127-2008
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 307
РІШЕННЯ
Іменем України
16.01.2008Справа №2-13/127-2008
за позовом Севастопольської міської державної адміністрації, м. Севастополь
до Приватного підприємства "Артель", м. Євпаторія
Третя особа: Державне підприємство "Севастопольське досвідне лісомисливське господарство", м. Севастополь
про спонукання до виконання договору
за зустрічним позовом Приватного підприємства "Артель", м. Євпаторія
до Севастопольської міської державної адміністрації, м. Севастополь
з участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору:
1. Державне підприємство "Севастопольське досвідне лісомисливське господарство", м. Севастополь
2. Севастопольська філія ДП «Центр державного земельного кадастру» при Державному комітеті України з земельних ресурсів, м. Севастополь
про визнання права користування земельною ділянкою для забудови та спонукання до укладення договору.
Суддя Жукова А.І.
П Р Е Д С Т А В Н И К И :
Від позивача (відповідача по зустрічному позову) – Коструба А.В. – представник, дов. від 09.01.2007 року № 33/24/2-08.
Від відповідача (позивача по зустрічному позову) – Мешков К.В. – директор.
Від третіх осіб: 1. не з'явився; 2. не з'явився.
Суть спору: позивач - Севастопольська міська державна адміністрація звернувся до господарського суду АР Крим з позовом до Приватного підприємства "Артель", з участю третьої особи - Державне підприємство "Севастопольське досвідне лісомисливське господарство" про спонукання до виконання договору.
09.01.2008р. до Господарського суду АР Крим надійшла зустрічна позовна заява Приватного підприємства "Артель" до Севастопольської міської державної адміністрації, з участю третіх осіб - Державне підприємство "Севастопольське досвідне лісомисливське господарство", Севастопольська філія ДП «Центр державного земельного кадастру» при Державному комітеті України з земельних ресурсів, про визнання права користування земельною ділянкою для забудови, про спонукання до укладення договору суперфіцію
Суд ухвалою від 09.01.2008 року визнав надані матеріали достатніми для прийняття зустрічного позову та сумісного розгляду з первісним позовом під загальним номером 2-13/127-2008.
Позовні вимоги за первісним позовом мотивовані тим, що відповідач відмовляється виконувати умови договору, укладеного 27 грудня 2007 року між ПП «АРТЕЛЬ» і ДП «СЕВАСТОПОЛЬСКЕ ДОСВІДНЕ ЛІСОМИСЛИВСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО».
Відповідач проти позовних вимог позивача заперечує за мотивами, що 27 грудня 2007 року між ПП «АРТЕЛЬ» і ДП «СЕВАСТОПОЛЬСКЕ ДОСВІДНЕ ЛІСОМИСЛИВСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО» укладений договір №148 про спільну діяльність в сфері лісогосподарства і рекреаційної діяльності.
Керуючись зазначеним договором, позивач за зустрічним позовом звернувся до Севастопольської міської державної адміністрації з пропозицією укласти договір суперфіцію (вих. №28/12/7 від 28 грудня 2007 року) з викладенням зазначеного договору у запропонованій редакції.
Проте на день розгляду справи відповіді отримано не було.
У судовому засіданні представник позивача по первісному позову підтримав позовні вимоги й заперечував проти зустрічних позовних вимог.
Представник відповідача по первісному позову проти позовних вимог заперечував й підтримав зустрічний позов.
Представники третіх осіб у судове засідання не з'явилися, проте надіслали на адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутності їх представників.
Справа розглядається у порядку статті 75 ГПК України.
Розглянув матеріали справи, заслухавши представників позивача, відповідача, суд –
В С Т А Н О В И В :
27 грудня 2007 року між ПП «АРТЕЛЬ» і ДП «СЕВАСТОПОЛЬСКЕ ДОСВІДНЕ ЛІСОМИСЛИВСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО» укладений договір №148 про спільну діяльність в сфері лісогосподарства і рекреаційної діяльності.
Предметом цього договору є спільна діяльність ПП «АРТЕЛЬ» і державного підприємства «СЕВАСТОПОЛЬСКЕ ДОСВІДНЕ ЛІСОМИСЛИВСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО» в сфері проектування і будівництва об'єкту стаціонарної рекреації на земельній ділянці площею 54,0688 га, яка розташована в районі Севастопольського лісництва, квартал №12, за межами адміністративно-територіальної одиниці - м. Севастополь.
Згідно п.4.1. договору на першому етапі сторони об`єднують власні зусилля по створенню об`єкта садово-паркового призначення в межах, що визначені сторонами, на земельній ділянці, яка є пайовим внеском (пай) сторони-1 договору.
Згідно п.4.2. договору на другому етапі сторони здійснюють зміну цільового призначення частки земельної ділянки, що складає пайовий внесок (пай) сторони-1 в цьому договорі, для створення об`єкта стаціонарної рекреації з метою залучення грошових інвестицій для розвитку рекреації і ведення лісового господарства, на умовах, визначених сторонами цього договору додатково.
Згідно п.4.3. договору на третьому етапі сторони здійснюють будівництво об`єкту стаціонарної рекреації, відповідно до розробленногоі затвердженого у встановленому порядку проекту.
Згідно п.7.1. договору сторона-1 протягом 30 діб з дня укладання цього договору здійснює заходи по реалізації першого етапу спільної діяльності цього договору.
Згідно п.7.1.1. договору термін здійснення першого етапу не може бути більш ніж 3 місяці з моменту підписання цього договору. Другий етап спільної діяльності сторін за цим договором розпочинається одночасно з реалізацією першого етапу.
Згідно п.7.3.1. договору для реалізації п.7.3 цього договору сторона-1 надає стороні-2 (протягом трьох діб з моменту підписання цього договору) документи, необхідні для реалізації другого і третього етапу спільної діяльності.
Відповідно до ст.1130, 1134 ЦК України ПП «АРТЕЛЬ» прийняв на себе виконання певних зобов'язань, в т.ч.: відповідно до п.7.2. цього договору - протягом трьох діб з дня укладення договору отримати у встановленому порядку документи (у т.ч. землевпорядні), необхідні для реалізації другого і третього етапів спільної діяльності і замовити необхідні данні для здійснення проекту будівництва об'єкту стаціонарної рекреації, в тому числі, здійснює заходи, відповідно до чинного законодавства України, по зміні цільового призначення земельної ділянки, площею 54,0688 га, на якій планується будівництво об'єкту стаціонарної рекреації.
Розмір пайової участі позивача по зустрічному позову в цьому договорі складає фінансування будівництва об'єкту стаціонарної рекреації в розмірі 126 000 000,00 грн. (п.3.2., 3.2.1. вказаного договору).
Згідно п. п. 3.1. – 3.1.4. означеного договору пайовим внеском ДП «СЕВАСТОПОЛЬСЬКЕ ДОСВІДНЕ ЛІСОМИСЛИВСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО» є передача ПП «АРТЕЛЬ» обмеженого речового права – права користування чужою земельною ділянкою для забудови.
Керуючись зазначеним позивач за зустрічним позовом звернувся до Севастопольської міської державної адміністрації з пропозицією укласти договір суперфіцію (вих. №28/12/7 від 28 грудня 2007 року) з викладенням зазначеного договору у запропонованій редакції.
Проте на день розгляду справи відповіді отримано не було.
Аналогічний лист (вих. №28/12/7-1 від 28 грудня 2007 року) було направлено позивачем за зустрічним позовом на адресу Державного підприємства «СЕВАСТОПОЛЬСКЕ ДОСВІДНЕ ЛІСОМИСЛИВСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО» з проханням ініціювати перед відповідачем питання про укладення між Севастопольською міською державною адміністрацією та приватним підприємством «АРТЕЛЬ» вказаного договору, проте листом від 31 грудня 2007 року (вих. №287/5) в зазначеній пропозиції було відмовлено.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку, що первинний позов задоволенню не підлягає, а зустрічний позов задоволенню підлягає і при цьому виходить з наступних підстав.
Ст.204 ЦК України презюмує правомірність укладених правочинів.
Так, згідно ст. 204 ЦК України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним. Що в даному випадку відсутнє.
Таким чином у суду немає підстав не брати до уваги спірний договір як дійсний, а відповідно вказанні в ньому обов`язки повинні виконуватись.
Так, згідно ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Зі змісту п.7.1., п.7.3.1. договору, а також закріпленого в ст. 3 ЦК України одного з основних принципів цивільного права – принципа розумності витікає, що відповідач (позивач по зустрічному позову) не міг виконати свої забов`язання по договору, вказані у первісному позові, оскільки позивачем (відповідачем по зустрічному позову) не були надані правоустановлюючі документи на земельну ділянку, які у позивача (відповідача по зустрічному позову) відсутні, так як виконання вказаних обов`язків пов`язано з земельною ділянкою.
Відсутність правоустановлюючих документів у позивача (відповідача по зустрічному позову) не оспарюється і підтверджується повідомленням третьої особи.
Таким чином, невиконання відповідачем (позивачем по зустрічному позову) своїх обов`язків виникло не з його вини, що згідно ст. 614 ЦК України виключає його провину.
При вказанних обставинах підстав для первісного позову немає.
Державне підприємство «Севастопольське досвідне лісомисливське господарство» є землекористувачем спірної земельної ділянки площею 54,0688 га, що ніким не оспорюється і підтверджується Севастопольською міською державною адміністрацією.
Згідно п.6 Постанови Верховної Ради України від 18 грудня 1990р. №563-12 «Про земельну реформу» право користування земельною ділянкою до вступу в законну силу Земельного кодексу України, на інших підставах, ніж викладені в ЗК України, гарантується і підлягає правовому захисту. Таким чином, відсутність правовстановчих документів, в розумінні ст. 92-93 ЗК України, не є підставою для припинення права користування земельною ділянкою. Право користування, в данному випадку, гарантується в силу самого факту володіння земельною ділянкою.
Таким чином, позивач за зустрічним позовом уклавши договір №148 від 27.12.2007р. про спільну діяльність в сфері лісогосподарства та рекреаційної діяльності має підстави для користування земельною ділянкою згідно договору.
Відповідно до рішення сесії Севастопольської міської ради №4114 від 13 грудня 2005р. земельна ділянка відноситься до земель рекреаційного призначення.
Тобто, зміну цільового призначення земельної ділянки проводити не потрібно.
Згідно ст. 102-1 ЗК України обмежене речове право користування чужою земельною ділянкою для забудови підлягає правовому оформленню шляхом укладання договору про право користування чужою земельною ділянкою для забудови – договору суперфіцію.
Дане право також гарантовано позивачу за зустрічним позовом в силу п. 3.1. – 3.1.4. договору №148 від 27.12.2007р. про спільну діяльність в сфері лісогосподарства та рекреаційної діяльності.
Так, у відповідності до ст. 102 (1) Земельного кодексу України право користування земельною ділянкою для забудови виникає на підставі договору між власником земельної ділянки та особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для таких потреб, відповідно до Цивільного кодексу України.
Укладення договорів про надання права користування земельною ділянкою для забудови здійснюється відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням вимог цього кодексу.
Загальні вимоги до укладання договорів встановлені в главі 53 Цивільного кодексу України, а єдиною спеціальною вимогою щодо укладання договорів, встановленою Земельним кодексом України, є вимога щодо обов'язкової державної реєстрації договорів на надання речових прав (в нашому випадку – прав суперфіція).
Зазначену вимогу можна визначити на підставі положень ст. 125 і ст. 126 Земельного кодексу України.
За вказаних обставин позовні вимоги за первісним позовом задоволенню не підлягають, а позовні вимоги за зустрічним позовом підлягають задоволенню у повному обсязі.
Державне мито та витрати, пов'язані з інформаційно-технічним забезпеченням судового процесу за первісним позовом відносяться на позивача, а за зустрічним позовом підлягають стягненню з відповідача, у порядку статті 49 ГПК України.
На підставі вищевикладеного, а також керуючись ст.ст. 75, 84, 85 ГПК України, суд,
ВИРІШИВ:
1. В задоволенні первинного позову відмовити;
2. Зустрічний позов задовольнити;
3. Визнати за приватним підприємством „АРТЕЛЬ” (Новоселівське шосе 2, офіс 101, м. Євпаторія, 97400, АР Крим, ЄДРПОУ 32214772) право користування земельною ділянкою для забудови, площею 54,0688 га, яка розташована в районі Севастопольського лісництва, квартал №12, виділ, в межах каталогу координат меж землекористування і відомості обчислення площі земельної ділянки площею 54,0688 га:
розташованої в районі Севастопольського лісництва, квартал №12;
4. Зобов'язати Севастопольську міську державну адміністрацію укласти з приватним підприємством «АРТЕЛЬ» (Новоселівське шосе 2, офіс 101, м. Євпаторія, 97400, АР Крим, ЄДРПОУ 32214772) договір про право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) площею 54,0688 га, яка розташована в районі Севастопольського лісництва, квартал №12, виділ, в межах каталогу координат меж землекористування і відомості обчислення площі земельної ділянки площею 54,0688 га:
розташованої в районі Севастопольського лісництва, квартал №12, у наступній редакції:
ДОГОВІР
про право користування чужою земельною ділянкою для забудови
(про встановлення суперфіція)
Місто Севастополь, дві тисячі _____ року, _____ місяця,
Ми: з однієї сторони – Севастопольська міська державна адміністрація, в особі першого заступника Голови Севастопольської міської державної адміністрації Казаріна Володимира Павловича (російською мовою Казарина Владимира Павловича), що діє на підставі розпорядження Севастопольської міської державної адміністрації №741-р від 10 липня 2006 року та розпорядження Севастопольської міської державної адміністрації №547-р від 20 липня 2007 року, іменована далі як «ВЛАСНИК», а з другої сторони – приватне підприємство «АРТЕЛЬ» (ідентифікаційний номер 32214772, юридична адреса: 97400, Автономна Республіка Крим, м. Євпаторія, Новоселівське шосе, будинок 2, офіс 101), в особі директора Мешкова Костянтина Володимировича (російською мовою Мешкова Константина Владимировича), що діє на підставі статуту підприємства, іменоване далі як «СУПЕРФІЦІАРІЙ», діючі добровільно, цілеспрямовано, свідомо і добровільно, розумно та на власний розсуд, без будь-якого примусу як фізичного так і психічного, не порушуючи прав третіх осіб, бажаючи реального настання правових наслідків, обумовлених нижче, перебуваючи при здоровому розумі та ясній пам'яті, усвідомлюючи значення своїх дій та керуючи ними, не помиляючись щодо обставин, обумовлених нижче, діючи без впливу, обману, попередньо ознайомлені нотаріусом з приписами цивільного законодавства, що регулюють укладений договір (у тому числі, з вимогами щодо недійсності правочину);
Уклали цей договір про таке:
1.ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. ВЛАСНИК передає СУПЕРФІЦІАРІЮ право користування земельною ділянкою для ведення будівництва та експлуатації на ній об'єктів стаціонарної рекреації, на які у останнього виникає право власності (суперфіційне право).
1.2. Земельна ділянка площею 54,0688 га, розташована за адресою: Севастопольське лісництво, квартал №12:
з цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування об'єктів нерухомості рекреаційного призначення, відповідно до рішення XIX сесії Севастопольської міської Ради XXIV скликання 4114 від 13 грудня 2005 року «Про затвердження Генерального плану міста Севастополя до 2025 року» .
1.3. ВЛАСНИК стверджує, що треті особи не мають права на вказане вище майно, що земельна ділянка, право користування якою передається за даним договором, на момент його укладання нікому іншому не продана, не подарована, іншим способом не відчужена, не знаходиться в іпотеці, в спорі і під забороною (арештом), податковою заставою не перебуває; не пред'явлені позови, пов'язані з вилученням або обмеженням прав відносно земельної ділянки, а також про те, що прав у третіх осіб щодо земельної ділянки за договорами оренди, набувальною давністю та з інших підстав, передбачених законодавством України), як в межах, так і за межами України, немає. Сервітутів стосовно вказаної земельної ділянки не існує.
1.4. На вказаній в п.1.1. земельній ділянці буде споруджено об'єкт садово-паркового призначення та об'єкт нерухомого майна рекреаційного призначення;
2.ЦІНА ТА ВИД ДОГОВОРУ
2.1. Передача суперфіційного права відбувається платно відповідно до Закону України «Про плату за землю». Згідно з даними про експертну грошову оцінку права користування земельною ділянкою, в тому числі права забудови , складає на день укладення даного договору 14 000000,00 (чотирнадцять мільйонів) гривень 00 копійок.
2.2. Сторони домовилися, що суперфіційне право за цим договором встановлюється на 49 (сорок дев`ять) років;
3.ПРАВА ТА ОБОВЯЗКИ СТОРІН
3.1. ВЛАСНИК має право:
а) вимагати від СУПЕРФІЦІАРІЯ використання земельної ділянки за її цільовим призначенням;
б) на одержання відсотків від вартості (суперфіційного права) та будівлі (споруди) у разі її продажу;
в) розпорядження земельною ділянкою встановленими законом способами без будь-якої згоди на це СУПЕРФІЦІАРІЯ, але з обов'язковим попередженням про суперфіційне право набувача цієї земельної ділянки;
г) вимагати від СУПЕРФІЦІАРІЯ одержання плати за користування земельною ділянкою у розмірі та у строки, встановлені законом;
д) вимагати припинення суперфіцію, якщо СУПЕРФІЦІАРІЙ не почав використовувати земельну ділянку для забудови на протязі трирічного строку;
є) в разі припинення суперфіцію має право вимагати знесення будівлі (споруди) та приведення ділянки до стану, в якому вона була до встановлення щодо неї суперфіція.
3.2. ВЛАСНИК зобов'язаний:
- не перешкоджати СУПЕРФІЦІАРІЮ у здійсненні ним своїх повноважень щодо володіння, дозволеного користування та розпорядження суперфіційним правом;
- надати ділянку СУПЕРФІЦІАРІЮ впродовж 10 (десяти) днів з моменту державної реєстрації Цього Договору відповідно до чинного законодавства України.
3.3. СУПЕРФІЦІАРІЙ має право:
а) володіти та користуватися земельною ділянкою, яка належить ВЛАСНИКУ в обсязі, встановленому цим договором, але згідно з її цільовим призначенням;
б) набуття права власності на будівлі (споруди), споруджені на цій земельній ділянці та на визначення їх юридичної долі, без згоди на це ВЛАСНИКА;
в) на відчуження суперфіційного права;
3.4. СУПЕРФІЦІАРІЙ зобов'язаний:
а) використовувати земельну ділянку за її цільовим призначенням;
б) розпочати використовувати земельну ділянку для забудови до спливу трирічного строку з моменту встановлення суперфіцію;
в) в разі припинення суперфіцію знести будівлі (споруди) та привести земельну ділянку до стану, в якому вона була до встановлення щодо неї суперфіція;
г) вносити плату за земельну ділянку у стоки та у розмірі, встановлені чинним законодавством;
д) нести всі витрати щодо утримання зведених будівель (споруд), проводити їх поточний та капітальний ремонт;
є) не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;
ж) повідомити про заміну особи щодо оплати користування, якщо ним було відчужено суперфіційне право або будівлю (споруду) сторонній особі;
з) дотримуватися правил добросусідства та обмежень, пов'язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон;
і) своєчасно надавати органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів у порядку, встановленому законом;
к) дотримуватися інших обов'язків, встановлених законом для землекористування;
4.ПРИПИНЕННЯ СУПЕРФІЦІЯ
4.1. Підставами припинення цього суперфіційного права є:
1) загибель, знищення цієї земельної ділянки або такого її пошкодження, що виключає можливість її використання за цільовим призначенням;
2) домовленості ВЛАСНИКА та СУПЕРФІЦІАРІЯ про припинення суперфіційного права;
3) поєднання в одній особі ВЛАСНИКА та СУПЕРФІЦІАРІЯ в результаті консолідації (викуп ВЛАСНИКОМ суперфіційного права або будівлі (споруди) або в результаті конфузії ( викуп СУПЕРФІЦІАРІЄМ права власності на земельну ділянку);
4) сплив строку цього договору;
5) невикористання для забудови земельної ділянки протягом трьох років поспіль;
6) викуп земельної ділянки у зв'язку із суспільною необхідністю;
7) визнання недійсним правочину, що є підставою встановлення суперфіція;
8) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням ( ч.5 ст. 415 ЦК, п «а» ст. 143 ЗК);
5. ІНШІ УМОВИ ДОГОВОРУ
5.1. Сторони домовилися встановити відсотки у разі продажу (суперфіційного права) будівлі (споруди) у розмірі 1 (один) відсоток. Відсотки повинні бути сплачені СУПЕРФІЦІАРІЄМ у п'ятиденний строк з дня укладання правочину про відчуження сторонній особі. Якщо СУПЕРФІЦІАРІЄМ буде порушений строк та розмір сплати відсотків, ВЛАСНИК має право на розірвання цього договору в судовому порядку, що призводить до автоматичного розірвання договору відчуження (суперфіційного права або) будівлі (споруди), укладеного між СУПЕРФІЦІАРІЄМ та його новим набувачем. Відсотки підлягають сплаті лише у випадку відчуження шляхом продажу, при усіх інших способах відчуження ВЛАСНИК не в праві вимагати сплатити йому відсотків. В разі вчинення СУПЕРФІЦІАРІЄМ з метою порушення прав ВЛАСНИКА на відсотки удаваного правочину, ВЛАСНИК вправі вимагати або визнання такого правочину недійсним, або застосування правил. Що регулюють той правочин, що сторони справді мали на меті та стягнення відсотків у примусовому порядку.
5.2. Заміна ВЛАСНИКА земельної ділянки не впливає на долю встановлення суперфіція.
5.3. При відчуженні будівлі (споруди) СУПЕРФІЦІАРІЄМ наступний власник цих будівель повністю замінює собою особистість попереднього власника з приводу реалізації суперфіційного права, тобто права власності на зведену будівлю (споруду) та право користування земельною ділянкою при реалізації суперфіцію пов'язані між собою речові права, якщо будівництво не закінчено і будівлі не прийняті до експлуатації в належному порядку та право власності на них не зареєстроване.
5.4. Невід'ємною частиною цього договору є план (схема) земельної ділянки, яким встановлено місце розташування та кордони земельної ділянки, кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів та акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
5.5. Це право та речове право на нерухоме майно згідно зі ст. 182 ЦК України підлягає державній реєстрації.
5.6. Цей договір вважається укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.
5.7. Усі витрати, пов'язані зі складанням цього договору, несе СУПЕРФІЦІАРІЙ.
5.8. Текст цього документу, що складений нотаріусом, прочитаний нами – сторонами за цим договором.
5.9. Вимоги законодавства щодо змісту і правових наслідків договору, що укладається сторонами, їм роз'яснено нотаріусом. Сторони підтверджують, що цей договір вичиняється за відсутності впливу тяжкої обставини та обставин, що спонукають вчинити даний договір на вкрай невигідних умовах та не є фіктивним та удаваним. У сторін відсутні будь-які заперечення щодо кожної з умов цього договору, вони однаково розуміють значення договору, умови та правові наслідки для кожної із сторін.
5.10. Нам, сторонам за договором, нотаріусом роз'яснено:
- зміст ст. 396, 413, 414, 415, 416, 417 Цивільного кодексу України.
6.ПІДПИСИ СТОРІН
ВЛАСНИК: Севастопольська міська державна адміністрація, в особі першого заступника Голови Севастопольської міської державної адміністрації Казаріна Володимира Павловича (російською мовою Казарина Владимира Павловича), що діє на підставі розпорядження Севастопольської міської державної адміністрації №741-р від 10 липня 2006 року та розпорядження Севастопольської міської державної адміністрації №547-р від 20 липня 2007 року
СУПЕРФІЦІАРІЙ: Приватне підприємство «АРТЕЛЬ» (ідентифікаційний номер 32214772, юридична адреса: 97400, Автономна Республіка Крим, м. Євпаторія, Новоселівське шосе, будинок 2, офіс 101), в особі директора Мешкова Костянтина Володимировича (російською мовою Мешкова Константина Владимировича), що діє на підставі статуту підприємства
5. Зобов'язати Севастопольську філію Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» при Державному комітеті України по земельним ресурсам внести дані про укладений договір про право користування чужою земельною ділянкою для забудови (договір суперфіцію) до журналу реєстрації цивільно-правових угод щодо земельних ділянок по оренді, з обов'язковою відміткою (штампом) на першій сторінці договору, а також внести інформацію із договору в електронному вигляді до бази даних Севастопольської філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» при Державному комітеті України по земельним ресурсам відповідно до «Формату файлу обміну земельно-кадастровими даними (обмінний файл)», щодо земельних ділянок по оренді.
6. Стягнути з Севастопольської міської державної адміністрації (м. Севастополь вул. Леніна, 2, банківські реквізити суду не відомі) на користь Приватного підприємства «Артель» (м. Євпаторія Новоселівське шосе, будинок 2, офіс 101, ідентифікаційний номер 32214772, банківські реквізити суду не відомі) 85,00 грн. державного мита і 118,00 грн. витрат, пов'язаних з інформаційно-технічним забезпеченням судового процесу.
Видати накази після вступу рішення в законну силу.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Жукова А.І.
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2008 |
Оприлюднено | 11.03.2008 |
Номер документу | 1413154 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
Жукова А.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні