ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
03 березня 2011 року м. Чернівці Справа № 2а/2470/250/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Скакун О.П., розглянувши у скороченому провадженні матеріали за адміністративним позовом Управління Пенсійного Фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці до Товариства з обмеженою відповідальністю "Майна Віра" про стягнення заборгованості,-
встановив:
Управління Пенсійного Фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці звернулося з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Майна Віра" про стягнення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду у сумі 2478,18 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Майна Віра" зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Управлінням Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці за несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків було винесено рішення № 161 від 30.04.2010р. про застосування фінансових санкцій за неподання відомостей, що використовуються у системі персоніфікованого обліку у розмірі 2478,18 грн.
Згідно ст. 183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
03.02.2011 року на адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову, однак відповідач зазначеним правом не скористався.
Поштове відправлення з повідомленнями про розгляд справи, яке було адресоване відповідачу за його юридичною адресою, повернулося з відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться». Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців станом на 26.11.2010р. місцезнаходження відповідача: 58000, Чернівецька обл., місто Чернівці, вул. Севастопольська, 18а, тобто адреса, на яку відправлялось поштове відправлення.
У відповідності до ст.17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців», в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо місцезнаходження юридичної особи. Стаття 19 вказаного Закону регламентує положення про обов’язок виконавчого органу юридичної особи повідомляти державного реєстратора про внесення змін до відомостей про юридичну особу.
У відповідності до ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, регулюються Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, страхові внески це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до п.п. 4,6 ч.2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” до обов’язку страхувальника належить подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду в строки та за формою, встановленими Пенсійним фондом, нараховувати та сплачувати страхові внески в повному обсязі в установлені строки.
Крім того, ч. 6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачає, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Частиною 12 ст. 20 Закону встановлено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно ч.2 ст.106 зазначеного Закону (чинної на момент виникнення заборгованості), суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Як вбачається з абзацу 8 ч. 3 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (чинної на момент виникнення заборгованості), у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
На момент розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач заперечення на позов не надав.
За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці до Товариства з обмеженою відповідальністю "Майна Віра" про стягнення заборгованості по платежах у сумі 2478,18 грн. підлягає задоволенню.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,94,160-163,167,183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Майна Віра" (ід. код 34898953) заборгованість по платежам до Управління Пенсійного фонду України в Першотравневому районі м. Чернівці у сумі 2478,18 грн. (на р\р 256093123757 в ЧОУ ВАТ «Державний ощадний банк України).
3.Постанова підлягає негайному виконанню.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Скакун
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2011 |
Оприлюднено | 10.03.2011 |
Номер документу | 13973832 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Скакун Оксана Петрівна
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Скакун Оксана Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні