Рішення
від 22.02.2011 по справі 30/197-10-5482
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКО Ї ОБЛАСТІ



ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"22" лютого 2011 р. Справа № 30/197-10-5482

За позовом: Публічне а кціонерне товариство “Райфф айзен Банк Аваль”в особі Оде ської обласної дирекції Публ ічного акціонерного товарис тва “Райффайзен Банк Аваль”

До відповідача: Приватн е підприємство “ТОПРАК”

Про звернення стяг нення на майно

Суддя РО ГА Н.В.

Представники:

Від позивача: Міхальов а Ю.О. - довіреність № 519 від 15.03.2010 р .; Чернецький А.І., довіреність № 3122 від 24.12.2009 р.

Від відповідача: не з' я вився.

СУТЬ СПОРУ: Позивач - Публічне акціонерне то вариство “Райффайзен Банк Ав аль”в особі Одеської обласно ї дирекції Публічного акціон ерного товариства “Райффайз ен Банк Аваль” (далі - Банк), зве рнувся до господарського суд у Одеської області з позовом до Приватного підприємства (далі - ПП) «ТОПРАК»про зверн ення стягнення на нерухоме м айно - нежитлову будівлю, що знаходиться за адресою: Одес ька область, Болградський ра йон, с. Табаки, вул.. Залізнична , буд. 7.

Представник позивача позо вну заяву підтримує, наполяг ає на її задоволенні.

Відповідач про місце та час судових засідань був повідо млений належним чином, але пр едставник відповідача в судо ві засідання не з' являвся, п ро поважність причин нез' яв лення суд не повідомив, відзи в на позовну заяву від відпов ідача до суду не надходив.

За таких обставин, відповід но до ст.75 ГПК України справа р озглядається за наявними в н ій матеріалами.

Розглянувши у відкритому с удовому засіданні матеріали справи, заслухавши поясненн я представника позивача, суд встановив:

05 грудня 2006р. між Акціонерним поштово-пенсійним банком «А валь»(Кредитор) та ОСОБА_1 (Позичальник) був укладений К редитний договір № 010/11-56/614, згідн о якого Банк надає Позичальн ику кредит у сумі 369 000 грн., а Поз ичальник приймає його, зобов ' язується належним чином ви користати та повернути Банку суму отриманого кредиту, а та кож сплатити відповідну плат у за користування Кредитом і виконувати всі інші зобов' язання, що визначені Договор ом на строк до 05 жовтня 2016 р. зі с платою 19% річних.

За умовами розділу 1.5. ч.2 Кред итного договору погашення ві дповідної частини кредиту зд ійснюється Позичальником що місяця у розмірі та строки, ви значені у графіку повернення кредиту та сплати процентів , шляхом внесення готівки в ка су Банку або безготівковим п ерерахуванням на поточний ра хунок. Нараховані в порядку п ередбаченому Договором проц енти сплачуються Позичальни ком одночасно з погашенням в ідповідної частини Кредиту в строк передбачений в графік у повернення кредиту та спла ти процентів. Якщо до сплати п роцентів з моменту надання к редиту залишається не більш банківських днів, перше нара хування та сплата процентів здійснюється у наступному мі сяці.

Відповідно п. 1.7. ч.2. Договору Б анк здійснює видачу кредиту Позичальнику однією сумою чи траншами згідно з кредитною /ними заявкою/ами Позичальни ка. Кредит надається однією с умою чи траншами шляхом деба тування кредитного рахунку П озичальника та перерахуванн я кредитних коштів на поточн ий рахунок Позичальника в Ба нку. Кожний наступний транш н адається Позичальнику за умо ви підтвердження ним цільово го використання кожного попе реднього траншу.

Згідно п. 3.1. ч.2. Договору в яко сті забезпечення всіх зобов' язань за Договором Позичальн ик керуючись положеннями чин ного законодавства України, в тому числі, але не виключно, положеннями ст.. 5 Закону Украї ни «Про Іпотеку»цим передає чи зобов' язується забезпеч ити передачу майновим поручи телем в іпотеку Банку предме т іпотеки, який є власністю По зичальника та/чи майнового п оручителя відповідно до прав овстановлюючих документів т а забезпечити чинність Догов ору іпотеки протягом всього строку дії Договору.

Відповідно 4.1.1 ч. 2 Кредитного договору за невиконання або неналежне виконання прийнят их на себе зобов' язань по До говору Позичальник несе відп овідальність в порядку і на у мовах, визначених в Договорі , а саме: за порушення прийняти х на себе зобов' язань стосо вно повернення кредитних кош тів, сплати процентів за кори стування кредитними коштами , у визначені Договором строк и, Позичальник зобов' язаний сплатити Банку пеню в розмір і подвійної облікової ставки НБУ від суми несвоєчасно вик онаного грошового зобов' яз ання, за кожен день прострочк и. Зазначена пеня сплачуєтьс я додатково до прострочених сум, що підлягають сплаті згі дно Договору.

06.10.2006 р. з метою забезпечення з обов' язань за Кредитним дог овором № 010/11-56/614 від 05.12.2006 р. між Акці онерним поштово-пенсійним ба нком «Аваль»(Іпотекодержате ль) та Приватним підприємств ом «ТОПРАК»(Іпотекодавець) б ув укладений договір іпотеки , за умовами якого Іпотекодер жатель має право у випадку не виконання ОСОБА_1 (Боржник ) своїх зобов' язань за Креди тним договором № 010/11-56/614 від 05.12.2006 р . отримати задоволення за рах унок майна: нежитлова будівл я, що знаходиться за адресою: с . Табаки, Болградського район у Одеської області, вул.. Заліз нича, буд. 7, яке належить Іпоте кодавцю на праві приватної в ласності, що підтверджується договором купівлі - продажу , загальною заставною вартіс тю 738 709 грн.

Відповідно до п. 2.1.2. Договору іпотеки на підставах, передб ачених законодавством Украї ни, на предмет іпотеки може бу ти звернене стягнення. П. 3.1.4. До говору також передбачає, що у випадку невиконання Іпотеко давцем зобов' язань за цим а бо Боржником за кредитним до говором, у тому числі, якщо кін цевий термін повернення кред иту не настав, звернути стягн ення на предмет іпотеки, реал ізувати його відповідно до п ункту 6 Договору, та за рахунок вирученої від реалізації пр едмета іпотеки суми переважн о перед іншими кредиторами з адовольнити в повному обсязі свою вимогу, що визначена на м омент фактичного задоволенн я, включаючи сплату проценті в, неустойку, відшкодування з битків завданих порушенням з обов' язання, необхідних втр ат на утримання заставленого майна, а також витрат, пов' яз аних з реалізацією предмета іпотеки.

За умовами розділу 6 Договор у іпотеки у разі порушення бо ргового зобов' язання, умов Кредитного договору або умов Договору іпотеки Іпотекодер жатель надсилає Боржнику та Іпотекодавцю письмову вимог у про усунення порушення. Іпо текодержатель набуває права звернути стягнення, у тому чи слі суму заборгованості за к редитом та відсотками, штраф ними санкціями, комісійною в инагородою незалежно від нас тання строку виконання борго вого зобов' язання, який заз начено у Кредитному договорі , у наступних випадках: якщо у момент настання строку викон ання зобов' язань за Кредитн им договором вони не будуть в иконані, а саме: при повному аб о частковому неповерненні у встановлений Кредитним дого вором строк суми кредиту; або при несплаті або частковій н есплаті у встановлені Кредит ним договором строки сум про центів, комісійної винагород и, сум неустойки (пені, штрафни х санкцій); при ліквідації Іпо текодавця або смерті Боржник а, а також у разі порушення про вадження у справі про віднов лення платоспроможності Іпо текодавця або визнання банкр утом Боржника.

Відповідно до п. 6.4. Договору іпотеки звернення стягнення на предмет іпотеки здійснює ться: за рішенням суду; у безсп ірному порядку на підставі в иконавчого напису нотаріуса ; шляхом продажу Іпотекодерж ателем предмета іпотеки будь - якій особі на підставі дог овору купівлі - продажу у по рядку, встановленому ст.. 38 Зак ону України «Про іпотеки»; зг ідно з договором про задовол ення вимог Іпотекодержателя .

Позивач зазначає, на викона ння умов Кредитного договору Банк перерахував кредитні к ошти на рахунок Позичальника на загальну суму 369 000 грн. Але, ОСОБА_1 не виконав своїх зоб ов' язань щодо здійснення ча сткового погашення кредиту т а щодо сплати відсотків за ко ристування кредитом відпові дно графіку, у зв' язку з чим с таном на 05.11.2010 р. за відповідаче м утворилась заборгованість у сумі 434 426 грн. 44 коп.

Позивач зазначає, що у зв' я зку з порушенням умов кредит ного договору на адресу ОСО БА_1 04.01.2010 р. за № 5/2/5436 була направл ена вимога про стягнення заб оргованості у сумі 367 947 грн. 83 ко п. Однак, ОСОБА_1, в порушенн я умов кредитного не була пог ашена прострочена заборгова ність за кредитним договором .

Крім того, претензією №104/1513 ві д 15.03.2010 р. позивач повідомив ПП « ТОПРАК»про наявність заборг ованості за Кредитним догово ром та попередив про зверне ння стягнення на предмет зас тави у випадку невиконання П озичальником своїх зобов' я зань за Кредитним договором. Але дана претензія також бул а залишена відповідачем без відповіді та задоволення.

Заочним рішення Болградсь кого районного суду Одеської області від 06 липня 2010 р. по спра ві № 2-ц-426 стягнуто з ОСОБА_1 на користь публічного акціон ерного товариства “Райффайз ен Банк Аваль” в особі Одеськ ої обласної дирекції заборго ваність за кредитним договор ом № 010/11-56/614 від 05.10.2006 р. та 1 820 грн. суд ових витрат.

В обґрунтування позову поз ивач також посилається на ст . 1049 Цивільного кодексу Україн и, в якій передбачено, що позич альник зобов' язаний поверн ути позикодавцеві позику у с трок та в порядку, що встановл ені договором. Згідно п. 2 ст. 1050 Ц ивільного кодексу України, я кщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зоб ов'язаний сплатити грошову с уму. Якщо позичальник своєча сно не повернув речі, визначе ні родовими ознаками, він зоб ов'язаний сплатити неустойку , яка нараховується від дня, ко ли речі мали бути повернуті, д о дня їх фактичного повернен ня позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належн их йому.

Крім того, позивач зазначив , що відповідно ст.. 589 Цивільног о кодексу України У разі неви конання зобов'язання, забезп еченого заставою, заставодер жатель набуває право звернен ня стягнення на предмет заст ави. За рахунок предмета заст ави заставодержатель має пра во задовольнити в повному об сязі свою вимогу, що визначен а на момент фактичного задов олення, включаючи сплату про центів, неустойки, відшкодув ання збитків, завданих поруш енням зобов'язання, необхідн их витрат на утримання заста вленого майна, а також витрат , понесених у зв'язку із пред'я вленням вимоги, якщо інше не в становлено договором.

Відповідач своїх заперече нь до суду не надав.

Дослідивши матеріали спра ви, заслухавши представникик а позивача, суд дійшов наступ них висновків:

Відповідно до ст. 15 Цивільно го кодексу України кожна осо ба має право на захист свого ц ивільного права в разі його п орушення, невизнання або осп орювання.

Згідно положень ст. 16 Цивіль ного кодексу України кожна о соба має право звернутися до суду за захистом свого особи стого немайнового або майнов ого права та інтересу. Способ ами захисту цивільних прав т а інтересів можуть бути: визн ання права; визнання правочи ну недійсним; припинення дії , яка порушує право; відновлен ня становища, яке існувало до порушення; примусове викона ння обов'язку в натурі; зміна п равовідношення; припинення п равовідношення; відшкодуван ня збитків та інші способи ві дшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (не майнової) шкоди; визнання нез аконними рішення, дій чи безд іяльності органу державної в лади, органу влади Автономно ї Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, ї хніх посадових і службових о сіб.

Відповідно до ст. 509 Цивільно го кодексу України зобов'яза нням є правовідношення, в яко му одна сторона (боржник) зобо в'язана вчинити на користь др угої сторони (кредитора) певн у дію або утриматися від певн ої дії, а кредитор має право ви магати від боржника виконанн я його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встанов лених статтею 11 цього Кодексу .

Так, згідно зі ст. 11 Цивільн ого кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені ак тами цивільного законодавст ва, а також із дій осіб, що не пе редбачені цими актами, але за аналогією породжують цивіль ні права та обов'язки. Підстав ами виникнення цивільних пра в та обов'язків, зокрема, є: дог овори та інші правочини.

Частиною 1 ст. 626 Цивільного кодексу України передбачено , що договором є домовленість двох або більше сторін, спрям ована на встановлення, зміну або припинення цивільних пр ав та обов'язків.

Частина 1 ст. 202 Цивільного ко дексу України визначає, що пр авочином є дія особи, спрямов ана на набуття, зміну або прип инення цивільних прав та обо в'язків.

При цьому за правилами ст. 14 Цивільного кодексу України цивільні обов'язки виконуют ься у межах, встановлених дог овором або актом цивільного законодавства.

Згідно з частиною 1 ст. 175 Гос подарського кодексу України майново-господарськими визн аються цивільно-правові зобо в'язання, що виникають між уча сниками господарських відно син при здійсненні господарс ької діяльності, в силу яких з обов'язана сторона повинна в чинити певну господарську ді ю на користь другої сторони а бо утриматися від певної дії , а управнена сторона має прав о вимагати від зобов'язаної с торони виконання її обов'язк у.

Майнові зобов'язання, які ви никають між учасниками госпо дарських відносин, регулюють ся Цивільним кодексом Україн и з урахуванням особливостей , передбачених цим Кодексом.

В силу ч. 1 ст. 193 Г осподарськог о кодексу України суб'єкти го сподарювання та інші учасник и господарських відносин пов инні виконувати господарськ і зобов'язання належним чино м відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимо г щодо виконання зобов'язанн я - відповідно до вимог, що у пе вних умовах звичайно ставлят ься. При цьому до виконання го сподарських договорів засто совуються відповідні положе ння Цивільного кодексу Укра їни з урахуванням особливост ей, передбачених Господарськ им кодексом України.

Відповідно до ст. 526 Цивільно го кодексу України зобов'яза ння має виконуватися належни м чином відповідно до умов до говору та вимог Кодексу, інши х актів цивільного законодав ства, а за відсутності таких у мов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту аб о інших вимог, що звичайно ста вляться. Одностороння відмов а від зобов'язання або одност ороння зміна його умов не доп ускається, якщо інше не встан овлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу Укра їни).

Ст. 530 Цивільного кодексу Укр аїни встановлено, що якщо у зо бов'язанні встановлений стро к його виконання, то воно підл ягає виконанню у цей строк.

Згідно ст. 55 Закону України „ Про банки і банківську діяль ність” відносини банку з клі єнтом регулюються законодав ством України, нормативно-пр авовими актами Національног о банку України та угодами (до говорами) між клієнтом та бан ком.

Відповідно до ст. 2 Закону Ук раїни „Про банки і банківськ у діяльність” банківський кр едит - будь-яке зобов' язання банку надати певну суму грош ей, будь-яка гарантія, будь-яке зобов'язання придбати право вимоги боргу, будь-яке продов ження строку погашення боргу , яке надано в обмін на зобов'я зання боржника щодо повернен ня заборгованої суми, а також на зобов'язання на сплату про центів та інших зборів з тако ї суми.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 Цивіль ного кодексу України за кред итним договором банк або інш а фінансова установа (кредит одавець) зобов'язується нада ти грошові кошти (кредит) пози чальникові у розмірі та на ум овах, встановлених договором , а позичальник зобов'язуєтьс я повернути кредит та сплати ти проценти.

Як вбачається з матеріалів справи, Банк виконав взяті на себе зобов'язання по кредитн ому договору 010/11-56/614 від 05.10.2006 р., над авши Позичальнику кредитні к ошти в сумі 369 000 грн. Однак, в пор ушення умов кредитного догов ору відповідач не виконав на себе зобов' язання щодо пов ернення кредитних коштів.

Між тим неповернення позич альником отриманих кредитни х коштів за вищевказаним кре дитним договором та несплата нарахованих процентів за ко ристування кредитними кошта ми є порушенням умов цього до говору, що є недопустимим згі дно ст. 525 Цивільного кодексу У країни.

Частиною 2 ст.1050 Цивільного к одексу України передбачено, якщо договором встановлений обов'язок позичальника пове рнути позику частинами (з роз строченням), то в разі простро чення повернення чергової ча стини позикодавець має право вимагати дострокового повер нення частини позики, що зали шилася, та сплати процентів, н алежних йому відповідно до с татті 1048 цього Кодексу.

З матеріалів справи вбачає ться, що 06.10.2006 р. з метою забезпеч ення зобов' язань за Кредитн им договором № 010/11-56/614 від 05.12.2006 р. мі ж Акціонерним поштово-пенсій ним банком «Аваль»(Іпотекоде ржатель) та Приватним підпри ємством «ТОПРАК»(Іпотекодав ець) був укладений Договір іп отеки, за умовами якого Іпоте кодержатель має право у випа дку невиконання ОСОБА_1 (Б оржником) своїх зобов' язань за Кредитним договором отри мати задоволення за рахунок майна: нежитлова будівля, що з находиться за адресою: с. Таба ки, Болградського району Оде ської області, вул.. Залізнича , буд. 7, яке належить Іпотекода вцю на праві приватної власн ості, що підтверджується дог овором купівлі - продажу, за гальною заставною вартістю 738 709 грн.

Відповідно до п. 2.1.2. Договору іпотеки на підставах, передб ачених законодавством Украї ни, на предмет іпотеки може бу ти звернене стягнення. П. 3.1.4. До говору також передбачає, що у випадку невиконання Іпотеко давцем зобов' язань за цим а бо Боржником за кредитним до говором, у тому числі, якщо кін цевий термін повернення кред иту не настав, звернути стягн ення на предмет іпотеки, реал ізувати його відповідно до п ункту 6 Договору, та за рахунок вирученої від реалізації пр едмета іпотеки суми переважн о перед іншими кредиторами з адовольнити в повному обсязі свою вимогу, що визначена на м омент фактичного задоволенн я, включаючи сплату проценті в, неустойку, відшкодування з битків завданих порушенням з обов' язання, необхідних втр ат на утримання заставленого майна, а також витрат, пов' яз аних з реалізацією предмета іпотеки.

За умовами розділу 6 Договор у іпотеки у разі порушення бо ргового зобов' язання, умов Кредитного договору або умов Договору іпотеки Іпотекодер жатель надсилає Боржнику та Іпотекодавцю письмову вимог у про усунення порушення. Іпо текодержатель набуває права звернути стягнення, у тому чи слі суму заборгованості за к редитом та відсотками, штраф ними санкціями, комісійною в инагородою незалежно від нас тання строку виконання борго вого зобов' язання, який заз начено у Кредитному договорі , у наступних випадках: якщо у момент настання строку викон ання зобов' язань за Кредитн им договором вони не будуть в иконані, а саме: при повному аб о частковому неповерненні у встановлений Кредитним дого вором строк суми кредиту; або при несплаті або частковій н есплаті у встановлені Кредит ним договором строки сум про центів, комісійної винагород и, сум неустойки (пені, штрафни х санкцій); при ліквідації Іпо текодавця або смерті Боржник а, а також у разі порушення про вадження у справі про віднов лення платоспроможності Іпо текодавця або визнання банкр утом Боржника.

Згідно ч. 1 ст. 575 Цивільного ко дексу України іпотекою є зас тава нерухомого майна, що зал ишається у володінні заставо давця або третьої особи.

За умовами ст. 572 Цивільного к одексу України передбачено, що в силу застави кредитор (за ставодержатель) має право у р азі невиконання боржником (з аставодавцем) зобов'язання, з абезпеченого заставою, одерж ати задоволення за рахунок з аставленого майна переважно перед іншими кредиторами ць ого боржника, якщо інше не вст ановлено законом (право заст ави).

Згідно ст. 1 Закону України „ Про іпотеку” іпотека - вид з абезпечення виконання зобов 'язання нерухомим майном, що з алишається у володінні і кор истуванні іпотекодавця, згід но з яким іпотекодержатель м ає право в разі невиконання б оржником забезпеченого іпот екою зобов'язання одержати з адоволення своїх вимог за ра хунок предмета іпотеки перев ажно перед іншими кредиторам и цього боржника у порядку, вс тановленому цим Законом.

За приписами ч. 1 ст. 7 Закону У країни „Про іпотеку” за раху нок предмета іпотеки іпотеко держатель має право задоволь нити свою вимогу за основним зобов'язанням у повному обся зі або в частині, встановлені й іпотечним договором, що виз начена на час виконання цієї вимоги, включаючи сплату про центів, неустойки, основної с уми боргу та будь-якого збіль шення цієї суми, яке було прям о передбачене умовами догово ру, що обумовлює основне зобо в'язання.

Відповідно до ст. 589 Цивільно го кодексу України у разі нев иконання зобов'язання, забез печеного заставою, заставоде ржатель набуває право зверне ння стягнення на предмет зас тави. За рахунок предмета зас тави заставодержатель має пр аво задовольнити в повному о бсязі свою вимогу, що визначе на на момент фактичного задо волення, включаючи сплату пр оцентів, неустойки, відшкоду вання збитків, завданих пору шенням зобов'язання, необхід них витрат на утримання заст авленого майна, а також витра т, понесених у зв'язку із пред' явленням вимоги, якщо інше не встановлено договором.

Згідно ст. 33 Закону України „ Про іпотеку” у разі невикона ння або неналежного виконанн я боржником основного зобов' язання іпотекодержатель впр аві задовольнити свої вимоги за основним зобов'язанням шл яхом звернення стягнення на предмет іпотеки. Право іпоте кодержателя на звернення стя гнення на предмет іпотеки та кож виникає з підстав, встано влених статтею 12 цього закону . Звернення стягнення на пред мет іпотеки здійснюється на підставі рішення суду, викон авчого напису нотаріуса або згідно з договором про

Згідно ст. 590 Цивільного коде ксу України звернення стягне ння на предмет застави здійс нюється за рішенням суду, якщ о інше не встановлено догово ром або законом. Згідно ч. 1 ст. 5 91 Цивільного кодексу України реалізація предмета застави , на який звернене стягнення, п ровадиться шляхом його прода жу з публічних торгів, якщо ін ше не встановлено договором або законом. Порядок реаліза ції предмета застави з публі чних торгів встановлюється з аконом.

В силу ст. 20 Закону України "П ро заставу" заставодержатель набуває права звернення стя гнення на предмет застави в р азі, якщо в момент настання те рміну виконання зобов'язання , забезпеченого заставою, вон о не буде виконано, якщо інше н е передбачено законом або до говором.

Так, за загальним правилом п раво звернення стягнення на предмет застави виникає у за ставодержателя, якщо в момен т настання терміну виконання зобов'язання, забезпеченого заставою, воно не буде викона но. До того ж право звернення стягнення на заставлене май но належить заставодержател ю і тоді, коли забезпечене зас тавою зобов'язання боржника не виконано третіми особами, за дії яких боржник несе відп овідальність (п. 8 Роз' яснень Вищого Арбітражного суду Ук раїни від 24.12.1999 р. N 02-5/602 „Про деякі питання практики вирішення с порів, пов'язаних із застосув анням Закону України "Про зас таву").

Матеріали справи не містят ь доказів, які б підтверджува ли виконання зобов' язань з а кредитним договором № 010/11-56/614 в ід 05.12.2006 р. позичальником - ОС ОБА_1 та Іпотекодавцем - ПП “ ТОПРАК”.

Таким чином, враховуючи вищ енаведене, господарський суд вважає цілком обґрунтованим и вимоги позивача щодо зверн ення стягнення на предмет іп отеки за договором іпотеки № 010/11-56/614 від 05.12.2006 р., оскільки таке п раво звернення стягнення на предмет іпотеки виникло у по зивача у зв' язку з невикона нням боржником умов кредитно го договору № 010/11-56/614 від 05.12.2006 р.

Відповідно до ст. 33 Господар ського процесуального кодек су України кожна сторона пов инна довести ті обставини, на які вона посилається як на пі дставу своїх вимог і запереч ень.

Статтею 32 Господарського пр оцесуального кодексу Україн и визначено, що доказами у спр аві є будь-які фактичні дані, н а підставі яких господарськи й суд у визначеному законом п орядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на я ких ґрунтуються вимоги і зап еречення сторін, а також інші обставини, які мають значенн я для правильного вирішення господарського спору.

Згідно зі ст. 43 Господарсько го процесуального кодексу Ук раїни господарський суд оцін ює докази за своїм внутрішні м переконанням, що ґрунтуєть ся на всебічному, повному і об 'єктивному розгляді в судово му процесі всіх обставин спр ави в їх сукупності, керуючис ь законом.

Судові витрати по сплаті д ержмита та витрати та інформ аційно-технічне забезпеченн я судового процесу покласти на відповідачів відповідно д о ст.ст.44. 49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовну заяв у Публічного акціонерного то вариства “Райффайзен Банк Ав аль”в особі Одеської обласно ї дирекції Публічного акціон ерного товариства “Райффайз ен Банк Аваль” задовольнити.

2. Звернути стягнення н а предмет іпотеки за іпотечн им договором № 010/11-56/614 від 05.12.2006 р. на нерухоме майно - нежитлову будівлю, що знаходиться за ад ресою: Одеська область, Болгр адський район, с. Табаки, вул.. З алізнична, буд. 7.

3. Стягнути з Приватног о підприємства “ТОПРАК” (Оде ська область, Болградський р айон, с. Дмитрівка, вул. С ільськогосподарська, б.28, код ЄДРПОУ 31963638) на користь Публічн ого акціонерного товариства “Райффайзен Банк Аваль”в ос обі Одеської обласної дирекц ії Публічного акціонерного т овариства “Райффайзен Банк А валь” (м. Одеса, вул. Садова, 10/8, к од ЄДРПОУ 23876031, р/р 2909949, МФО 328351) держ авне мито у сумі 4 345 грн. та витр ати на ІТЗ судового процессу у сумі 236 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінче ння строку подання апеляцій ної скарги, якщо апеляційну с каргу не було подано. У разі по дання апеляційної скарги рі шення, якщо його не скасовано , набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішенн я підписане 28 лютого 2011р.

Суддя Рога Н. В.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення22.02.2011
Оприлюднено10.03.2011
Номер документу14049763
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —30/197-10-5482

Рішення від 22.02.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 01.02.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 18.01.2011

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні