КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-12438/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Огурцов О.П.
Суддя-доповідач: Ключкович В.Ю.
У Х В А Л А
Іменем України
"22" лютого 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Ключковича В.Ю.,
суддів Борисюк Л.П.,
Губської О.А.,
при секретарі Черняк К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві справу за апеляційною скаргою приватного підприємства «Маканд»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 вересня 2010 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва до приватного підприємства «Маканд»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 86319,95 грн., -
В С Т А Н О В И В:
У серпні 2010 року ДПІ у Святошинському районі м. Києва звернулася до суду з позовом про стягнення з ПП «Маканд»штрафних санкцій у розмірі 86319,95 грн. за порушення п.1.ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, громадського харчування та послуг" та п.2.6 п.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 вересня 2010 року позов задоволено.
Не погоджуючись з постановленим рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, як таку, що винесена з порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволені позову.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст.198 ч.1 п.1 та ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції прийшов до висновку про їх обґрунтованість.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, 25 березня 2009 року ДПІ у Святошинському районі м. Києва було проведено перевірку відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності.
Під час проведення перевірки були встановлені порушення відповідачем п.1.ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, громадського харчування та послуг" та п.2.6 п.2, п.п.4.3,4.4.п.4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637. вказані порушення полягали проведенні розрахункової операції сумі 8050, грн.. в готівковій формі без застосування РРО. Також підприємством було несвоєчасно оприбутковано готівку в сумі 9213,99 грн.
За результатами перевірки позивачем складено довідку № 265700252330 від 25.03.2009 року, яка була підписана директором підприємства Андріяшем Г.П. без зауважень.
На підставі довідки позивачем винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002072330 та № 0002082330 від 27.04.2009 року на загальну суму 86319,95 грн.
Вказані рішення відповідачем не оскаржувалися.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, громадського харчування та послуг" визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до довідки з ЄДРПОУ № 12044/5 основним видом діяльності ПП «Маканд»є оптова торгівля лісоматеріалами.
04.07.2007 року прибутковими касовими ордерами № 77,78,79 підприємством були отримані готівкові кошти від СПД за непоставлений товар, які не були проведені через РРО.
Згідно п. 1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, громадського харчування та послуг" наведеної статті встановлено, що у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Відповідно до підпункту 2.6 пункту 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 за №40/10320 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
Підпунктами 4.3, 4.4 вказаного Положення встановлено, що записи в касовій книзі проводяться касиром за операціями одержання або видачі готівки за кожним касовим ордером і видатковою відомістю в день її надходження або видачі. Підприємства за умови забезпечення належного зберігання касових документів можуть вести касову книгу в електронній формі за допомогою комп'ютерних засобів. Програмне забезпечення, за допомогою якого ведеться касова книга, має забезпечувати візуальне відображення і роздрукування кожної з двох частин аркуша касової книги ("Вкладний аркуш касової книги" та "Звіт касира"), які за формою і змістом мають відтворювати форму та зміст касової книги в паперовій формі. Записи в касовій книзі здійснюються на підставі відповідної інформації з касових документів. Записи в касовій книзі мають робитися до початку наступного робочого дня (тобто із залишками на кінець попереднього дня), а також містити всі реквізити, що передбачені формою касової книги. Сторінки касової книги мають нумеруватися автоматично в порядку зростання з початку року.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно прибуткових касових ордерів № 961951 від 04.01.2008 року, № 961952 від 17.01.2008 року, № 961953 від 14.02.2008 року до каси підприємства надійшли готівкові кошти в сумі 9213,99 грн. Відповідно до товарного чека № 332 бланки прибуткових касових ордерів придбані підприємством 12.03.2008 року, тобто готівка була оприбуткована не раніше 12.03.2008 року. Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Проаналізувавши вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про стягнення з відповідача штрафних санкцій у розмірі 86319,95 грн.
На підставі вищевикладеного колегія суддів приходить до висновку, що постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 вересня 2010 року ґрунтується на всебічному, повному та об‘єктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, викладених у зазначеній постанові, у зв‘язку з чим підстав для її скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Маканд»- залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 17 вересня 2010 року –залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: Ключкович В.Ю.
Судді: Борисюк Л.П.
Губська О.А.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2011 |
Оприлюднено | 03.03.2011 |
Номер документу | 13948319 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Ключкович В.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні