ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2010 року 16:00 Справа № 2а-7501/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді І.В. Батрак,
при секретарі судового засідання Д.В. Полтавця,
за участю представника позивача – не з’явився;
представника відповідача – не з’явився.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кристина плюс»
про стягнення податкового боргу у розмірі 29 216,75 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кристина плюс» про стягнення податкового боргу з орендної плати у розмірі 5011,48 грн.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, проте 28.10.2010 надіслав на адресу суду заяву, в якій просить розглядати справу без його участі та позов підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання повторно не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про розгляд справи без його участі та заперечення на позов на адресу суду не надходило. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін.
У зв’язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши матеріали та з’ясувавши обставини адміністративної справи, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
Судом встановлено, що станом на 25.08.2010 у відповідача існує заборгованість по орендній платі за земельні ділянки у розмірі 5 011,48 грн. складається з боргу у сумі 4 833,96 грн., що виник у зв'язку із несплатою чергових платежів по Декларації, подані до податкової інспекції платником податків та пені у сумі 177,52 грн.
Платники орендної плати самостійно обчислюють суму орендної плати щороку подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Податкові зобов'язання по орендній платі, визначено у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками землекористувачами земельних ділянок за базовий податковий період, як дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового місяця (ст. 14, 17 Закон України «Про плату за землю»).
Зазначена заборгованість виникла в результаті несплати чергових платежів по Деклараціям:
- 25 733, 32 грн. - № 1798 від 29.01.2010 - термін сплати 01.03.2010.
- 4812,28 грн. - №9243 від 15.03.2010 - термін сплати 15.04.2010.
У зв’язку із частковою несплатою підприємством податкового зобов’язання згідно ст. 6 Закону України №2181-ІІІ ДПІ було направлено податкові вимоги: першу - від 15.03.2010 форми «Ю1» №1/154 та другу - від 18.05.2010 № форми «Ю2» №2/300, які залишено відповідачем без задоволенння.
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-ХІІ, податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Податкове зобов’язання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов’язання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Відповідно до п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 закону №2181, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції про стягнення з відповідача податкового боргу у розмірі 5011,48 грн., що утворився внаслідок попереднього узгодження податкових зобов’язань, підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кристина плюс» (69057, м. Запоріжжя, вул. Адм.Нахимова, буд. 3, код ЄДРПОУ 25216095) на користь державного бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя (код одержувача 34676911 ГУ ДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 13050200 на р/р 33215812700009) суму заборгованості штрафних фінансових санкцій у розмірі 5011,48 грн. (п’ять тисяч одинадцять гривень 48 копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України –з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) І.В. Батрак
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2010 |
Оприлюднено | 10.03.2011 |
Номер документу | 13973003 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні