Постанова
від 16.03.2011 по справі 1/98-10-3644
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГО СПОДАРСЬКИЙ СУД


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" березня 2011 р. Справа № 1/98-10-3644

Одеський апеляційний господарський суд у складі к олегії суддів:

головуючого: Картере В.І.,

суддів: Же кова В.І., Пироговського В.Т.,

при секретарі судового зас ідання - Чеголя Є.О.

за участю представників:

від ТОВ „Агрофірма ім. М.О. По смітного” - Ільків О.В.,

від УПФУ в Комінтернівсько му районі Одеської області - не з' явився, належним чином повідомлений,

від ТОВ „Сербка” - Дорошен ко С.О.,

від арбітражного керуючог о Ковальчук Олега Миколайо вича - не з' явився, належни м чином повідомлений

розглянувши у відкритому с удовому засіданні апеляці йну скаргу Товариства з обмеженою відповідальніс тю „Агрофірма ім. М.О. Посмітно го”

на ухвалу підготовчого засідання Господарського су ду Одеської області від 04.10.2010р.

по справі № 1/98-10-3644

за заявою Товариства з обмеженою відповідальні стю „Агрофірма ім. М.О. Посмітн ого”

Управління Пенсійного фон ду України в Комінтернівсько му районі Одеської області

до боржника Товариств а з обмеженою відповідальн істю „Сербка”

за участю арбітражного керуючого Ковальчук Олега Миколайовича

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

09.09.2010р. до Господарського с уду Одеської області надійшл а заява про порушення справи про банкрутство Товариств а з обмеженою відповідальн істю (далі - ТОВ) „Сербка”, підп исана від імені ТОВ „Агрофір ма ім. М.О. Посмітного” - ОСОБ А_1., а від Управління Пенсійн ого фонду України (далі - УПФУ) в Комінтернівському районі Одеської області - Шишовськ ою Т.М., згідно з якої зазначе ні особи просили:

- порушити провадження у спр аві про банкрутство Товари ства з обмеженою відповіда льністю „Сербка”;

- визнати ТОВ „Агрофірма ім. М.О. Посмітного” кредитором Т ОВ „Сербка” з кредиторськими вимогами на суму 364 072,00 грн.;

- визнати УПФУ в Комінтернів ському районі Одеської облас ті кредитором ТОВ „Сербка” з кредиторськими вимогами на суму 148 725,53 грн.;

- призначити розпорядником майна ТОВ „Сербка” арбітраж ного керуючого Шевченка В.Є .;

- в порядку забезпечення вим ог кредиторів заборонити ТОВ „Сербка”, без згоди арбітраж ного керуючого Шевченка В.Є ., укладати будь-які угоди та доповнення до раніше укладе них угод, в тому числі і з прив оду розірвання;

- заборонити посадовим особ ам ТОВ „Сербка” будь-які дії п о реорганізації, ліквідації ТОВ „Сербка” або відчуження його основних засобів.

Ухвалою від 13.09.2010р. (суддя Найф лейш В.Д.) місцевий господарсь кий суд прийняв вказану заяв у до розгляду, порушив провад ження у справі про банкрутст во, призначив розгляд справи у судовому засіданні та ввів мораторій на задоволення ви мог кредиторів.

Ухвалою підготовчого засі дання Господарського суду Од еської області від 04.10.2010р. (судд я Найфлейш В.Д.):

- ТОВ „Агрофірма ім. М.О. Посмі тного” та УПФУ в Комінтернів ському районі Одеської облас ті визнано кредиторами ТОВ „ Сербка” з кредиторськими вим огами на суму 364 072,00 грн. та 148 725,53 гр н. відповідно;

- зобов' язано УПФУ в Комінт ернівському районі Одеської області подати в 10-денний стр ок оголошення про порушення провадження у справі про бан крутство ТОВ „Сербка” у офіц ійний друкований орган з мет ою виявлення всіх кредиторів та можливих санаторів.

- введено процедуру розпоря дження майном боржника, розп орядником майна призначити а рбітражного керуючого Ков альчук О.М.;

- заборонено ТОВ „Сербка” бе з згоди розпорядника майна у кладати угоди та вчиняти дії по відчуженню майна боржник а, де б воно не знаходилось та в якому б вигляді воно не було , здійснювати дії по реоргані зації та ліквідації боржника , внесення майна та інших акти вів як внеску у підприємства , організації, що засновуютьс я.

Не погодившись з вказаною у хвалою суду, ТОВ „Агрофірма і м. М.О. Посмітного” подало апел яційну скаргу, в якій посилаю чись на порушення та неправи льне застосування місцевим г осподарським судом норм мате ріального права, а також пору шення норм процесуального пр ава, просить оскаржувану ухв алу суду першої інстанції ск асувати та направити справу на новий розгляд до місцевог о господарського суду.

Обґрунтовуючи апеляційну скаргу апелянт зазначає, що з аява про порушення справи пр о банкрутство ТОВ „Сербка”, п одана до місцевого господарс ького суду 09.09.2010р., була прийнят а до провадження із порушенн ям приписів ч.1 ст. 7 Закону Укра їни „Про відновлення платосп роможності боржника або визн ання його банкрутом”, так як н і керівником (директором) ТОВ „Агрофірма ім. М.О. Посмітного ”, ні будь-якою іншою особою, п овноваження якої щодо цього визначені законодавством та статутом, вона не підписувал ась, а довіреність на предста вника ОСОБА_1, який підпис ав заяву від імені ТОВ „Агроф ірма ім. М.О. Посмітного”, з 30.08.2010р . скасовано, про що свідчить на каз №109-а 30.08.2010р. та акт приймання -передачі довіреності від 30.08.20 10р.

Також апелянт стверджує, що місцевий господарський суд, порушив виключне право кред иторів пропонувати кандидат ури розпорядника майна боржн ика, передбачене абз.2 ч.2 ст. 13 За кону України „Про відновленн я платоспроможності боржник а або визнання його банкруто м”.

Крім того апелянт зазначає , що оскаржувана ухвала місце вого господарського суду не направлялась на адресу апеля нта, що є порушенням приписів ст. ч.2 ст. 22 та ст. 87 ГПК України.

Апелянт також звертає уваг у апеляційного господарсько го суду на те, що в оскаржувані й ухвалі місцевий господарсь кий суд зобов' язав подати о голошення про порушення спра ви про банкрутство ТОВ „Серб ка” не обох ініціюючих креди торів і не ТОВ „Агрофірма ім. М .О. Посмітного”, а тільки УПФУ в Комінтернівському районі О деської області.

Також апелянт зазначає, що с клад суду, який виніс оскаржу вану ухвалу підготовчого зас ідання, є незаконним, оскільк и до розгляду даної справи, су ддею Господарського суду Оде ської області Найфлейш В.Д. вж е розглядалися справи №1/120-09-4685 з а заявою ТОВ „Агрофірма ім. М.О . Посмітного” про банкрутств о ТОВ „Сербка” та №1/59-10-1879 за заяв ою УПФУ в Комінтернівському районі Одеської області та Ц ентру зайнятості в Комінтерн івському районі Одеської обл асті про банкрутство ТОВ „Се рбка”, ухвалу підготовчого з асідання від 26.05.2010р. по якій, бул о скасовано постановою апеля ційного господарського суду , що на думку апелянта свідчит ь про порушення приписів ст. 20 ГПК України, згідно якої судд я, який брав участь в розгляді справи, не може брати участі в новому розгляді справи у раз і скасування рішення, ухвали , прийнятої за його участю.

Відзиву на апеляційну скар гу не надійшло.

Відповідно до ч.2 ст.101 ГПК Укр аїни, апеляційний господарсь кий суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і переві ряє законність і обґрунтован ість рішення місцевого госпо дарського суду у повному обс язі.

Заслухавши пояснення прис утніх у судовому засіданні п редставників учасників судо вого процесу, дослідивши мат еріали справи та проаналізув авши на підставі встановлени х в ній фактичних обставин пр авильність застосування гос подарським судом першої інст анції, при прийнятті оскаржу ваної ухвали, норм матеріаль ного та процесуального права , апеляційний господарський суд вважає, що апеляційна ска рга підлягає задоволенню час тково виходячи з наступного:

Частиною 1 статті 7 Закону Ук раїни „Про відновлення плато спроможності боржника або ви знання його банкрутом” (далі - Закон про банкрутство) пер едбачено, що заява про поруше ння справи про банкрутство п одається боржником або креди тором у письмовій формі, підп исується керівником боржник а чи кредитора (іншою особою, п овноваження якої визначені з аконодавством або установчи ми документами).

Як вбачається з матеріалів справи, заяву про порушення с прави про банкрутство від ім ені ТОВ „Агрофірма ім. М.О. Пос мітного” підписано ОСОБА_1 ., на підставі довіреності б /н від 10.08.2010р. Однак, вказану дові реність було скасовано 30.08.2010р., про що свідчить відповідний наказ директора ТОВ „Агрофір ма ім. М.О. Посмітного” Родік а О.О. №109-а (т.1, а.с.119) та акт прийм ання-передачі цієї довіренос ті від 30.08.2010р. (т.1, а.с.120).

Наказ директора ТОВ „Агроф ірма ім. М.О. Посмітного” Род іка О.О. №109-а про скасування д овіреності б/н від 10.08.2010р., видан ої на ім' я ОСОБА_1, містит ь підпис останнього про озна йомлення з ним, тобто ОСОБА _1 був сповіщений про те, що д овіреність ТОВ „Агрофірма ім . М.О. Посмітного”, видана 10.08.2010р. на його ім' я, скасовано.

Зазначені дії ТОВ „Агрофір ма ім. М.О. Посмітного” щодо ск асування довіреності відпов ідають приписам ст. 249 ЦК Украї ни.

Отже, на момент підписання з аяви від імені ТОВ „Агрофірм а ім. М.О. Посмітного” у ОСОБА _1 були відсутні повноважен ня на здійснення будь-яких ді й від імені вказаного товари ства.

При цьому, в матеріалах спра ви відсутні докази належного повідомлення ТОВ „Агрофірма ім. М.О. Посмітного” про поруш ення справи про банкрутство ТОВ „Сербка”, та призначення розгляду справи у судових за сіданнях на 22.09.2010р. та 04.10.2010р., в той час, як у вказаних судових зас іданнях, згідно з протоколам и цих судових засідань, прийм ав участь в якості представн ика ТОВ „Агрофірма ім. М.О. Пос мітного” ОСОБА_1

Розгляд судом справи за від сутності будь-якої із сторін , не повідомленої належним чи ном про час і місце засідання суду, є порушенням норм проце суального права, що є безумов ною підставою для скасування судового рішення (пункт 2 част ини третьої статті 104 Господар ського процесуального кодек су України), відтак оскаржена ухвала підготовчого засідан ня від 04.10.2010р., підлягає скасува нню у зв' язку з порушенням н орм процесуального права.

Крім того враховуючи те, що легітимною є заява лише одно го ініціюючого кредитора - УП ФУ в Комінтернівському район і Одеської області, в даному в ипадку у господарського суду при винесенні ухвали підгот овчого засідання від 04.10.2010р бул и відсутні правові підстави для продовження провадження у справі про банкрутство ТОВ „Сербка”.

Так, частиною 3 ст. 6 Закону Ук раїни „Про відновлення плато спроможності боржника або ви знання його банкрутом” встан овлено, що справа про банкрут ство порушується господарсь ким судом, якщо безспірні вим оги кредитора до боржника су купно складають не менше трь охсот мінімальних розмірів з аробітної плати, які не були з адоволені боржником протяго м трьох місяців після встано вленого для їх погашення стр оку, якщо інше не передбачено цим законом.

З матеріалів справи вбачає ться, що заборгованість борж ника перед УПФУ у Комінтерні вському районі Одеської обла сті становить 148 752,53 грн., що вста новлено постановою Одеськог о окружного адміністративно го суду від 05.06.2008. по справі № 2-а-106 /8 (т.1, а.с.49), на виконання якої вид ано виконавчий лист № 2а-106 від 1 0.06.2008р. (т.1, а.с.15).

В обґрунтування заяви про п орушення справи про банкрутс тво УПФУ у Комінтернівському районі Одеської області над ало копію постанови ВДВС Ком інтернівського районного уп равління юстиції від 01.10.2008р. про відкриття виконавчого прова дження по примусовому викона нню виконавчого листа Одеськ ого окружного адміністратив ного суду від 05.06.2008. по справі №2-а -106/8 (т.1, а.с.51) та лист ВДВС Комінте рнівського районного управл іння юстиції Одеської област і №03-26097/7 від 06.09.2010р. (т.1, а.с.57), яким УПФ У Комінтернівського району О деської області було повідом лено, що станом на 03.09.2010р. викона ння виконавчого листа № 2а-106 ві д 10.06.2008р триває.

Сума заборгованості боржн ика перед УПФУ у Комінтернів ському районі Одеської облас ті - 148 752,53 грн., на момент звернен ня із заявою про порушення сп рави про банкрутство ТОВ „Се рбка” (09.09.2010р.), не перевищувала т риста мінімальних розмірів з аробітної плати (888 грн. (мініма льний розмір заробітної плат и згідно ст. 53 Закону України „ Про Державний бюджет України на 2010 рік) х 300 = 266 400,00 грн.), отже підс тави для порушення справи пр о банкрутство відсутні.

За таких обставин, провадже ння у справі № 1/98-10-3644 підлягає пр ипиненню згідно з п. 1-1 ч.1 ст. 80 ГП К України, у зв' язку з відсут ністю предмету спору.

Керуючись п. 1-1 ч.1 ст. 80, ст. ст. 85, 99 , 101-106 ГПК України, апеляційний г осподарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Тов ариства з обмеженою відпов ідальністю „Агрофірма ім. М.О . Посмітного” - задовольнит и частково.

Ухвалу підготовчого засід ання Господарського суду Оде ської області від 04.10.2010р. по спр аві № 1/98-10-3644 - скасувати.

Провадження у справі № 1/98-10-3644 п ро банкрутство ТОВ „Сербка” - припинити.

Постанова в порядку ст. 105 ГПК України набирає законної си ли з дня її прийняття і може бу ти оскаржена в касаційному п орядку.

Головуючий суддя : В.І. Картере

Судді: В.І. Ж еков

В.Т . Пироговський

Повний текст постано ви підписаний 21.03.2011р.

СудОдеський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення16.03.2011
Оприлюднено28.03.2011
Номер документу14355241
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —1/98-10-3644

Постанова від 31.05.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 12.05.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 29.03.2011

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Картере В.І.

Постанова від 16.03.2011

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Картере В.І.

Ухвала від 02.03.2011

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Картере В.І.

Постанова від 26.01.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 14.01.2011

Господарське

Вищий господарський суд України

Ткаченко Н.Г.

Ухвала від 22.12.2010

Господарське

Господарський суд Одеської області

Найфлейш В.Д.

Ухвала від 22.12.2010

Господарське

Господарський суд Одеської області

Найфлейш В.Д.

Ухвала від 22.12.2010

Господарське

Господарський суд Одеської області

Найфлейш В.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні