Ухвала
від 21.02.2011 по справі б8/035-11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Б8/035-11

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16.                                                   тел. 230-31-77

У Х В А Л А

про порушення провадження у справі

          

"21" лютого 2011 р.                                                                   Справа № Б8/035-11

Суддя Скутельник П.Ф., розглянувши матеріали

за заявою ТОВ "Торговий дім "Веста"

до  ТОВ "Лоцман"

про порушення справи про банкрутство,

визнав подані матеріали достатніми для прийняття заяви до розгляду.

Керуючись ст.ст. 64, 65 Господарського процесуального кодексу України,  ЗУ "Про відновлення платоспоможності боржника або визнання його банкрутом",

В С Т А Н О В И В:

18 лютого 2011 року до господарського суду Київської області звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «ТОРГОВИЙ ДІМ «ВЕСТА»(ідентифікаційний код юридичної особи: 33055287, місцезнаходження: 02002, м. Київ, вул. Мильчакова, буд. 6, кв. 2) (надалі за текстом: «Заявник»/ «Кредитор») із заявою №01-Б/04/01-11 від 17 лютого 2011 року про порушення справи про банкрутство боржника –товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОЦМАН» (ідентифікаційний код юридичної особи: 32879029, місцезнаходження: 08170, Київська обл., Києво-Святошинський район, с. Віта-Поштова, вул. Набережна, буд. 33) (надалі за текстом: «Боржник»), з підстав, що керівні органи боржника (боржник) відсутні за його місцезнаходженням, боржник не сплачує податків, наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника та на підставі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.

Представлених матеріалів достатньо для порушення справи про банкрутство суб'єкта підприємницької діяльності Боржника - юридичної особи за особливостями, передбаченими ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” щодо відсутнього боржника та призначення розгляду до справи і підготовчому засіданні.

Відповідно до ст. 41 Розділу VI Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” –«Особливості банкрутства окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності», відносини, пов'язані з банкрутством містоутворюючих, особливо небезпечних, сільськогосподарських підприємств, страховиків, інших категорій суб'єктів підприємницької діяльності, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно ч. 1 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Положенням п. 104 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»№15 від 18 грудня 2009 року, встановлено, що відповідно до частини першої статті 52 Закону в разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або в разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених частиною першою статті 52 Закону, а не виключно за наявності всієї сукупності перелічених у цій статті підстав.

Згідно ч. 2 п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»№15 від 18 грудня 2009 року, безспірність вимог кредитора (кредиторів) за грошовими зобов'язаннями та щодо виплати заборгованості із заробітної плати підтверджується виконавчими документами, виключний перелік яких передбачено у статті 3 Закону України "Про виконавче провадження".

Відповідно до п.п. 7, 8 ст. 6  Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, Заява кредитора повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості: розмір вимог кредитора до боржника з зазначенням розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті; до заяви кредитора додаються відповідні документи: рішення суду, господарського суду, які розглядали вимоги кредитора до боржника; копія неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів.

Пунктом 11 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено, що кредитор зобов'язаний при поданні заяви про порушення справи про банкрутство надіслати боржнику копії заяви та доданих до неї документів.

Частиною 1 ст. 33 Господарського процесуального Кодексу України передбачено, що  кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Заявник в своїй заяві посилається на факт відсутності Боржника за місцезнаходженням (а.з. 3).

Відповідно до ч. 2 ст. 34  Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Пунктом 105 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»№15 від 18 грудня 2009 року,  передбачено згідно зі ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи (частина друга), а також про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу (частина п'ята). Згідно з частиною першою статті 18 цього Закону відомості, внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. А в статті 20 вказаного Закону визначено, що відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними, за винятком ідентифікаційних номерів фізичних осіб - платників податків; відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді витягу з Єдиного державного реєстру та довідки про наявність або відсутність в Єдиному державному реєстрі інформації, яка запитується. Тому відповідно до вимог статті 34 ГПК допустимими доказами, які можуть підтверджувати дані про відсутність керівних органів боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням, є зазначені витяг чи довідка.

Керуючись ст. ст. 27, 38, 64, 65 Господарського процесуального кодексу України,                     ст.ст. 1, 2, 6-8, 11, 12, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд,  –

                    

УХВАЛИВ:

1. Порушити провадження у справі про банкрутство, прийняти заяву до розгляду.

2. Призначити справу до розгляду у підготовчому засіданні на 09 березня 2011 року на                  15 год. 00 хв. в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. С.Петлюри (Комінтерну), 16, каб. 201).

3. Залучити до участі у справі засновника (учасника) Боржника товариство з обмеженою відповідальністю «ТОМАРЕС», ідентифікаційний код: 31611013, місцезнаходження: 02081, м. Київ, Дарницький район, вул. Здолбунівська, буд. 7.

4. Зобов'язати Боржника та засновника (учасника) Боржника - товариство з обмеженою відповідальністю «ТОМАРЕС»(ідентифікаційний код: 31611013) в призначене засідання подати до суду для огляду оригінали документів та належним чином засвідчені копії документів відповідно до ч. 2 статті 36 Господарського-процесуального кодексу України для долучення до справи:

- установчі документи (статут, довідку про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, свідоцтво про державну реєстрацію, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про знаходження в Єдиному державному юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців боржника станом на дату після одержання ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство);

- відзив на заяву про порушення справи про банкрутство відповідно до п. 3 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з підтвердженням чи запереченням щодо факту неплатоспроможності та розміру вимог кредитора; загальною сумою заборгованості боржника перед кредиторами, у тому числі по заробітній платі працівникам боржника, а також заборгованості із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших видах загальнообов'язкового державного соціального страхування по податках і зборах (обов'язкових платежах), з відомостями про наявне у боржника майно, у тому числі і кошти, які знаходяться на його рахунках у банках чи інших фінансово-кредитних установах, поштові адреси банків чи інших фінансово-кредитних установ; відомостями про фінансовий стан підприємства, перелік дебіторів і кредиторів із зазначенням їх реквізитів та сум заборгованості;

- документи оцінки вартості наявних майнових активів боржника (в тому числі на розрахункових рахунках в банках); правовстановлюючі документи боржника на належне нерухоме майно, витяги Бюро технічної інвентаризації про реєстрацію права власності на нерухоме майно, технічну документацію та правовстановлюючі документи на земельні ділянки, на яких розташоване нерухоме майно боржника та інші ділянки, які належать боржнику, свідоцтва про державну реєстрацію транспортних засобів належних боржнику;

- перелік і повний опис заставленого майна із зазначенням його місцезнаходження та вартості  на момент виникнення права застави;

- місцезнаходження банків, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника; довідки з банку (на банківському фірмовому бланку, завірені печаткою банківської установи) про обороти коштів по всіх рахунках по місяцях за 12 останніх місяців, про залишки грошових коштів на рахунках;

- дані про всі наявні розрахункові рахунки в банківських установах та їх адреси; довідки всіх банків, які здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника, про внесення документу на безспірне стягнення коштів, в тому числі до картотеки на окремий позабалансовий рахунок;

- відомості про місцезнаходження документів з фінансово-господарської діяльності;

- письмові пояснення про причини припинення підприємницької діяльності.

5. . Зобов'язати Заявника надати:

- докази сплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у належному розмірі та за належними реквізитами: одержувач: ГУДКУ у Київській обл., ЄДРПОУ: 24074109, Банк одержувача: ГУДКУ в Київській області, МФО: 821018, рахунок: 31217264700001, код платежу за бюджетною класифікацією: 22050003, символ звітності банку: 264.

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, відсутня справа між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав або є рішення цих органів з такого предмету, інші докази, що підтверджують викладені в заяві обставини;

- до дня засідання подати до суду для огляду оригінали документів та належним чином засвідчені копії документів відповідно до ч. 2 статті 36 Господарського-процесуального кодексу України для долучення до справи: доказів безспірності заявлених вимог кредитора у відповідності з вимогами ч. 3 ст. 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ч. 2 п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про банкрутство»№15 від 18 грудня 2009 року, статті 3 Закону України "Про виконавче провадження";

- на виконання вимог 11 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” надати докази  надсилання боржнику копії заяви та доданих до неї документів;

- надати докази відсутності у власності Боржника нерухомого майна, земельних ділянок, транспортних засобів, на які посилається Заявник в своїй заяві (арк. 2);

-          витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (розширений) з належним підтвердженням інформації про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням, станом на дату після одержання ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство (графа «Місцезнаходження»);

- оригінали документів, що підтверджують підстави виникнення, розмір кредиторської заборгованості та строки виконання зобов'язань; факт відсутності керівних органів боржника за місцезнаходженням за вказані у Заяві періоди;

- надати оригінал та належним чином засвідчені копії актів приймання –передачі на весь товар за договором купівлі-продажу № 03/12-07 від 03 грудня 2007 року;

- надати доповнення до договору купівлі-продажу № 03/12-07 від 03 грудня 2007 року, в яких відповідно до  п.п. 2.1., 11.3. договору визначені ціна та кількість Товару;

- копію неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів;

6. Зобов'язати Боржника провести аудит за останні 12 календарних місяців його господарської діяльності на надати аудиторський висновок суду;

7. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 12 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, у зв'язку з чим заборонити органам стягнення та органам виконавчої служби стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюються стягнення відповідно до законодавства.

8. Попередити сторони про матеріальну відповідальність за неявку в судове засідання та невиконання вимог суду. Попередити учасників провадження про те, що відповідно до п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд, приймаючи рішення, має право:  стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону; попередити учасників провадження про те, що відповідно до п.п. 1-3 ст. 382 Кримінального кодексу України, умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню - карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років (ч. 1).  Ті самі дії, вчинені службовою особою, - караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ч. 2). Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

9. Ухвалу надіслати: Заявникові (02002, м. Київ, вул. Мильчакова, буд. 6, кв. 2), Боржнику (08170, Київська обл., Києво-Святошинський район, с. Віта-Поштова, вул. Набережна, буд. 33), засновнику (учаснику) Боржника - товариству з обмеженою відповідальністю «ТОМАРЕС»(02081, м. Київ, Дарницький район, вул. Здолбунівська, буд. 7), Управлінню з питань банкрутства у м. Києві та Київській області (03680, Київ, вул.  П. Любченка 15), Відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції (08132, м. Вишневе, вул. Л.Українки, буд. 86), державному реєстратору Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області (03115, м. Київ, проспект Перемоги, буд. 126), державному нотаріусу Києво-Святошинської державної нотаріальної контори (08150, Київська область, м. Боярка, вул. Б. Хмельницького, буд. 113), Державній податковій інспекції Києво-Святошинського району Київської області (08132, м. Вишневе, вул. Ломоносова, буд. 34), Пенсійному Фонду Києво-Святошинського району Київської області (08132, м. Вишневе, вул. Святошинська, буд. 50), Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Київо-Святошинського району Київської області (08154, м. Боярка, вул. Білогородська, буд. 11а), прокуратурі Київської області (м.Київ-133, б-р Лесі Українки, 27/2).

Суддя                                                                                                       Скутельник П.Ф.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення21.02.2011
Оприлюднено01.04.2011
Номер документу14420172
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б8/035-11

Ухвала від 09.03.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 21.02.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 21.02.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

Ухвала від 21.02.2011

Господарське

Господарський суд Київської області

Скутельник П.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні