Постанова
від 07.09.2006 по справі 10462-2006а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

10462-2006А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.

ПОСТАНОВА

Іменем України

07.09.2006Справа №2-7/10462-2006А

За позовом Фірми «Мартана», м.Сімферополь

До відповідача Державна інспекція з контролю якості лікарняних засобів  в АРК, м.Сімферополь

Про визнання противоправними дій.

                                                                                Суддя І.І.Дворний

                                                               при секретарі С.О. Холодняк

представники:

Від позивача  - Денисова Т.О. – пред-к дов. від 29.06.06р.    

Від відповідача  - Лутова М.В. – пред-к дов. №152\05\01 від 21.02.06р.  

Сутність спору: Фірма «Мартана» звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим з позовною заявою до Державної інспекціі з контролю якості лікарняних засобів  в АРК про визнання противоправними дії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Державна інспекція з контролю якості лікарняних засобів  в АРК проводила перевірку з порушеннями чинного законодавства.

Відповідач проти позовних вимог заперечує по мотивам викладеним у відзову.

Згідно з п. 6 Закону України “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України” № 2953-ІV від 06.10.2005р., що набрав чинність 01.11.2005р., до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991р. (1798-12), вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до ст. 5 КАС України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Слухання справи відкладалось в порядку ст. 150 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд

                                      установив:

15.03.2006р. року посадовою особою Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в АР Крим Черниш Л.В. в аптеці за адресою м.Сімферополь, вул. Курчатова,22 був проведений вибір зразків для лабораторної перевірки Ії якості, про що складено акт.

Відповідно до акту перевірки відбір зразків лікарських засобів для лабораторної перевірки їх якості було проведено на підставі розпорядження головного державного інспектора з контролю за якістю лікарських засобів.

Позовні вимоги підлягають задоволенню за наступними обставинами.

Відповідно до ч.1 п.2, 3 Закону України «Про лікарські засоби» посадові особи органів державного контролю в межах компетенції, визначеної законодавством, мають право: перевіряти додержання вимог законодавства щодо якості лікарських засобів під час їх виробництва, зберігання, транспортування та реалізації суб'єктами господарської діяльності; безперешкодно проводити огляд будь-яких виробничих, складських, торговельних приміщень суб'єктів господарської діяльності (з урахуванням встановленого режиму роботи) за наявності рішення про перевірку.

Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів Фірмі «Мартана»  було надано розпорядження на право проведення перевірки діючих нормативно правових актів.

Порядок відбору зразків лікарських засобів визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.1 Постанови №610 «Про затвердження Порядку відбору зразків лікарських засобів для державного контролю їх якості» відбір зразків лікарських засобів для державного контролю їх якості (далі — відбір зразків лікарських засобів) проводиться за рішенням Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів МОЗ (далі — Державна інспекція МОЗ), а також за рішенням державних інспекцій з контролю якості лікарських засобів в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі. У п.6 Постанови №610 «Про затвердження Порядку відбору зразків лікарських засобів для державного контролю їх якості» вказано, що Державна інспекція МОЗ або відповідна територіальна інспекція перевіряє за документами правильність проведення відбору зразків лікарських засобів та висновки лабораторій з аналізу якості лікарських засобів щодо їх відповідності вимогам законодавства, повноти підстав відбору, достатньої обгрунтованості і на основі результатів аналізу готує і надсилає суб'єкту господарської діяльності відповідне розпорядження (припис) та приймає рішення щодо контролю якості зазначених засобів у подальшому.

Позивачем до Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в АР Крим був наданий висновок щодо якості №0098 від 23.02.2006р. на лікарський засіб «Фармасепт» р-р 96% 100мл., серії 02К0206 цей висновок було зроблено Лабораторією з аналізу якості лікарських засобів Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів в АР Крим Чершен Л.В. тобто за місяць перед перевіркою.

Документи були надані на час проведення перевірки.

Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров'я від 30.10.2001р. №436 «Про затвердження Інструкції про порядок контролю якості лікарських засобів під час оптової та роздрібної торгівлі» відбору підлягають у першу чергу лікарські засоби, що виготовляються (в умовах аптеки), зберігаються, транспортуються та реалізуються з порушенням діючих норм і правил, та в разі виникнення сумніву щодо якості препаратів.  

Постанова складена у повному обсязі та підписана 08.09.2006 р.  

Оскільки п. 2 ч. 3 розділу УІІ КАС України передбачено, що розмір судового збору визначається відповідно п.п. б п. 1 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, що дорівнює 3,40 грн., держмито підлягає поверненню позивачу з Державного бюджету України, відповідно до п. 1 ст. 8 Декрету КМУ “Про державне мито” по його заяві.

           У зв'язку з викладеним, керуючись ст. ст. 99, 100, 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

                 

 1.   Позов задовольнити.

2. Стягнути з Державного бюджету України (р/р 31118095600002 у банку отримувача: Управління Державного казначейства в АР Крим, отримувач: Держбюджет м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 22301854) на користь Фірми «Мартана» (м.Сімферополь, вул. Курчатова,22 ТОВ «Укрпрмбанк», МФО 384867, ЗКПО 24026553) 3,40грн. державного мита.

Виконавчий документ видати після вступу постанови у законну силу.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в закону силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України у Севастопольський апеляційний господарський суд.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Дворний І.І.

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення07.09.2006
Оприлюднено20.08.2007
Номер документу140496
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —10462-2006а

Постанова від 07.09.2006

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дворний І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні