ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
01 березня 2011 року № 2а-1015/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Чупринко Н.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «ГС Будінвест»
про
стягнення заборгованості в розмірі 17000,00грн.,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулась з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГС Будінвест»про стягнення заборгованості в розмірі 17000грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем обліковується борг у розмірі 17000грн., який відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, у зв’язку з чим позивач просив суд стягнути заборгованість з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ГС Будінвест»у примусовому порядку.
В судовому засіданні 1 березня 2011 року судом постало на обговорення питання щодо можливості розгляду справи в порядку письмового провадження.
Представник позивача не заперечував.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, у судове засідання не з’явився, про час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Акту від 27.09.2010р. №220-ДМ про правопорушення на ринку цінних паперів Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку встановлено, що відповідачем порушені вимоги п.п. 1.1 п. 1 р. ІІІ Положення про порядок складання та надання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08.06.2004р. №279, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.09.2004р. №1122/9721 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.12.2007р. №2380), в частині неподання адміністративних даних за І квартал 2010 року.
Відповідно до п.п. 1.1 п. 1 р. ІІІ Положення №279, торговці цінними паперами надають (надсилають) квартальні дані до центрального апарату Комісії не пізніше останнього дня місяця, наступного за звітним.
На момент підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів інформація щодо надходження адміністративних даних торговця цінними паперами ТОВ «ГС Будінвест»за І квартал 2010 року відсутня.
Зазначене порушення є повторним. Оскільки постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 12.05.2010р. №286-ДМ за неподання адміністративних даних до ТОВ «ГС Будінвест»застосовано санкцію у вигляді штрафу.
Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за повторне неподання адміністративних даних у відношенні ТОВ «ГС Будінвест»винесено постанову про накладення адміністративних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 14.10.2010р. №650-ДМ, відповідно до якої до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 17000грн.
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктом з р. XVІІІ Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007р. №2272, передбачено, що юридичні особи сплачують штраф шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.
Таким чином, сума штрафу, яка обліковується за відповідачем і яка підлягає сплаті складає 17000грн.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 17000грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ГС Будінвест»(03150, м. Київ, вул. Тельмана, 3-Б, код ЄДРПОУ 33736251) штраф у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень до Державного бюджету України на рахунок в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету»по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлений 03.03.2011р.
Суддя В.В. Амельохін
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2011 |
Оприлюднено | 10.03.2011 |
Номер документу | 13975871 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Амельохін В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні