-б (Хоменко М.Г .)
за позовом ТОВ "Фудз Трейд Юкрей н"
до ТОВ "Фудз Трейд Юкрей н"
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарськог о суду м. Києва від 22.11.2010 року у сп раві № 50/590-б
- визнано банкрутом Товарис тво з обмеженою відповідальн істю "Фудз Трейд Юкрейн".
- припинено процедуру розпо рядження майном.
- відкрито ліквідаційну про цедуру.
- призначити ліквідатором б анкрута арбітражного керуюч ого Славну Ольгу Миколаївну (ліцензія НОМЕР_1 від 27.05.2009).
- зобов' язано ліквідатора у п' ятиденний строк з дня пр ийняття постанови про визнан ня боржника банкрутом подати до офіційного друкованого о ргану Верховної Ради України чи Кабінету Міністрів Украї ни оголошення про визнання б оржника банкрутом і відкритт я ліквідаційної процедури з метою виявлення, встановленн я кредиторів боржника, що лік відується власником та повід омлення їх (кредиторів) про ви знання зазначеного боржника банкрутом. Відомості про виз нання боржника банкрутом і п ро відкриття ліквідаційної п роцедури повинні містити: на йменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрут ом, найменування господарськ ого суду, в провадженні якого знаходиться справа про банк рутство, дату прийняття госп одарським судом постанови пр о визнання боржника банкруто м і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про лік відатора (ліквідаційну коміс ію).
- зобов' язано ліквідатора надати суду докази публікац ії оголошення в офіційному д рукованому органі про визнан ня боржника банкрутом та від криття ліквідаційної процед ури протягом двох тижнів з мо менту опублікування (оригіна л примірника газети).
- підприємницьку діяльніст ь банкрута завершено.
- строк виконання всіх грошо вих зобов' язань вважати так им, що настав з 14.12.2010.
- припинити нарахування неу стойки (штрафу, пені), проценті в та інших економічних санкц ій по всіх видах заборговано сті банкрута з 14.12.2010.
- припинити повноваження ор ганів управління банкрута що до управління банкрутом та р озпорядження його майном з 14.1 2.2010.
- зобов' язано ліквідатора надати суду ліквідаційний б аланс банкрута та звіт лікві датора до 14.12.2011
Не погоджуючись з прийнято ю постановою, Державна подат кова адміністрація у м. Києві звернулася до Київського ап еляційного господарського с уду з апеляційною скаргою, в я кій просить скасувати дану п останову та провадження у сп раві припинити.
Дослідивши матеріали спра ви, колегія суддів вважає за н еобхідне зазначити наступне .
Статтею 55 Конституції Украї ни кожному гарантується прав о на судовий захист, апеляцій не та касаційне оскарження.
Пункт 8 частини 3 статті 129 Кон ституції України встановлює серед основних засад судочи нства, зокрема, забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крі м випадків, встановлених зак оном.
Зокрема, такий випадок вста новлений статтею 106 Господарс ького процесуального кодекс у України.
Крім того, вказана конститу ційна норма конкретизована з аконодавцем в статті 12 Закону України “Про судоустрій Укр аїни”, згідно з якою учасники судового процесу та інші осо би у випадках і порядку, перед бачених процесуальним закон ом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження суд ового рішення.
Отже, реалізація конституц ійного права на апеляційне т а касаційне оскарження судов ого рішення названим Законом ставиться в залежність від п оложень процесуального зако ну.
Таким чином, Господарський процесуальний кодекс Україн и повинен містити імперативн і норми про те, в яких випадках особа має право оскаржити ух валу суду в апеляційному чи к асаційному порядку.
Стаття 91 ГПК України визнач ає осіб, що мають право апеляц ійного оскарження, такими ос обами є, сторони у справі, прок урор, треті особи, особи, які н е брали участь у справі, якщо г осподарський суд вирішив пит ання про їх права та обов'язки .
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 4-1 Г ПК України господарські суди розглядають справи про банк рутство у порядку провадженн я, передбаченому цим Кодексо м, з урахуванням особливосте й, встановлених Законом Укра їни "Про відновлення платосп роможності боржника або визн ання його банкрутом", стаття 1 якого визначає сторін у спра ві про банкрутство, якими є, зо крема, кредитори (представни к комітету кредиторів) та бор жник.
Статтею 1 Закону України "Пр о відновлення платоспроможн ості боржника або визнання й ог банкрутом" визначено, що кр едитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленом у порядку підтверджені докум ентами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із з аробітної плати працівникам боржника, а також органи держ авної податкової служби та і нші державні органи, які здій снюють контроль за правильні стю та своєчасністю справлян ня страхових внесків на зага льнообов'язкове державне пен сійне страхування та інші ви ди загальнообов'язкового дер жавного соціального страхув ання, податків і зборів (обов'я зкових платежів); учасники пр овадження у справі про банкр утство - сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна , керуючий санацією, ліквідат ор), власник майна (орган, упов новажений управляти майном) боржника, а також у випадках, п ередбачених цим Законом, інш і особи, які беруть участь у пр овадженні у справі про банкр утство, Фонд державного майн а України, державний орган з п итань банкрутства, представн ик органу місцевого самовряд ування, представник працівни ків боржника, уповноважена о соба акціонерів або учасникі в товариств з обмеженою чи до датковою відповідальністю.
Колегія суддів вважає, що, в иходячи зі змісту статті 1 спе ціального Закону, орган держ авної податкової інспекції в процедурах банкрутства не м ає іншого правового статусу, окрім статусу кредитора бор жника, тобто - сторони у спра ві про банкрутство.
Проте, в матеріалах справи в ідсутні докази звернення ска ржника з заявою з грошовими в имогами до боржника в устано вленому законом порядку, так ож відсутні посилання на ная вність таких вимог у апеляці йній скарзі.
Державна податкова адміні страції у м. Києві статусу кре дитора у справі не набула, док азів в підтвердження того, що оскаржена постанова стосуєт ься її прав та обов'язків або п орушує її права, не надала та у цьому зв' язку позбавлена м ожливості апеляційного оска рження відповідно до статті 91 Господарського процесуаль ного кодексу України.
При таких обставинах, апеля ційне провадження має бути п рипинено на підставі пункту 1 частини 1 статті 80 Господарсь кого процесуального кодексу України, як таке, що помилково порушене.
Керуючись ст.ст. 99, 101-105 Господа рського процесуального коде ксу України, Київський апеля ційний господарський суд -
Керуючись ст.ст.78, 80, 101, 102, 103 Го сподарського процесуальног о кодексу України, колегія су ддів Київського апеляційног о господарського суду, -
УХВАЛИВ:
Припинити апеляційн е провадження за скаргою Дер жавної податкової адміністр ації у м. Києві на постанову го сподарського суду м. Києва ві д 14.12.2010 року у справі № 15/369-б.
Справу № 15/369-б повернути до го сподарського суду міста Києв а.
.
15/369-б
Матеріали справи № 15/369-б пове рнути Господарському суду м. Києва
Головуючий суддя Ма ртюк А.І.
Судді
Зубе ць Л.П.
Нові ков М.М.
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2011 |
Оприлюднено | 02.03.2011 |
Номер документу | 13940112 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський апеляційний господарський суд
Мартюк А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні