ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
про відмову у прийнятті позовної заяви
"11" березня 2011 р. Вих № 6/449
Суддя господарського суду Херсонської області Пригуза П.Д., розглянувши матеріали
до відповідача-1: Фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1,
до відповідача-2: Фізичної особи ОСОБА_2, АДРЕСА_2,
про визнання додаткової угоди недійсною
в с т а н о в и в:
За позовом юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю "Літа" вимагає визнати недійсною додаткову угоду від 01.10.2009 року до договору поруки від 01.12.2007 р.
Заявником з посиланням на ч. 5 ст. 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", далі Закон про банкрутство, подано до господарського суду позовну заяву, за подачу якої сплачено державне мито в сумі 85,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236,00 грн.
Позовна заява відповідно до положень ст. 2-1 ГПК України зареєстрована як окремий немайновий позов та розподілена автоматизованою системою документообігу суду.
Відповідачами у позовній заяві вказані фізичні особи, громадяни ОСОБА_1 та до ОСОБА_2.
Позовна заява підлягає поверненню без розгляду з наступних підстав.
У відповідності до положень ст. 1 ГПК України до господарського суду можуть звертатися підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
Сторонами в судовому процесі згідно ст. 21 ГПК України є позивачі та відповідачі, які визначені як підприємства та організації у ст. 1 цього Кодексу.
Відповідачами є підприємства та організації, яким пред'явлено позовну вимогу.
За таких обставин ця позовна заява за суб’єктним складом не підлягає розгляду в господарському суді.
В той же час, відповідно до загального змісту цієї позовної заяви вбачається, що заявник мав намір звернутися з заявою (але не з окремою позовною заявою) до господарського суду у межах справи про банкрутство для вирішення питання про визнання недійсною угоди боржника.
Суд зауважує, що відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону про банкрутство керуючому санацією надано право подавати саме заяви про визнання угод, укладених боржником, недійсними (але не позовні заяви). В такому разі на підставі ч. 11 ст. 17 Закону про банкрутство розгляд заяв керуючого санацією про визнання угод недійсними здійснюється господарським судом у процедурі провадження у справі про банкрутство, учасниками провадження в якій можуть бути і громадяни, які не є суб’єктами підприємницької діяльності.
Керуючись п. 1 ст. 62 ГПК України ст. 17 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суддя -
у х в а л и в:
1. В прийнятті позовної заяви - відмовити.
2. Видати заявникові довідки на повернення державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.
3. Роз’яснити заявникові, що для розгляду питання про визнання недійсною угоди боржника до господарського суду подається заява, що надається до справи про банкрутство.
4. Ухвалу про відмову у прийнятті позовної заяви може бути оскаржено.
Додаток: на 18 (вісімнадцяти) аркушах та довідки на повернення державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2011 |
Оприлюднено | 17.03.2011 |
Номер документу | 14158836 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні