Постанова
від 22.02.2011 по справі 2а-1383/11/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2а-1383/11/2670

  ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 22 лютого 2011 року           09:46           № 2а-1383/11/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:

Судді Добрянської Я.І.

Секретаря судового засідання Пономарьова Д.Г.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні  справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі міста Києва

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська будівельно-виробнича компанія «Інтурист»

про стягнення заборгованості в сумі 3 692, 51 грн.

                                                                                   

представники сторін

позивача: Бєляєва Н.М. (довіреність № 03/08 від 04.01.2011 р.)

відповідача: не прибув

Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 22.02.2011 р. у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

                                                                     ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся позивач Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі міста Києва з позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська будівельно-виробнича компанія «Інтурист»про стягнення заборгованості в сумі 3 692, 51 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що у відповідача існує заборгованість по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 3 692, 51 грн., у зв'язку із чим відповідачем порушено вимоги ст. 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідач в судове засідання не прибув, свого представника не скерував, заперечення на позовну заяву не надав, хоча належним чином був повідомлений про дату, час, та місце судового засідання, підтвердженням чого є повідомлення про вручення поштового відправлення, отримане відповідачем 10.02.2011 р., що наявне в матеріалах справи.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Київська будівельно-виробнича компанія «Інтурист» знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Дарницькому районі міста Києва, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, згідно реєстраційної картки № 03-32715.

У відповідності із нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058, Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. № 2181, Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої Постановою Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. № 21-1, та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663, Управлінням Пенсійного фонду України в Дарницькому районі міста Києва було проведено перевірку достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування Товариством з обмеженою відповідальністю «Київська будівельно-виробнича компанія «Інтурист».

За результатами зазначеної перевірки, позивачем була виявлена заборгованість у відповідача  по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, оскільки підприємством не сплачувались страхові внески, нараховані на заробітну плату найманих працівників.

Зокрема, в розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відповідачем було самостійно визначено суму страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 07 місяць 2010 р. в розмірі 3 966, 11 грн.

Відповідачем було частково сплачену суму самостійно визначених зобов'язань в розмірі 273, 60 грн.

Однак, самостійно визначена суму страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 3692, 51 грн., відповідачем сплачена не була

Зважаючи на несплату відповідачем самостійно визначеної суми страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування, Управлінням Пенсійного фонду України в Дарницькому районі міста Києва була направлена вимога Товариству з обмеженою відповідальністю «Київська будівельно-виробнича компанія «Інтурист»про сплату боргу від 01.10.2010 р. № ЮЮ-400-У в сумі 3692, 51 грн.

Дана вимога була отримана відповідачем 27.10.2010 р., що підтверджується, наявним у матеріалах справи, повідомленням про вручення поштового відправлення.

Однак, на день розгляду даної справи, зазначена сума самостійно визначених зобов'язань в розмірі 3692, 51 грн. є не сплаченою відповідачем, а тому за відповідачем обліковується борг перед державним бюджетом в сумі 3692, 51 грн.

Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та заслухавши пояснення представників позивача, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до п. 3 ст. 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності

Відповідно до  п. 3 ст. 1  Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Відповідно до  п. 2 ст. 2  Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», об'єктом оподаткування є для платників збору, визначених пунктом 3 статті 1, та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, - сума оподатковуваного доходу (прибутку), яка обчислена в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства України.

Згідно п.п. 5.3.2 п. 5.3 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663:

Страхові внески платники, визначені підпунктом 2.1.3 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які обрали особливий спосіб оподаткування), сплачують за себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності (підпункт 2.1.4 пункту 2.1 цієї Інструкції), якщо податковими органами провадиться нарахування авансових сум податку, протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада авансові платежі в розмірі 25 відсотків річної суми страхового внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.

Суми страхових внесків, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації. Розмір місячного страхового внеску повинен бути не менше мінімального розміру страхового внеску за кожний місяць, розрахованого шляхом множення розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць, у якому платник мав чистий дохід, на розмір страхового внеску, зазначеного в абзаці шостому пункту 4.7 цієї Інструкції.

Відповідно до  п. 2 ст. 4  Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставки збору у таких розмірах: для платників збору, визначених пунктом 3 статті 1, та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, - 33,2 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного пунктом 2 статті 2 цього Закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби.

У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

Згідно п. 8.1 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, уважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно п. 8.2 Інструкції, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:

а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків;

б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків;

в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.

Відповідно до 2. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно ч.12 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до вимог ч.15 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно  до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування,  суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем  підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті позов слід задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні всі необхідні докази існування заборгованості у відповідача, а відповідач заперечень щодо існування такої заборгованості не надав.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.  

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,  Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Київська будівельно-виробнича компанія «Інтурист»(02121, м. Київ, вул. Автопаркова, 7-б, код ЄДРПОУ 02573148) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне старування в сумі 3 692, 51 грн.

Стягувач - Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі міста Києва (02091Ю м. Київ, вул. Вербицького, 9)

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя                                                                                                 Я.І.Добрянська

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 24.12.2011 р.          

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення22.02.2011
Оприлюднено14.03.2011
Номер документу14106577
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1383/11/2670

Ухвала від 02.02.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Добрянська Я.І.

Постанова від 22.02.2011

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Добрянська Я.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні