ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2011 р.
Справа № 2-а-4131/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до кредитної спілкої "Вітязь-Н" про стягнення заборгованості,
встановив:
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі позивач) звернулась з адміністративним позовом до кредитної спілки "Вітязь-Н" (далі відповідач), в якому просить суд стягнути з відповідача штраф у розмірі 510,00 грн. та судові витрати в розмірі 3,40 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за порушення законодавства про фінансові послуги на відповідача накладено штраф постановою від 22.02.10 р. № КС-432/10-60 у розмірі 510,00 грн. Проте, на момент пред'явлення позову документів, які б підтверджували виконання постанови, до позивача не надходило, отже, сума штрафу у розмірі 510,00 грн. не була сплачена, у зв’язку з чим позивач просить стягнути дану заборгованість.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд прийшов до наступного: пунктом 1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України (далі Держфінпослуг), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 № 157 визначено, що Держфінпослуг є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" (далі - Закон) до фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг.
Відповідач - кредитна спілка "Вітязь-Н" набула статусу фінансової установи шляхом внесення до Державного реєстру фінансових установ, який ведеться Держфінпослуг та є суб'єктом нагляду Держфінпослуг.
Статтею 39 Закону передбачено, що у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Держфінпослуг застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Статтею 40 Закону визначено види заходів впливу, що застосовує Уповноважений орган за порушення законодавства, що регулює діяльність з надання фінансових послуг. Серед них, в пункті 3 частини 1 статті 40 визначено штраф, як один із заходів впливу, що передбачений статтями 41 і 42 Закону.
Порядок застосування Держфінпослуг штрафів за порушення вимог законодавства про фінансові послуги визначено в Положенні про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 13 листопада 2003 р. № 125, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 3 грудня 2003 р. за № 1115/8436 (далі - Положення). Відповідно до Положення факти порушення законодавства про фінансові послуги виявляються посадовими особами Держфінпослуг при здійсненні нагляду за діяльністю установ, що фіксується у відповідних актах про порушення.
Держфінпослуг проведено перевірку відповідача. За результатами перевірки складено акт про порушення законодавства про фінансові послуги від 12.02.10 № 23/43/2 .
За порушення відповідачем вимог Закону Держфінпослуг на підставі акту від 12.02.10 № 23/43/2 було застосовано захід впливу у вигляді штрафу у розмірі 510,00 грн., накладеного постановою про накладення штрафу за порушення законодавства про фінансові послуги від 22.02.10 р. № КС-432/10-60.
Постанова про накладення штрафу від 22.02.10 р. № КС-432/10-60 була надіслана відповідачу та до часу розгляду справи не скасована.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, орган місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За таких обставин, оскільки рішення про накладення штрафу в судовому порядку (або адміністративному) не визнано не чинним, воно є обов'язковим до виконання. Доказів сплати штрафних санкцій в добровільному порядку суду не надано, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з кредитної спілки "Вітязь-Н" (код ЄДРПОУ 33277770) до Державного бюджету України (р/р 31116106700002, код ОКПО 24104230, код доходу 21081100, банк одержувача УДК у Херсонській обл., МФО 852010) штраф у розмірі 510 (п’ятсот десять) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василяка Д.К.
кат. 5.1.2
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2011 |
Оприлюднено | 10.03.2011 |
Номер документу | 13971699 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Василяка Д.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні