ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2011 р. м. Вінниця Справа № 2а/0270/1076/11
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Воробйової І.А.,
при секретарі судового засідання: Чорному В.В.
за участю :
представника позивача :Юзвака А.М.
у відсутність відповідача
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі
до: сільського фермерського господарства "Бекхем"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області звернулося до Вінницького окружного адміністративного суду з позовом до селянського фермерського господарства "Бекхем" про стягнення 1199,21 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Позовні вимоги мотивовані, зокрема, тим, що відповідач у строк визначений Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” не сплатив суму страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, розмір яких останнім визначено самостійно, внаслідок чого виникла недоїмка в сумі 1199 грн. 21 коп.
Представник позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обязі, просив їх задовольнити посилаючись на обставниви викладенні у позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений завчасно та належним чином, про що свідчить поштове повідомлення (а.с.15).
Згідно з частиною 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб"єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ціж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких умов відповідача, який не є суб"єктом владних повноважень.
Відповідно до вимог статті 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
За таких обставин, враховуючи, що відповідач не прибув в судове засідання, не повідомив про поважність причин неявки, суд вважає за можливе розглянути справу без участі останнього відповідно до положень статті 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача та розглянувши докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Селянське фермерське господарство "Бекхем" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області та є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно статті 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до пункту 6 статті 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення в повному обсязі виплати заробітної плати (доходу) та одночасної сплати відповідних авансових платежів, виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється в пропорційних розмірах.
В порушення вимог вказаної статті Закону, відповідачем порушено строки сплати внесків до Пенсійного фонду України, в зв’язку з чим станом на 04.03.2011 року, згідно поданого ним же до пенсійного фонду розрахунку, утворилась заборгованість в сумі 1199 грн. 21 коп, яка станом на день розгляду справи, не сплачена.
Заборгованість відповідача підтверджується наявними матеріалами справи, зокрема: узгодженим розрахунком суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за грудень 2010 року (а.с.5-6).
Статтею 23 Закону встановлено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.
За сукупністю наведених обставин, дійшов висновку, що позовні вимоги є доведеними, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, відповідачем не спростовані, а відтак підлягають задоволенню в загальній сумі 1199 грн. 21 коп.
Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити повністю
Стягнути з селянського фермерського господарства "Бекхем" (с. Шендерівка, Чернівецький район, Вінницька обл., 24113, р/р 26008055300448 в Чернівецькому відділенні "Приватбанк" МФО 302689, код ЄДРПОУ 32067548) на користь управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі (вул.Леніна,18, смт Чернівці, Вінницька обл., р/р 25607323621203 в ОПЕРВ Ощадний банк України м. Вінниці, МФО 302076, ЄДРПОУ 20104546) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування в сумі 1199 грн. 21 коп. (одна тисяча сто дев"яносто дев"ять грн.21 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2011 |
Оприлюднено | 01.04.2011 |
Номер документу | 14423589 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні