Постанова
від 21.03.2011 по справі 2а/2370/822/2011
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 21 березня 2011 року                                                         Справа № 2а/2370/822/2011

11 год. 40 хв.                                                                                                               м. Черкаси

                                                                                

Черкаський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого-судді Гриньковської Н.Ю.,

при секретарі Ільченко С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Маньківському районі Черкаської області до відкритого акціонерного товариства «Старобабанський гранітний кар’єр»про стягнення податкового боргу з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, -

встановив:

До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у Маньківському районі Черкаської області, в якому поставлено питання щодо стягнення з відкритого акціонерного товариства «Старобабанський гранітний кар’єр»податкового боргу по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності (по Вікторівській сільській раді) за період: листопад-грудень 2010 року та штрафні санкції за несвоєчасну сплату зобов’язання на загальну суму 8517,95грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що у підприємства утворилася заборгованість перед бюджетом із сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на загальну суму 8007,46грн., а також нараховано штрафні санкції в розмірі 510,49грн. за несвоєчасне погашення зобов’язання.

Податкові органи в силу закону від імені держави здійснюють функції з контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами. Отже, оскільки відповідачем не сплачено суму з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, позивач просив суд стягнути зазначену заборгованість з відповідача у судовому порядку.

Сторони були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, однак у судове засідання не з’явились. Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника ДПІ у Маньківському районі Черкаської області. Відповідач до cуду свого представника не направив причини повторної неявки не повідомив,  письмових пояснень також не надав.

Неприбуття в судове засідання представників сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.

Частиною 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги  підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відкрите акціонерне товариство «Старобабанський гранітний кар’єр»є юридичною особою, що зареєстроване 03.08.1995р. Уманською районною державною адміністрацією Черкаської області  за ідентифікаційним кодом  - 00293717 (а.с. 25-26).

Спеціальним законом, який визначає розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку є Закон України «Про плату за землю» від 03.07.1992р. №2535-XII (надалі за текстом – Закон №2535-XII),  який був чинним на час виникнення спірних правовідносин.

Статтею 2 Закону №2535-XII визначено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до статті 14 Закону №2535-XII платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. 

Згідно статті 17 Закону №2535-XII податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до поданої відповідачем 30.01.2010р. податкової декларації вх.№1778 та уточненої податкової декларації від 06.09.2010р. вх.№9578 з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2010р., що розташовані в с. Вікторівка, відповідач мав сплатити за листопад-грудень 2010 року орендну плату в розмірі 8007,46грн. (а.с.22-24).

Також позивачем було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, про що складено акт №589/15-00293717 від 18.11.2010р. Зазначеним актом перевірки встановлено порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-III (надалі за текстом – Закон №2181-III), що був чинним на час правовідносин.

На підставі п. 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону №2181-ІІІ винесено податкове повідомлення –рішення форми «Ш» №0002101501/0/432 від 03.12.2010р., яким відповідачу нараховано штрафну-фінансову санкцію в розмірі 510,49грн. (а.с.16).

Отже, відповідач неналежним чином виконував податкові зобов'язання по орендній платі за землі державної та комунальної власності, в результаті чого, утворилась недоїмка зі сплати вказаного вище зобов’язання в загальній сумі 8517,95грн.

Законом України  №2181-III,  який був чинним на час виникнення спірних правовідносин, встановлено визначення податкового боргу (недоїмки) –це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Таким чином, сума податкового боргу відповідно до розрахунку складає 8517,95грн.  (8007,46грн. податковий борг згідно декларації від 06.09.2010р. вх.№9578 + 510,49грн. штрафні фінансові санкції згідно податкового повідомлення –рішення форми «Ш»№0002101501/0/432 від 03.12.2010р.= 8517,95грн.).

Відповідно до п. п. 20.1.28 ст. 20 Податкового Кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2011р., органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Позивачем надано суду докази наявності у відповідача податкової заборгованості а також наявності у позивача компетенції відносно стягнення з відповідача податкового боргу у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

За таких обставин, суд вважає вимоги податкового органу правомірними і обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 41, 86, 159, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Адміністративний позов державної податкової інспекції у Маньківському районі Черкаської області до відкритого акціонерного товариства «Старобабанський гранітний кар’єр» про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Старобабанський гранітний кар’єр»(20330, Черкаська область, Уманський район, с. Старі Бабани, вул. Гранітна, 1, ідентифікаційний код - 00293717) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, до бюджету  через державну податкову інспекцію у Маньківському районі Черкаської області (20100, Черкаська області, смт. Маньківка, вул. Шевченка, 24, ідентифікаційний код –34026314) податковий борг з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності за листопад-грудень 2010 року, а також штрафні санкції  у розмірі 8517 (вісім тисяч п’ятсот сімнадцять) гривень 95 копійок

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення в порядку, передбаченому ст.185-187 цього Кодексу.

Суддя                                                                                                          Н.Ю. Гриньковська

повний текст постанови виготовлений 23.03.2011р.

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.03.2011
Оприлюднено25.03.2011
Номер документу14357622
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/2370/822/2011

Ухвала від 23.02.2011

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Н.Ю. Гриньковська

Постанова від 21.03.2011

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Н.Ю. Гриньковська

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні