Ухвала
від 17.02.2011 по справі 2-7/289-08-4564
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

2-7/289-08-4564

              

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

"17" лютого 2011 р.                                                                     Справа  № 2-7/289-08-4564

За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю „Барун” про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” (код ЄДРПОУ 33629918).

Суддя                                                                    Бахарєв Б.О

Представники сторін:

Від кредиторів: не з'явились;

Ліквідатор: не з'явився;

Суть спору:  про визнання банкрутом.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 30.10.2008р. порушено провадження у справі за заявою ТОВ „Барун” про визнання банкрутом ТОВ „Голд менеджмент ЛТД”.

Постановою господарського суду Одеської області від 18.11.2008р. Товариство з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” визнано банкрутом, відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено ініціюючого кредитора - Товариство з обмеженою відповідальністю „Барун”.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 02.12.2008р. затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ТОВ „Голд Менеджмент ЛТД”, припинено та ліквідовано юридичну особу ТОВ „Голд Менеджмент ЛТД” та припинено провадження у справі.

Постановою Вищого господарського суду України від 01.04.2009р. скасовано ухвалу господарського суду Одеської області від 02.12.2008 р. та передано справу на новий розгляд до господарського суду Одеської області на стадію ліквідації в іншому складі суду.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 26.05.2009р. суддя               Бахарєв Б.О. прийняв справу до провадження, присвоїв № 2-7/289-08-4564 та призначив розгляд справи в засіданні суду.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 27.01.2011 зобов'язано ліквідатора надати докази безспірності вимог кредитора, докази відсутності боржника за юридичною адресою відповідно до ст.ст. 17, 18 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” на момент порушення провадження у справі про банкрутство, відомості щодо наявності або відсутності грошових коштів на розрахункових рахунках ТОВ „Голд менеджмент ЛТД”, відомості щодо заборгованості перед ДПІ у Подільському районі м. Києва.

Однак, ліквідатор у засідання суду не з`явився, витребувані ухвалою суду документи не надав у зв'язку з чим справу розглянуто за наявними в ній матеріалами у відповідності зі ст.75 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, суд встановив, наступне:

Відповідно до частини 2 статті 4-1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням вимог Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

    Згідно ч. 1 ст. 11112 Господарського процесуального кодексу України вказівки, що  містяться  у постанові касаційної інстанції, є обов'язковими для суду першої інстанції під  час  нового  розгляду справи.

Заява кредитора ТОВ „Голд менеджмент ЛТД” про визнання банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю „Барун” подана у порядку ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 6 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, яка регулює загальні, основні підстави для порушення справи про банкрутство, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора ( кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Статтею 1 Закону передбачено, що вимоги кредиторів набувають характеру безспірних якщо вони підтверджені відповідними документами, зокрема виконавчими.

Стаття 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, яка має назву „Особливості банкрутства відсутнього боржника”, передбачає вказані „інші випадки” та особливості  порушення справи про банкрутство, про які ідеться в ч. 3 ст. 6 Закону, зокрема, у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також, за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Виходячи з викладеного, ч. 3 ст. 6 Закону містить загальні норми, а стаття 52 Закону передбачає спеціальні норми, які регулюють банкрутство за спрощеною процедурою.

Відповідно до вимог Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених статтею 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Заява про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” банкрутом, в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", обґрунтована відсутністю останнього за місцем його знаходження, як доказ відсутності боржника за своїм місцезнаходженням Товариство з обмеженою відповідальністю „Барун” надало акти огляду місцезнаходження за юридичною адресою Товариства з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” від 01.09.2008р., 17.10.2008р., 24.10.2008р., які на думку ініціюючого кредитора, свідчать про відсутність Товариства з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” за місцем його знаходження.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” місцезнаходження юридичної особи –адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (далі –виконавчий орган).

Згідно з ст. 17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 18 вказаного Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою.

З урахування положень ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, лише факт внесення відомостей про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням до реєстру може слугувати доказом відсутності боржника.

Дана правова позиція викладена у п.105 постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18 грудня 2009 року „Про судову практику в справах про банкрутство”.

Однак, матеріали справи не містять підтвердження наявності в реєстрі запису про відсутність Товариства з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” за місцем знаходження на момент визнання боржника банкрутом.

Також, при поданні заяви про порушення провадження у справі про банкрутство заявник має право подати до суду докази ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також довести припинення господарської діяльності боржника на підставі сукупності інших доказів, якими можуть бути податкові декларації, витяги з банківських рахунків про відсутність обороту коштів та інші фактичні данні.

Згідно наявної у матеріалах справи декларації з податку на прибуток підприємства від 24.10.2008 р., боржник надав податкову звітність до ДПІ у Подільському районі м. Києва. Таким чином, підстава для порушення провадження у справі у зв'язку з ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, також відсутня.

Крім того, Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” не передбачає можливості порушення справи про банкрутство, як за загальною, так і за спрощеною процедурою за відсутності безспірних вимог ініціюючого кредитора.

При розгляді питання щодо безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора у справі про банкрутство за спрощеною процедурою, існують дві особливості, які притаманні процедурі, яка регулюється статтею 52 Закону в площині безспірності грошових вимог, а саме –справа про банкрутство відсутнього боржника може бути порушена незалежно від розміру грошових вимог кредитора, які повинні мати безспірний характер, а також незалежно від спливу трьохмісячного строку, передбаченого ч. 3 ст. 6 Закону, встановленого для їх погашення, з моменту відкриття виконавчого провадження –всі інші підстави для порушення провадження у справі про банкрутство, у тому числі і вимоги щодо складу грошового зобов'язання, передбаченого ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, регулюються загальними нормами Закону.

З матеріалів справи вбачається, що в обґрунтування заяви про порушення справи про банкрутство ініціюючий кредитор посилався на існування у Товариства з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” заборгованості перед Товариства з обмеженою відповідальністю „Барун”, що на думку заявника підтверджується актом прийому-передачі виконаних робіт №1 від 14.05.2008р. та гарантійним листом від 30.06.2008р., в яких останній визнав наявність заборгованості у розмірі 1 600,00 грн.

З 14.04.2006р. чинності набула нова редакція Закону України „Про виконавче провадження”, відповідно до вимог ст. 3 якого, передбачений перелік документів, які підлягають виконанню державною виконавчою службою. У вказаному переліку відсутній такий документ, як акт приймання-передачі виконаних робіт або гарантійний лист.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку, що заявником при зверненні до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за спрощеною процедурою не надано належних доказів відсутності Товариства з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” за його місцезнаходженням, неподання ним податкової звітності протягом року та безспірності грошових вимог кредитора до боржника.

Відповідно до ч.36 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18 грудня 2009 року „Про судову практику в справах про банкрутство” у разі коли, законом не врегульовано подальший перебіг провадження у справі у випадках, коли у встановленому законодавством порядку виявлено безпідставність вимог кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) було порушено справу про банкрутство боржника, або коли порушено провадження у справі про банкрутство підприємств, стосовно яких діє законодавча заборона порушувати справи про банкрутство, судам слід припиняти провадження у справі про банкрутство на підставі п. 7 ч. 1 ст. 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (за відсутності інших підстав для такого припинення) та пункту 11 ч.1 ст. 80 ГПК України (за відсутністю предмету спору).

Вказана позиція викладена, зокрема у постанові Вищого господарського суду України від 30.03.32010р. по справі №Б-13/200.

Оскільки, підстави для розгляду справи про банкрутство за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю „Барун” про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” у порядку ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” відсутні, господарський суд припиняє провадження по справі №2-7/289-08-4564.

Керуючись ч. 7 ст. 12 п., 7 ч.1 ст. 40, ст. 52  Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 68, п.11 ч.1 ст. 80,  ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –

У Х В А Л И В:

1.Провадження у справі №2-7/289-08-4564 про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” (м. Одеса, вул. Грецька, 18; код ЄДРПОУ 33629918) –припинити.

2.Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою суду від 30.10.2008р.

3.Скасувати арешт, накладений на все належне Товариства з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” (ЄДРПОУ 33629918) майно, накладений ухвалою суду від 30.10.2008р.

4.Скасувати заборону боржнику, МБТІ та РОН, іншим особам вчиняти будь-які дії по відчуженню майна боржника, де б воно не було, здійснювати дії по реорганізації боржника, внесення майна та інших активів як внеску у підприємства, організації, що засновуються, накладену ухвалою суду від 30.10.2008р.

5. Припинити повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю „Голд менеджмент ЛТД” ініціюючого кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю „Барун”.

Копію ухвали надіслати: кредиторам, боржнику, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору Виконавчого комітету Одеської міської ради, Другий ВДВС у Приморському районі м. Одеси.

Суддя                                                                                 Бахарєв Б.О.

Підлягає публікації в ЄДРСР

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення17.02.2011
Оприлюднено03.03.2011
Номер документу13952262
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2-7/289-08-4564

Ухвала від 17.03.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 17.02.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 27.01.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 10.09.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарев Б.О.

Ухвала від 27.08.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарев Б.О.

Ухвала від 26.05.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарев Б.О.

Ухвала від 18.06.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарев Б.О.

Ухвала від 09.07.2009

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарев Б.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні